MASTERNAK: ZABRAKŁO MI TROCHĘ ŚWIEŻOŚCI

Po sobotnim zwycięstwie nad Seanem Corbinem (15-4, 10 KO) na oficjalnej stronie mistrza Europy Mateusza Masternaka (30-0, 22 KO) pojawiły się refleksje pięściarza dotyczące starcia w Danii.

- Witam wszystkich, na wstępie pragnę jeszcze raz serdecznie podziękować wszystkim kibicom za wsparcie i ciepłe słowa oraz gratulacje, które spłynęły do mnie po walce. Termin startu mojej nowej strony internetowej i mojego oficjalnego profilu na FB nieprzypadkowo był zbieżny z datą starcia w Danii, ale skala odzewu i pozytywnych reakcji fanów przekroczyła moje najśmielsze oczekiwania. Bardzo cenię sobie Wasze głosy i postaram się nie zawieść zaufania, jakim mnie obdarzyliście.

- Zapewne niewielu z Was wie, że wraz z sobotnim zwycięstwem świętowałem aż dwa okrągłe jubileusze – dziesięciolecie kariery bokserskiej oraz setną potyczkę w ringu. Na tę ostatnią liczbę złożyło się 70 walk amatorskich oraz 30 zawodowych. Sama walka nie była dla mnie łatwa. Sean Corbin to niewygodny przeciwnik i rozpracowanie go zajęło mi trochę czasu. Niewykluczone, że zabrakło mi trochę świeżości. Jest to jednak dla mnie cenne doświadczenie, stanowi znakomity materiał do analizy i w ostatecznym rozrachunku pomoże mi stać się lepszym bokserem. Choć przyznaję, że pod jednym względem mogę być nieusatysfakcjonowany – walka nie wyczerpała moich zapasów energii. Niestety, trener Gmitruk zabronił mi zmierzyć się tego samego wieczora z kolejnym przeciwnikiem, a prowadziłem już w tej sprawie zaawansowane negocjacje :)

- Ponieważ trener zaordynował mi odpoczynek, oddaję się w tej chwili życiu rodzinnemu z żoną i synkiem, ale coraz silniej czuję zew sali treningowej. Cieszę się oczywiście, że telewizja i promotor są zadowoleni z mojego występu, ale sam podchodzę do swej postawy bardzo krytycznie i nie mogę się już doczekać, by zaprezentować się Wam z jeszcze lepszej strony.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: voutan
Data: 16-04-2013 15:41:28 
"Niestety, trener Gmitruk zabronił mi zmierzyć się tego samego wieczora z kolejnym przeciwnikiem, a prowadziłem już w tej sprawie zaawansowane negocjacje :)"

