MOLLO O POJEDYNKU SZPILKA-MINTO: TO BĘDZIE ŚWIETNA WALKA!

Cezary Kolasa, Informacja własna

2013-06-08

15 czerwca w bydgoskiej hali Łuczniczka odbędzie się kolejna gala z cyklu Wojak Boxing Night. W pojedynku wieczoru zakontraktowanym na dziesięć rund niepokonany prospekt wagi ciężkiej Artur Szpilka (14-0, 11 KO) skrzyżuje rękawice z doświadczonym Brianem Minto (37-5, 24 KO). Stawką walki będzie tytuł WBC Baltic Interim kategorii ciężkiej. Dla polskiego pięściarza starcie z "Bestią" będzie trzecim tegorocznym występem.

"Szpila" ma jednak napięty grafik. Niespełna dwa miesiące później, 16 sierpnia na stadionie bejsbolowym White Sox Polak zmierzy się w rewanżowym starciu z Mike’em Mollo (20-4-1, 12 KO). Zapytaliśmy więc byłego rywala między innymi Andrzeja Gołoty o jego zdanie odnośnie zbliżającej się wielkimi krokami potyczki pięściarza z Wieliczki z 38-letnim Minto.

- To będzie świetna walka. Nie będę w żaden sposób prognozował na temat wyniku. Mam tylko nadzieję, że na nasz Szpilka przyleci ze zdrowiem – powiedział Mollo, który w pierwszym starciu ze "Szpilą" miał go dwukrotnie na deskach, prowadząc u jednego z sędziów na punkty. Ostatecznie został znokautowany przez Szpilkę w szóstej rundzie.