25 POLAKÓW WYSTĄPI W 30. TURNIEJU IM. FELIKSA STAMMA

Na dwa tygodnie przed 30. Międzynarodowym Turniejem im. Feliksa Stamma, który w dniach 23-26 kwietnia odbędzie się w Warszawie, poznaliśmy skład kadry kadry narodowej seniorów, dla której główną tegoroczną imprezą będą Mistrzostwa Europy w Mińsku.

Trener Hubert Migaczew (na zdjęciu) zadecydował, że na warszawskim ringu zobaczymy 25 zawodników. Stosowne nominacje otrzymali: 49 kg - Dawid Jagodziński (Astoria Bydgoszcz) i Wojciech Peryt (Broń Radom); 52 kg - Grzegorz Brynda (Kontra Elbląg) i Grzegorz Kozłowski (Gwardia Warszawa); 56 kg - Mateusz Mazik (Rushh Kielce), Dawid Michelus (Sokół Piła) i Sylwester Kozłowski (Gwardia Warszawa); 60 kg - Damian Wrzesiński (PKB Lechma Poznań), Mateusz Polski (Róża Karlino), Adil Asłanow (Sako Gdańsk) i Radomir Obruśniak (Róża Karlino); 64 kg - Mateusz Kostecki (PKB Lechma Poznań) i Marcin Latocha (Róża Karlino); 69 kg - Piotr Sielawa (Hetman Białystok), Tomasz Kot (Rushh Kielce) i Roman Szymański (PKB Lechma Poznań); 75 kg - Tomasz Jabłoński (Sako Gdańsk), Kamil Gardzielik (PKB Lechma Poznań), Ireneusz Zakrzewski (Boks Jelenia Góra) i Adrian Plichta (Bukowina Wałcz); 81 kg - Marek Matyja (Orzeł Oleśnica) i Jordan Kuliński (Start Włocławek); 91 kg - Włodzimierz Letr (PKB Lechma Poznań); +91 kg - Patryk Brzeski (Champion Nowy Dwór Maz.) i Krzysztof Kosela (Broń Radom).

W gronie tym zabrakło miejsca dla kilku czołowych zawodników, m.in. Kazimierza Łęgowskiego (64 kg - ze startu wyeliminowała go zbliżająca się matura), Mateusza Tryca i Michała Gerleckiego (81 kg), czy Michała Cieślaka (91 kg). W 30. Turnieju im. Feliksa Stamma w polskich barwach wystąpi natomiast znany z walk w barwach Hussars Poland, Adil Asłanow, który po raz kolejny odrzucił powołanie do kadry Gruzji i aktualnie stara się o polski paszport.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Ca5inniegoGiermek
Data: 12-04-2013 01:33:46 
Jak zakonczyla sie wkoncu afera dopingowa z udziałem Jablonskiego?
 Autor komentarza: Ned
Data: 12-04-2013 09:04:04 
Widziałem Asłanowa tylko w ramach WSB i wypadł marnie, był praktycznie bezbronny wobec przeciwnika, do tego bał się zaatakować, nawet jak przeciwnik sam wszedł do narożnika i rozłożył prowokacyjnie ramiona. Nie wiem, czy jest powoływany z braku laku, czy jakiś trener widzi przed nim przyszłość. Mam nadzieję, że jednak to drugie.
 Autor komentarza: Hache
Data: 12-04-2013 12:46:53 
Pan Brzeski (+91kg) również nie wystąpi, trzeba czcić ostatnie zwycięstwo!
 Autor komentarza: Chudlawy
Data: 12-04-2013 18:51:01 
Chyba koniec tej nagonki skoro nie został zawieszony.
Liczę na medale w kategorii 56kg. Ciekawi mnie występ Sielawy Jabłońskiego i Matyji.
 Autor komentarza: lutonadam
Data: 13-04-2013 11:57:56 
Niezwykle ciekawie zapowiada sie kolejny Turniej im.Feliksa Stamma!Dobre występy Hussarów,duzo dobrych walk w czasie GP i MP,wzrosla rywalizacja nie tylko wśród zawodników.Będzie to przede wszystkim super sprawdzian do naszych kadrowiczów.Wielka szkoda że nie zobaczymy Tryca,Gerleckiego,Cieslaka/dlaczego?/Szkoda że w turnieju nie wystapi Martyna Letkiewicz/dlaczego?/Mam nadzieje że Bokser.org przeprowadzi bezpośrednią transmisję!
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.