WAWRZYK I WŁODARCZYK: KASA ZABEZPIECZONA

Redakcja, Przegląd Sportowy

2013-04-30

Andrzej Wawrzyk (27-0, 13 KO) i Krzysztof ''Diablo'' Włodarczyk (47-2-1, 33 KO) polecą wspólnie do Moskwy. Jeden na walkę, drugi na... konferencję.

Andrzej Wawrzyk spotka się z Aleksandrem Powietkinem (25-0, 17 KO) 17 maja w Moskwie. Do stolicy Rosji wyruszy już kilka dni wcześniej. - Polecimy pewnie 10 może 11 maja. Przy okazji wyruszy z nami też Krzysztof Włodarczyk, bo w Moskwie odbędzie się konferencja prasowa dotycząca kolejnej gali i jego walki z Rachimem Czakijewem (16-0, 12 KO) w obronie pasa mistrza świata federacji WBC kategorii junior ciężkiej - tłumaczy Andrzej Wasilewski, współwłaściciel grupy Ulrich KnockOut Promotions i promotor obu bokserów. Wstępnie zostało zaplanowane, że Diablo spędzi w Rosji zaledwie kilka chwil i wróci do Polski, trenować przed swoją walką.

Z kolei z Wawrzykiem na pewno pozostaną jego przyjaciele, czyli były zawodnik a dzisiaj dyrektor sportowy w grupie Tomasz Hutkowski oraz Artur Szpilka i Paweł Kołodziej. - To dobrze, atmosfera będzie znakomita - ocenia trener Fiodor Łapin. Wawrzyk nie musi się też martwić o wypłatę. Co prawda o wielkich sumach nie ma mowy, ale jedno jest pewne - gaża została już zdeponowana przez Rosjan na koncie w USA. Pełna kwota. - To prawda, wszystko zostało dopięte - potwierdza Wasilewski.

Co ciekawe, wciąż nie podpisano kontraktów na starcie Diabla z Czakijewem. To podobno jednak tylko formalność, która zostanie dopełniona w najbliższych dniach.