BOENTE: KLICZKO TRENOWAŁ CIĘŻEJ NIŻ PRZED WALKĄ Z HAYE'EM

Aleksander Pawłow, SportBox.ru

2013-04-30

Władimirowi Kliczce (59-3, 50 KO) i Aleksandrowi Powietkinowi (25-0, 17 KO) pozostał jeszcze jeden krok do wspólnej walki na jesień za ogromne pieniądze. Ukrainiec musi już w sobotę odprawić Francesco Pianetę (28-0-1, 15 KO), a my będziemy trzymać kciuki, by Andrzejowi Wawrzykowi (27-0, 13 KO) udało się pokrzyżować te plany 17 maja w Rosji.

Większość ekspertów daje małe szanse Polakowi, a Włochowi nie daje się ich już prawie w ogóle, ale menadżer championa IBF, WBO, WBA - Bernd Boente zapewnia, że Władimir absolutnie nie zlekceważył swojego rywala i przepracował obóz przygotowawczy ciężej niż przed pamiętną potyczką z Davidem Haye'em.

- Przez wiele lat pracowałem jako dziennikarz i mam w pamięci wiele niedoszłych pojedynków. Dlatego Pianeta jest traktowany przez Władimira śmiertelnie poważnie. Oglądaliśmy go podczas zeszłorocznych sparingów, kiedy przygotowywaliśmy się do starcia z Tony Thompsonem. Wiemy więc doskonale, że jest mocny. W ramach przygotowań Kliczko trenował nawet ciężej niż przed walką z Davidem Haye'em. Tak więc w sobotę zobaczycie mistrza będącego w formie na sto procent - zapewnia Boente.