NIECODZIENNA SYTUACJA

To niecodzienna sytuacja, zwłaszcza na polskim rynku. Anonsowanego do tej pory kiepskiego Tanzańczyka, z którym na gali w Olsztynie miał zaboksować Przemysław Opalach (12-1, 11 KO) w ostatniej chwili zastępuje znacznie mocniejszy Serb Geard Ajetović (22-8-1, 11 KO).

AJETOVIĆ DLA OPALACHA! >>>

Przypomnijmy, iż Ajetović wiele osiągnął w boksie amatorskim jako junior. W tej grupie wiekowej sięgnął po mistrzostwo Europy oraz wicemistrzostwo świata. Kilka dobrych walk dał także jako zawodowiec. Piętnaście miesięcy temu postawił twardy opór Piotrkowi Wilczewskiemu i przegrał niejednogłośnie na punkty, a nieco wcześniej mierzył się z Grzegorzem Soszyńskim, którego zdaniem wielu obserwatorów pokonał.

Nie należy sugerować się rekordem Ajetovicia. Teoretycznie tylko co drugą zwycięską walkę kończy przed czasem, ale w rzeczywistości dysponuje mocnym uderzeniem i przekonało się już o tym kilku prospektów z półki Opalacha. Osiem porażek również działa na wyobraźnię, ale kiedy wyczytamy nazwiska Piroga, Geale'a, Macklina i Własowa wśród listy pogromców Gearda, otrzymujemy obraz bardzo solidnego testera. Warto zaznaczyć, że kilku z wymienionych bokserów miało w pojedynkach z Ajetoviciem spore problemy...

Bojowy Serb będzie bez wątpienia najtrudniejszym testem w dotychczasowej karierze Przemka, jeżeli przystąpi do zakontraktowanej na 12 rund walki solidnie przygotowany. Miejmy tylko nadzieję, że ten ciekawie zapowiadający się pojedynek rzeczywiście dojdzie do skutku...

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: jan
Data: 08-05-2013 14:32:25 
Oby więcej takich odważnych decyzji. Pamiętam że też Wilczewski się bardzo z nim namęczył, świetny rywal, brawo dla organizatorów i Opalacha.
 Autor komentarza: os8
Data: 08-05-2013 14:39:49 
Ja też kojarzę tego Ajetovica. I mam wrażenie, że Opalach może to przewalić. I nie dlatego, że go nie lubię, tylko jestem bardzo sceptyczny co do niego. Myślę, że to może być prawdziwa weryfikacja. Niemniej szacunek za podjęcie wyzwania.
 Autor komentarza: karko
Data: 08-05-2013 17:40:32 
pracowalem przy tej gali w uranii. mam nawet zdjecia jak ajetovic sie wsciekal po werdykcie :) a w sumie to mam nawet zdjecie z samym ajetovicem. solidny rywal, opalach moze to przegrac.
 Autor komentarza: KubusPuchatek
Data: 09-05-2013 09:58:49 
I prosze… można??? można…
tylko dlaczego u nas Wasyl ma monopol w Polsacie i serwuje nam gale, gdzie z góry wiadomo, że wszystkie walki wygrane… … …
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.