Wie ktoś co Masternak mógł mieć na myśli?
 Autor komentarza: Paxy
Data: 16-04-2013 15:45:43 
każdemu zdarza się słabszy występ, nie robiłbym z tego tragedii. Jak to się nigdy nie stanie, nie nauczy się jak tego unikać- lepiej teraz niż np: w walce o pas
 Autor komentarza: piotrjaworski77
Data: 16-04-2013 15:46:44 
Taka drobniutka ironia dla wszystkich mistzrów klawiatury którzy uwazają ze Corbin i jemu podobni zawodnicy to zwykle bumy :D
 Autor komentarza: pyra90
Data: 16-04-2013 15:50:06 
"Masternak zostanie mistrzem świata tylko wtedy kiedy podpiszę kontrakt z KP"
Andrzej W
Co za frajer
 Autor komentarza: Paxy
Data: 16-04-2013 15:51:39 
jakby na to nie patrzeć niestety wyrobił sobie największą markę na polskim rynku boksu zawodowego.
 Autor komentarza: pismen
Data: 16-04-2013 15:54:01 
Walka w wykonaniu Mateusza mi się nie podobała, było widoczne że coś zawiodło w przygotowaniach, bo nie było tej szybkości dynamiki, pracy nóg i świeżości co zazwyczaj.
Co do jego przeciwnika, to pozytywne zaskoczenie, bo wcale nie był jakimś ogórem, szybkościowo i technicznie prezentował się przyzwoicie, zaprezentował się lepiej niż Happoja z którym Mateusz przeboksował 12 rund, ładnych kilka razy potrafił go mocno trafić i przycisnąć.
Tym bardziej trzeba docenić, że Master potrafił go skończyć przed czasem.
To była jego trzydziesta zawodowa walka, czas podnosić poprzeczkę. Szczerze mówiąc nie faworyzowałbym go w walce z np Głowackim, po tym co zobaczyliśmy w sobote.
 Autor komentarza: milan1899
Data: 16-04-2013 16:04:04 
Walki z Główką będzie , Master ma mocnego promotora i może inaczej zarabiac niz ryzkowac z Krzysztofem ,
oczywiscie ostatnia walka nie moze byc wykładnikiem ogolengo obrazu Mastera ale dla mnie Głowka nokautuje Mastera z forma z Corbina.
 Autor komentarza: roninuwodzenie
Data: 16-04-2013 16:20:44 
Dla mnie trudno oceniać zawodnika po walce z kimś słabym, bo to jest nie współmierne do tego co jest naprawdę. Tymbardziej, że boks nie polega tylko na wykorzystywaniu swoich atutów i ukrywaniu wad, ale boks polega również na wykorzystywaniu tego co daje nam rywal i nie dopuszczenie do tego, aby nasz rywal wykorzystał swoje atuty.
Zadaniem Masternaka jest zdobycie mistrza świata, a każde zwyciestwo przybliża go do walki o mistrzostwo WBC i walka z Główką nie wchodzi w gre bo Główki nie ma w rankingach, jak już to niech walczy z Kołodziejem eliminator. Tak naprawdę kto jest lepszy niech zdecyduje ring. Czy nr.1 Włodarczyk, czy nr 2. Masternak.
 Autor komentarza: voutan
Data: 16-04-2013 16:30:53 
W przeciwieństwie do jakiegoś Carbina, to Głowacki jest w rankingach i to dość wysoko, bo 17 w WBC i 15 w EBU. To byłaby najtrudniejsza walka Masternaka i wielu kibiców zainteresowałoby takie starcie polsko - polskie. Z niewiadomych przyczyn w licznych wywiadach z Masterem, które się ostatnio pojawiają nikt nie zapytał go co sądzi o takim starciu, jego obóz też przemilcza temat, a przecież KP i Babilon mówią otwarcie, że chcieliby doprowadzić do takiej walki.
 Autor komentarza: roninuwodzenie
Data: 16-04-2013 16:45:55 
@voutan walki kontraktuje promotor i promotorzy opozycji. Jeśli nie jest to tylko tcze gadanie Główki i UKP to chętnie obejrze tę walkę, ale nie przewidywałbym rewelacji i Masternak wygrałby po jednostronnym widowisku.
...
Sytuacja na linni Włodarczyk- Masternak, przypomina mi jakiś film z Van Dame, gdzie żeby dostąpić do walki z championem, trzeba wcześniej pokonać 3 jego rycerzy. Niestety dla Krzycha i Wasilewskiego, najlepszy przykład to rozwiązać spór na ringu o to kto jest nr.1 w Polsce cruiser.
...
Jakkolwiek Główka nie jest dobry(a jest to przeciętny pięściarz) to walka z Masternakiem wyjaśnia kto jest nr.2 albo nr.3 w CW. Wasilewski knuje, by jak najdłużej uciekać od kozaka Masternaka. To jest śmieszne, bo jeśli Krzycho jest taki kozak i wielki champion co z 10 razy obronił pas, to powinien takiego Mateusza wciągnąć nosem.
 Autor komentarza: kochamboks296
Data: 16-04-2013 16:48:45 
Z całym szacunkiem dla Krzyśka Głowackiego, to Masternak wygrałby z nim.
Walka z Głowacki = dobre przygotowania + wielka motywacja. Mateusza jak większość ludzi dążących do wybranego celu mobilizują wyzwania, raczej nie jest typem człowieka spoczywającego na laurach.

milan1899
Masternak znokautowany przez Głowackiego ? Na podstawie czego takie wnioski ? Czy Krzysiek z Askinem wyglądał dobrze ? Miał spore problemy do rozstrzygnięcia w 11 rd.
Style zawodników protegują tu Masternaka do wygranej. Styl robi walkę a Krzysiek jej szuka w ringu. Tacy przeciwnicy to woda na młyn Dla Mastera, do kumulacji, uderzania z kontr.

