29 CZERWCA TRYLOGIA FRAGOMENI - BRANCO

Cezary Kolasa, Informacja własna

2013-05-23

Stało się. 29 czerwca w Rzymie dojdzie do arcyciekawego wydarzenia na krajowym, bokserskim rynku we Włoszech. Były czempion kategorii junior ciężkiej, dobrze znany polskim kibicom Giacobbe Fragomeni (30-3-2, 12 KO) zmierzy się już po raz trzeci z 46-letnim Silvio Branco (62-11-3, 37 KO). Stawką 12-rundowego pojedynku w kategorii junior ciężkiej będzie srebrny pas federacji WBC należący do Fragomeniego.

Branco zwołał na tę okazję specjalną konferencje prasową, która odbyła się dziś o godzinie 16 w rzymskim hotelu La Griffe. Z obozu pięściarza opublikowany został również oficjalny plakat promujący ten pojedynek. Przypomnijmy, że Fragomeni w ostatnim czasie przymierzany był do potencjalnej walki z Mateuszem Masternakiem, pięściarzem grupy Sauerland Event, który dzierży pas czempiona Starego Kontynentu.

Obaj pięściarze bardzo dobrze się znają. W ubiegłym roku dwaj weterani dwukrotnie skrzyżowali rękawice przed włoską publicznością. W pierwszym starciu, 17 marca po zaciętej wojnie sędziowie orzekli remis i już wtedy wiadomo było, że Branco i Fragomeni w ringu wyjdą naprzeciw siebie po raz kolejny. W drugim starciu górą okazał się już były rywal naszego Krzysztofa Włodarczyka, który wygrał nie jednogłośnie na punkty.

Poniżej przedstawiamy wspomniany już oficjalny plakat.