FROCH ATAKUJE GROVESA I CLEVERLY'EGO

Redakcja, The Ring

2013-05-20

Mistrz świata IBF wagi super średniej, Carl Froch (30-2, 22 KO) ostro zaatakował dwóch innych brytyjskich bokserów - George'a Grovesa (18-0, 14 KO) i Nathana Cleverly'ego (26-0, 12 KO), którzy pomagali ostatnio Mikkelowi Kesslerowi (46-2, 35 KO) w przygotowaniach do walki z ''Cobrą''. Pojedynek Froch-Kessler II czeka nas już w najbliższą sobotę, 25 maja.

- Fakt, że Groves i Cleverly pojechali pomagać Kesslerowi pokazuje prawdziwe ich prawdziwe oblicze. Są zazdrośni. Wolą pomagać obcokrajowcowi, który będzie przeciwnikiem Brytyjczyka. Nie pojechałbym pomagać cudzoziemcom w przygotowaniach przed walką z moim rodakiem. Cała sprawa pokazuje tylko brak solidarności w brytyjskim boksie. Groves nie jest moim przyjacielem. Cleverly również nim nie jest. Mogą robić, co im się podoba, ale powinni mieć w sobie więcej klasy i lojalności - powiedział Froch, podsycając emocje.

Przypomnijmy, że pojedynki Frocha z Grovesem i Cleverlym byłyby wielkimi hitami. Froch nie był również zadowolony z tego, że Adam Booth - którego uważa za przyjaciela - pozwolił na sparingi Grovesa z Kesslerem. Transmisję znakomicie się zapowiadającej gali Froch-Kessler II przeprowadzi w Polsce Polsat Sport. Początek relacji z Londynu w sobotę o 20.00. Oprócz walki wieczoru zobaczymy m.in. pojedynki Groves-Alcoba i Bellew Chilemba II.