Co innego byłoby z Kołodziejem, z którym Masternak musiałby sam szukać kontaktu, przedrzeć się przez proste ciosy.

Tam nie byłoby łatwo i Paweł byłby dla niego trudnym rywalem, bo ma bonus w postaci świetnych warunków a Masternak nie jest nawet pod typem swarmera.

W konfrontacji Głowacki - Kołodziej to Główka ze względu na lubowanie się w bitce w półdystansie miałby patrząc uwagę na style, być może łatwiejszy " dostęp" do Pawła. Ponieważ Kołodziej lubi walczyć na swoim dystansie ( zasięgu ) ale szuka go inaczej niż Master i jest bardziej statyczny na nogach ( Głowacki miałby z nim możliwość doprowadzenia do bójki ). Masternaka złapać byłoby mu bardzo ciężko. Mateusz rzuca dużo ciosów z defensywy, lżejszych, odczepnych ale też czeka na kontry, Kołodzieja byłoby Główce łatwiej przewidywać i wybić z planu.


Każdy z nich wygrałby z Janikiem.


Głowacki z Diablo dałby dobrą walkę, emocjonującą bitkę.


Masternak byłby dla Diablo bardzo trudnym rywalem, kradłby rundy aktywnością, nogami, Krzysiek musiałby go szukać ( Masternakowi to pasuje )

Kołodziej byłby bardzo trudnym rywalem dla Masternaka. Mateusz musiałby go obiegać, bo nie ma takiego ciągu na półdystans jak Główka i musiałby oszukać Pawła atakami z doskoku, zmianami ustawień, cwaniactwem.

Kołodziej miałby wielkie szanse na równą punktową walkę z Diablo o ile nie dałby się podejść i zestrzelić lewym sierpem.

Fajnie , że mamy tylu cruiserów.

Ciekawe co będzie pokazywał Zygmunt.

Jest jeszcze Izu - musi jeszcze sporo pracować, więcej walczyć, póki co jest talent ale są braki, z Rusiewiczem łatwo nie było.

To kategoria wagowa bokserów z Polski.
 Autor komentarza: Hubosz
Data: 16-04-2013 16:50:51 
@milan1899
Głowacki nokautuje Mastera? Hahahah dobry żart. Już go Janik nokautował na forach zwłaszcza rp.
 Autor komentarza: roninuwodzenie
Data: 16-04-2013 16:53:48 
@kochamboks Zygmunt będzie prezentował- NIC! Przewiduje, że stoczy z 5-6 walk z których 3 wygra i 2 przegra i zakończy karierę.
 Autor komentarza: zombi
Data: 16-04-2013 16:54:08 
voutan, wasyl czy babilon coś tam skrobią w komentarzach, ale gdyby tak naprawdę chcieli takiej walki, to wiedzą jak sie skontaktować z promotrem masternaka. Bardziej wygląda mi to na i dwrócenie uwagi od krzysia, niż rzeczywiste chęci doprowadzenia do takiej walki.

A masternak z klasą ocenił występ, bo nie był najlepszy, a wręcz raczej słaby. Ale tak to już jest zwyczjanie zdarzają sie słabsze pojedynki. Dobrze że zniżka formy przypadła na walkę z przeciętnym zawodnikiem. Wyciągną wnioski na przyszłość i dalej do przodu. Masternk już nie raz pokazał że potrafi boksować jak mistrz świata, co znamiennie zaznaczył j. pindera po dwóch ostatnich rundach z hapoją. Ta słabsza postawa nic tak naprawdę nie oznacza, wręcz przeciwnie można z niej sporo wyciągnąć wniosków na przyszłość.
 Autor komentarza: voutan
Data: 16-04-2013 16:59:03 
"Dla mnie trudno oceniać zawodnika po walce z kimś słabym, bo to jest nie współmierne do tego co jest naprawdę."

