ROACH O WALCE MAYWEATHERA ORAZ SPOSOBIE NA POKONANIE GO

Redakcja, ESPN

2013-05-08

- Dałem Guerrero tylko jedną rundę. Nie poradził sobie z szybkością Floyda - komentuje ostatnie zwycięstwo Floyda Mayweathera (44-0, 26 KO) najwybitniejszy trener ostatnich lat, Freddie Roach, znany między innymi ze współpracy z Mannym Pacquiao (54-5-2, 38 KO).

- Moim zdaniem Mayweather mógł go znokautować, lecz nie dążył do tego. Trafiał raz i uciekał. Z drugiej strony każdemu na świecie, nawet Manny'emu, byłoby ciężko w potyczce z Floydem. On przecież udowodnił tym występem, że radzi sobie równie dobrze z mańkutami jak zawodnikami praworęcznymi. Drogą do sukcesu jest na pewno agresywniejsza postawa niż ta w wykonaniu Guerrero. Jego trzeba cały czas spychać na liny i agresywnie na niego nacierać, ale przy tym robić to mądrze i sprytnie. Na pewno nie można się nastawiać na jedno, nokautujące uderzenie - analizuje Roach.

- Dobrze byłoby wciągnąć Floyda w wymiany, choć to akurat jest niezwykle trudnym zadaniem. To naprawdę świetny zawodnik, z kapitalną obroną, a jedyny jego mankament jest taki, że jest też trochę nudnawy. Życzyłbym sobie, by potrafił lepiej kończyć akcje i swoje walki - zakończył szkoleniowiec.