HARRISON Z WILDEREM OFICJALNIE!

Rick Reeno, Boxingscene

2013-04-04

Wcześniejsze pogłoski znalazły swój pozytywny finał i Audley Harrison (31-6, 23 KO) rzeczywiście zaboksuje z wielką nadzieją amerykańskiej wagi ciężkiej - Deontayem Wilderem (27-0, 27 KO). Do ich starcia na dystansie dziesięciu rund dojdzie 27 kwietnia w Sheffield podczas gali Khan vs Diaz.

- Walka jest już zaklepana i sfinalizowana. Obaj zaakceptowali warunki i wkrótce ogłosimy to już oficjalnie - przyznał matchmaker grupy Golden Boy Promotions, Robert Diaz.

- Deontay jest szybkim i naprawdę groźnym puncherem. Jego problem polega jednak na tym, że jak dotąd nie został jeszcze poważnie przetestowany jako pięściarz zawodowy. Mam dla niego sporo szacunku i lubię go, lecz to są drzwi, które po prostu muszę wyważyć. Jeśli przegram, to odchodzę, a jeśli wygram, wówczas znowu będę w ścisłej czołówce oraz krok od walki o mistrzostwo świata - powiedział były mistrz olimpijski z Sydney.

Co ciekawe tego samego wieczoru angielskiej publiczności zaprezentuje się również dawny król kategorii lekkiej - Nate Campbell (36-10-1, 26 KO). Jego przeciwnikiem będzie zwycięzca zeszłorocznego turnieju Prizefighter - Terry Flannigan (19-0, 5 KO).