Również się nie zgodzę. O ile w przypadku puncherów nokautujących bezproblemowo słabiaków trudno wyciągać wnioski, czy w walce na mistrzowskim poziomie równie dobrze będą sobie radzić, to z zawodnikami bazującymi na technice i szybkość sprawa wygląda inaczej. Jeśli na tle takiego Corbina szybkość Masternaka wyglądała przeciętnie, to w walce z Głowackim czy Kołodziejem będzie jeszcze gorsza.
Jednak zgodzę się z tobą, że Masternak w swojej normalnej dyspozycji raczej pokonałby Głowackiego.

kochamkoks

Dobry post, również uważam, że teoretycznie Kołodziej byłby najtrudniejszym przeciwnikiem dla Masternaka ze wszystkich komandosów KP. Jest jest tylko jedno 'ale' - jego często łapią kontuzję, jest nieaktywny, no i wydaje się mieć problemy z motywacją, bo ile lat mozna obijać bumy w Krynicy.
 Autor komentarza: MrAdam
Data: 16-04-2013 17:05:54 
Jaki Kolodziej, jaki Głowacki? Juz Janik szczekal i musiał z podkulonym ogonem wracać do budy. Obaj nie maja szans nawet z Masternakiem prezentujacym nienajlepsza formę.
 Autor komentarza: voutan
Data: 16-04-2013 17:07:01 
zombi
Dlatego jak kogoś za bardzo ponosi fantazja i zaczyna odlatywać, to druga strona powinna uciąć to i przyjąć walkę. Jakby Master powiedział 'zróbmy to' przekonalibyśmy się czy Wojaki rzeczywiście chcą tej walki, a tak to sami siebie teraz mogą utwierdzać w przekonaniu, że Głowacki znokautowałby Masternaka i że Master go unika.
 Autor komentarza: zombi
Data: 16-04-2013 17:25:17 
votan, ale odpowiadać na jakieś komentarze w sieci. Nawet nie wiadomo, czy to pisali wasilewski i babilonski. Nie natknąlem się natomoast na żadne wywiady czy to z babilonem, czy wasilewskim, w których mówili że chcą tej walki. Jedynie główka, nie wiem czy podpuszczany jak kiedyś janik, coś tam mówił że chetnie by się spotkał z masternkaiem, choć bardziej mówił chyba o tytule ebu. Pewnie jak kotś zapyta masternaka, czy zawalczyłby z głowackim to pewnie odpowie, że bez problemu lub coś w tym stylu. Ale w tym przypadku to takie troche ciepłe kluchy, główka sympatyczny tak jak masternak, ta walka jakaś bez większego ciśnienia. I szkoda byłoby mi głowackiego, bo master by to wygrał.
Co innego natomiast z diablo - bo tam była zła krew, inne emocje, zresztą master postawił sobie jasno cel, który też jest celem jego promotora - pas WBC i to jest chyba słuszna droga. I moim zdaniem do walki z główką może jedynie dojść jak stanie on na drodze do tego pasa.
 Autor komentarza: milan1899
Data: 16-04-2013 17:31:15 
tak najwiekszym dotychczasowym sukcesem Mastera jest pokonanie przed czasem Janika z tak wysmiewanej przez wiekszosc grupy ,
Master twierdzi ze nie ma z kim walczyc a Głowka w ostatnich kilku tyg podkreslił wielokrotnie ze przyjałby pojedynek z Mateuszem , a dzisiejszy Głowka moim zdaniem jest lepszy od dwoch ostatnich przeciwnikó Mateusza

to prawda ze głowacki w ostatnim pojedynku do czasu rozstrzygniecia przed czasem nie prezentował się dobrzem ale Master w ostagniej walce tez nie powalił na kolana

kochamboks296
zrobiłeś długą analizę , tylko zeby analizowac szanse Mastera np z Diablo to Mateusz musi zacząc walczyc z kims z wyzszych pozycji rankingowych , zeby cos wiecej o tym powiedziec

