DONAIRE: MARES BYŁBY WIĘKSZYM WYZWANIEM

Edward Chaykovsky, boxingscene.com

2013-04-07

Bokserskim hitem przyszłego weekendu będzie batalia dwóch mistrzów wagi super koguciej - Nonito Donaire (31-1, 20 KO) oraz Guillermo Rigondeaux (11-0, 8 KO). Dla dzierżącego pas WBA Super Kubańczyka będzie to pierwszy w zawodowej karierze test na najwyższym światowym poziomie.

"Rigo" to jeden z najlepszych pięściarzy amatorskich w historii, jednak jego osiągnięcia nie robią wielkiego wrażenia na Donaire. "Filipiński Błysk" zwraca uwagę na to, że zawodowstwo rządzi się zupełnie innymi prawami i jego zdaniem większym wyzwaniem byłaby walka z Abnerem Maresem .

- On ma ogromne doświadczenie z czasów amatorskich, jednak musimy pamiętać, że boks zawodowy jest zupełnie odmienną dyscypliną. Myślę, że walka z Montielem byłaby dużo trudniejsza. Mamy wielu doświadczonych zawodników w tej wadze. Mares również jest groźniejszy na papierze, zależnie od tego, z jakim nastawieniem wyjdzie do walki. Nie mogę przewidzieć przebiegu walki, co warty jest "Rigo" dowiemy się dopiero w ringu - powiedział Donaire.