ARUM: ZOU SHIMING-VILORIA W 2014 ROKU

Ronnie Nathanielsz, Boxingscene

2013-04-02

Szef grupy Top Rank, Bob Arum przewiduje, że dwukrotny mistrz olimpijski i trzykrotny mistrz świata amatorów, Chińczyk Zou Shiming zmierzy się w przyszłym roku z mistrzem WBA i WBO wagi muszej, Brianem Vilorią (32-3, 19 KO). W najbliższą sobotę Zou zadebiutuje w zawodowym ringu - w Makau jego przeciwnikiem będzie Eleazar Valenzuela (2-1-2, 1 KO).

- Freddie Roach powiedział mi, że Zou będzie mistrzem świata w ciągu roku. Viloria powinien utrzymać tytuł, a Shiming będzie się piął w górę. Obrona przeciwko Chińczykowi będzie oznaczała największą wypłatę w karierze Briana. Kiedy Zou podpisywał z nami kontrakt, nie wiedzieliśmy do końca, jak dobrym jest zawodnikiem, choć miał na koncie wspaniałe olimpijskie osiągnięcia. Teraz wiemy, że jest naprawdę fenomenalny. Na dystansie czterech rund wystawię go przeciwko każdemu na świecie, nawet w limicie wagi koguciej. Oczywiście musimy zadbać o to, by Zou mógł w dużym tempie walczyć przez dwanaście rund - mówi Arum.

Promotor potwierdził, że za pojedynek w Makau Chińczyk otrzyma 300 tysięcy dolarów. Tak wysoką, jedną z najwyższych w historii wypłat otrzymanych przez debiutantów kwotę, Arum uzasadnił statusem legendy, jakim cieszy się w swoim kraju bokser. W samych Chinach debiut Zou zobaczy około dwustu milionów ludzi.