MARES MISTRZEM W TRZECIEJ KATEGORII

Po zdobyciu tytułu mistrza świata wagi koguciej i super koguciej, przed momentem  Abner Mares (26-0-1, 14 KO) zaatakował championa dywizji piórkowej według federacji WBC, Daniela Ponce De Leona (44-5, 35 KO).

Od początku zarysowała się nieznaczna przewaga w szybkości pretendenta, który w wymianach wyprzedzał swojego rodaka o ułamek sekundy. Champion nacierał, lecz w końcówce drugiej rundy Mares cofając się nagle zmienił kierunek, doskoczył i trafił lewym sierpowym na szczękę. Padający na matę De Leon został jeszcze zahaczony prawym sierpem, a mimo tego szybko zerwał się na nogi, nim sędzia zdążył policzyć do trzech.

Nie wyciągnął należytych wniosków, dlatego w trzeciej rundzie zainkasował kolejny lewy sierp i tylko liny uratowały go przed drugim liczeniem. Ambitnie parł jednak ciągle do przodu i z czasem zniwelował atuty rywala. W siódmej odsłonie w końcu trafił mocno i czysto akcją prawy-lewy prosty, tylko że kiedy chciał poprawić i na moment się odsłonił, został momentalnie skarcony prawym sierpem rywala. Mimo tego tuż po przerwie zdołał przejąć inicjatywę, spychając challengera do odwrotu. Kiedy wydawało się, że zaczyna odrabiać straty, w połowie dziewiątego starcia nadział się na potężny prawy overhand Abnera. Challenger kilka sekund później poprawił krótkim sierpem na brodę, posyłając De Leona po raz drugi na matę ringu. Mistrz powstał zanim Jay Nady doliczył do ośmiu, jednak rywal nie wypuścił już takiej okazji z rąk. Rzucił się na zranioną ofiarę, zasypał championa przy linach serią złożoną z kilkunastu ciosów i sędzia na 40 sekund przed gongiem na przerwę zastopował walkę, ogłaszając zwycięstwo Maresa.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Niestosowny
Data: 05-05-2013 05:48:51 
Mares zaprezentował się fantastycznie, wszystko wskazuje na to, że zdominuje kolejną kategorię wagową :)
 Autor komentarza: Krzych
Data: 05-05-2013 05:49:48 
Tego sędziego to wysłać na amatorskie ringi do walk kadetów i tam sobie może przerywać w takich sytuacjach. Ale nie na zawodowych ringach w mistrzowskich walkach. Ponce De Leon był w 100% świadomy i odpowiadał. Ale nie zmienia to faktu, że Mares zdominował kompletnie tą walkę i już teraz bez wątpliwości top 10 P4P
 Autor komentarza: canuck
Data: 05-05-2013 05:54:59 
Zatrzymanie walki bylo nieco przedwczesne. Ale ... Wspaniala walka!

Mares jest fantastyczny. Nidgy nie lubilem za bardzo lzejszych wag, bo sam jestem (dosc) duzy, takze sie identyfikuje glownie z waga HW.

Ale nie mozna nie doceniac kunsztu, kiedy sie ma okazje ogladac boks swiatowej klasy w jakiejkolwiek wadze.
 Autor komentarza: kochamboks296
Data: 05-05-2013 06:01:55 
Sędzia to zjebał!
 Autor komentarza: Lowcajeleniwrocek
Data: 05-05-2013 07:49:40 
sędzia dupek skrócił walkę
Leon bardzo słabo przygotowany, wolny i schematyczny stąd nie zachwycałbym się Abnerem ale kwestia gustu
kunszt to pokazał dla mnie Floyd
 Autor komentarza: WARIATKRK
Data: 05-05-2013 12:07:29 
Ale dlaczego walka została przerwana jak w tej chwili własnie De Leon zdawał ciosy!Skandal i tyle!
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.