moim zdaniem na dzisiaj pojedynki Mastera z Kołodziejem i Głowackim byłyby bardzo wyrownane i dla mnie nie byłoby w nich zdecydowanego faworyta ,a za to ze w tym mmencie nie ma na horyzoncie walki z diablo niech Master podziekuje swojemu aniołowi stróżowi .. he he
 Autor komentarza: zombi
Data: 16-04-2013 17:34:33 
milan, a w której to walce diablo prezentował tak swietną formę, że masternak nie miałby szans?
 Autor komentarza: milan1899
Data: 16-04-2013 17:38:02 
zombi
Master miałby szanse jak każdy inny bokser , pytanie jak wielki szanse ? nieporadny Master z pierwszych rd z Corbinem jest bardzo prawdopodobną ofira nokautu z rąk diablo , po drugie niech zrobi 1 w wbc wtedy bedzie walka i ring pokaze kto jest lepszy
 Autor komentarza: zombi
Data: 16-04-2013 17:44:35 
milan, w ostatniej walce forma masternaka była słaba, ale żeby tak od razu ko od krzysia :) No chyba ze by się przebudził po klapsach od łapina:)
A tak na poważnie, masternak do walki o pas wyszedłby przygotowany, pewnie w życiowej formie, więc ocenianie jego szans tylko przez pryzmat walki z corbinem jest małym nieporozumieniem. To byla zwyczjana wpadka z formą pod słabego przeciwnika, wcześniej mu sie to nie zdarzało.
 Autor komentarza: szansepromotions
Data: 16-04-2013 17:46:32 
Yale krzyczy o Głowackim by odwrócić uwagę od walki z Diablo , na bank , niby promotor od lat , a przejrzeć go łatwo jak dziecko .
Nie zauważa , że tak walka daje Diablo największe pieniądze , a wiem z pewnego źródła , że Włodar jest ostro wkur.iony na Wasyla , że rzadko walczy i mało zarabia( a hajs mu się kończy ) .
Największe pieniądze w cruiser zarabia Marco Huck , koło 300 tysięcy euro za walkę .
Niestety dla Krzyśka , ale ta Kategoria jest Niemiecko-Rosyjsko-Polska i dużych pieniędzy w niej nie ma i nie będzie .
Mogą wywołać sztuczny konflikt z Masternakem (chociaż prawdę mówiąc , konflikt już jest i to nie sztuczny ) i wywindować to do kolejnego pojedynku stulecia , na jakiejś PBN ( na taką galę to bym się przejechał ) , dajemy Szpila-Zimnoch w undercardzie i hajs wszystkim by się zgadzał
 Autor komentarza: Barni
Data: 16-04-2013 17:49:02 
Masternak dając słabszą walke wygrał wszystkie rundy do czasu przerwania walki, ten nieporadny Master jak to określił milan bazuje w kazdej walce na taktyce a jak wiadomo przygotowywał sie pod innego przeciwnika. Corbin był dobrą lekcja dla Mateusza, Głowacki w tej chwili poza mocnym ciosem niema nic na mastera i jak dla mnie przegrywa 12-0 albo tko pod koniec walki
 Autor komentarza: niunio
Data: 16-04-2013 17:54:29 
master jest i tak najlepszy zobaczycie bedzie mistrzem swiata
 Autor komentarza: roninuwodzenie
Data: 16-04-2013 17:57:18 
Najman zbija do cruiser i też chce Masternaka.
 Autor komentarza: zombi
Data: 16-04-2013 18:01:09 
sznasepromotions , ja też chętnie wybrałbym sie na taką galę. A diablo, jak piszesz wku.. i nie ma sie czemu dziwić. Jedyny obecnie polski mistrz swiata i nie ma walk. Jakieś chore. Taka sytuacja przerasta chyba wasyla. Ja rozumiem że w polsce moze trudno zrobić taka walkę z zarobkiem dla wszystkich (chocć walka z masternakiem na bank by sie sprzedała i wszyscy by zarobili), ale wasyl nie ma kopletnie realnego pomysłu na diablo. Pewnie w kontrktach upiera sie przy jego "standardowych" klauzalach o przejęciu zawodnika i torpeduje tym samym wszystkie walki, unifikacje itp. Nie zdziwię sie gdy w końcowym rozrachunku jakos nie będzie walki z czakijewem.
 Autor komentarza: BESTIA
Data: 16-04-2013 18:02:01 
http://forum.bokser.org/member.php?action=register&referrer=122

