RODRIGUEZ: 'CANELO' BĘDZIE W TARAPATACH

Redakcja, fighthype.com

2013-04-04

Wielkimi krokami zbliża się hitowy pojedynek na szczycie wagi junior średniej. 20 kwietnia w San Antonio mistrz WBC Saul Alvarez (41-0-1, 30 KO) wyjdzie do ringu z będącym na fali chamionem WBA Super Austinem Troutem (26-0, 14 KO). Starcie odbędzie się na wielkim stadionie Alamodome.

Dobrze znany polskim kibicom Delvin Rodriguez (27-6-3, 15 KO) miał okazję boksować z Troutem w czerwcu zeszłego roku. Amerykanin bez problemów wypunktował zawodniki z Dominikany broniąc swojego tytułu po raz trzeci. Rodriguez, który w przeszłości boksował z Rafałem Jackiewiczem oraz Pawłem Wolakiem nie ma wątpliwości - "No Doubt" pokona Meksykanina, jeśli będzie konsekwentnie realizował swoją taktykę.

- Miałem okazję boksować z Troutem i wiem, że to klasowy pięściarz. Jego oponenci nie zdają sobie sprawy z tego, jak szybkie są jego nogi oraz jak inteligentny jest to zawodnik, dopóki nie wejdą z nim do ringu. Austin wybije "Canelo" z rytmu i rozbije go. Wszystko zależy od tego, czy Austin będzie w stanie trzymać się swojej strategii. Planują nie stać naprzeciw Alvareza, poruszać się na boki i wyboksować go. Jeśli uda mu się zrealizowanie taktyki, "Canelo" będzie miał kłopoty - typuje Rodriguez.