Zapraszam na forum Bokser.org
 Autor komentarza: roninuwodzenie
Data: 16-04-2013 18:28:47 
i co mam pisać z Tobą na forum? Ale fajno... łajno.
Najlepszym pięściarzem w Polsce, od czasu gdy Tygrys zawiesił rękawice na kołku mieszka w USA i ma na imie Tomasz. Takiego talentu w boksie długo mieć nie będziemy, no chyba, że Michelus poleci do USA i zajmą się nim specjaliści.
 Autor komentarza: Hubosz
Data: 16-04-2013 20:51:31 
Prawda jest taka, że Włodarczyk z takim Corbinem dostawałby tęgie baty do póki nie wyszedłby mu lucky punch. Walka wyglądała by tak jak z napomopowanym superśrednim w Australii. Śmieszne jest to, że już wszyscy nielubiący Mateusza wróżą mu porażki przez KO, bo przyją parę niepotrzebnych prawych prostych, co jest normalne jak się stosuje jako obronę tylko odchylenia. Corbin po prostu był szybszy niż Masternak myślał. Za to ja Włodarczyk był deklasowany przez Greena i nagle trafił, to ci sami co teraz najeżdżają na Mastera pisali jaką to świetną walkę dał. Ludzie, co wy się od Adamka tej hipokryzji uczycie?
 Autor komentarza: atmel
Data: 16-04-2013 21:34:18 
Nie przekreślam Mastera , od dawna pisałem że ma braki , nie w technice ale takie boksersko mentalne ale chłopach rozwija sie więc jutro będzie lepiej .
 Autor komentarza: Krzyzak
Data: 16-04-2013 21:59:26 
Ja lubie gościa ale Mateusz agresji więcej :D
 Autor komentarza: amatuk
Data: 16-04-2013 23:09:46 
Masternak to przecietny waciak, mistrzunio Europy.
 Autor komentarza: amatuk
Data: 16-04-2013 23:14:07 
''Autor komentarza: zombi Data: 16-04-2013 17:34:33
milan, a w której to walce diablo prezentował tak swietną formę, że masternak nie miałby szans?''


A w ktorej walce Mmasternak prezentowal taka forme ze Diablo nie mialby szans? Albo z ktorym bumem?
 Autor komentarza: Hubosz
Data: 16-04-2013 23:21:55 
@amatuk
Jak wschodzącą gwiazdę największej polskiej grupy promotorskiej nazywasz bumem, to chyba cała ta grupa to dla ciebie jakiś cyrk ;p Masz rację, ja się z tym zgadzam ;) Ale zapytam inaczej. W jakiej walce Diablo pokazał świetny boks od początku do końca? Masternak miał wiele takich walk, a ostatnio poziom rywali Masternaka jest podobny do tych Włodarczyka.
 Autor komentarza: milan1899
Data: 17-04-2013 09:05:18 
Autor komentarza: Hubosz
Data: 16-04-2013 20:51:31
Prawda jest taka, że Włodarczyk z takim Corbinem dostawałby tęgie baty do póki nie wyszedłby mu lucky punch.

a skąd czerpiesz wiedzę o swoich prawdach ?
moim zdaniem walka wygladałaby tak ze chaotyczne ataki Corbina rozbijałby sie o garde diablo a lewe proste ustawiły akcje na konczacy prawy sierp i po zabawie ,
najlepsze jest to ze jak Kostecki wygrywałz corbinem to był bumobijcom , a teraz nagle Crobin zrobił forme zycia i mistrz świata wyzszej kategori musiałby w starciu z Nim liczyc na lucky punch

Przed masterem duzo pracy , moja propozycja nastepnego przeciwnika to Palcios , byłoby to realne podwyższenie poprzeczki i pojedynek korespondencyjny ktory podgrzewałby potencjalne starcie z diablo w przyszłosci
 Autor komentarza: milan1899
Data: 17-04-2013 09:32:17 
Hubosz
jeszcze jedno pytanie
Dlaczego nie lubisz Dannyego Greena ? bo tylko niechęcią osobistą mogę tłumaczyć sobie porównywanie Go do Corbina ...
 Autor komentarza: MGretel
Data: 17-04-2013 10:02:32 
Przestańcie w końcu trwonić czas na do niczego nieprowadzące, dla was, analizy. Od wielu lat jestem powiązany z tą dyscypliną i aż nadto już widziałem, by móc z pełną świadomością stwierdzić, że to, co w mediach się mówi, co się na takich serwisach wypisuje w niewielkim stopniu przystaje do rzeczywistości. ”Popularny” żyje z boksu, więc chce, by o nim mówiono, właściciele serwisów, by zarabiać na reklamach chcą mieć jak najwięcej wejść, trenerzy, komentatorzy… itd. Bokserzy tłuką się tylko po mordach, a zachowują się tak, jakby robili coś niebywale znaczącego dla ogółu. Nie rozumiem, dlaczego popadają w ten nieuzasadniony samo zachwyt. Dlaczego ich tak wynosicie ponad przeciętność?
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.