MASTERNAK O PRZEJŚCIU DO WAGI CIĘŻKIEJ

Mistrz EBU Mateusz Masternak (29-0, 21 KO) nie ma obecnie problemów z osiągnięciem limitu wagi cruiser. Podczas spotkania ze studentami wrocławskiej AWF ''Master'' odpowiedział na pytanie związane z ewentualnym przejściem do kategorii ciężkiej. W odpowiedzi wyraził między innymi swój pogląd na temat materialistycznego podejścia do boksu. Warto posłuchać niebanalnych słów Mateusza.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Cooperek
Data: 02-04-2013 12:43:01 
Masternak mądrze, mówi, ale trzeba zwrócić uwagę w jakim jest obecnie miejscu. Jeśli chodzi o wagę, to jak będzie straszny waga śmignie mu tak do góry że będzie mu ciężko utrzymać się w cruser.
Podobnie z kasą, ambicje sportowe to podstawa i chwała mu za to. Tylko pamiętajmy, że on jeszcze nic nie osiągnął. Narazie ma pas europejski, mistrzostwo świata, te wielkie laury to w dalszym ciągu cel. O kasie będzie myślał kiedy będzie mistrzem i bronił tytułu któryś tam raz. Wtedy będzie chciał zarobić dużą kasę. Albo u schyłku kariery.
Ja zawsze bronię bokserów, którzy chcą dobrze zarobić bo na to zasługują. Narazie Mastera czekają ciężkie przeprawy bo jest bumobijcą. Ale i duża kasa przyjdzie razem z wielkimi sucesami sportowymi, ma jeszcze czas.
 Autor komentarza: Cooperek
Data: 02-04-2013 12:43:43 
errata: będzie "starszy" a nie "straszny" oczywiście :D
 Autor komentarza: ZeusZeus
Data: 02-04-2013 12:45:53 
Cooperek
Zanim przeczytałem twoje sprostowanie to nie mogłem powstrzymać się od śmiechu
 Autor komentarza: WARIATKRK
Data: 02-04-2013 12:46:43 
Dokładnie Maser ma dużo do udowodnienia w cruser
 Autor komentarza: bak
Data: 02-04-2013 12:54:07 
Na dzień dzisiejszy Master ogrywa naszego udawanego mistrza świata Krzysia 12:0. Ale podobno walka Włodarczyka z Czakijewem jest już niemal pewna tylko czekają na zaliczkę, więc zrobi to Czakijew. A Master może zrobi mandatory challenger i ogra Czakijewa.
 Autor komentarza: Lukaszz
Data: 02-04-2013 13:10:29 
@bak
A świstak siedzi i zawija je w te sreberka...
 Autor komentarza: bak
Data: 02-04-2013 13:23:55 
@Lukaszz

Takie są fakty. Master jest jednym z najaktywniejszych pięściarzy cruiserweight, a Włodarczyk zadaje kilka ciosów na rundę i przesypia walki. Na pumkty nie wygra z Masterem w życiu.
 Autor komentarza: albert223
Data: 02-04-2013 13:26:05 
Obawiam się tylko tego, jak zaraguje gdy spotka w ringu mniejszego profesjonalistę, ale większego świra typu Czakijew, kiedyś Kayode. Bo ciosu nokautującego nie ma i już nie będzie.
 Autor komentarza: Cooperek
Data: 02-04-2013 14:13:52 
bak
"Na dzień dzisiejszy Master ogrywa naszego udawanego mistrza świata Krzysia 12:0 (...)Takie są fakty."

Masz link do tej walki? :)
Fakty są takie, że jak narazie to Master dużo mówi a to Diablo jest mistrzem świata, po obronach.
 Autor komentarza: adam12
Data: 02-04-2013 15:02:10 
Krzysia zniszczyły problemy osobiste i własna bania, kto zna lepiej sprawę to wie że Włodar jest genialny na sparingach, bije kombinacjami i pokazuje się ze znakomitej strony, natomiast do walki wychodzi może 40% tego zawodnika. To już się raczej nie zmieni. w ewentualnej walce stawiam na na Mastera, ale mam nadzieję że do niej nie dojdzie bo nie mamy na tyle wielu dobrych pięściarzy żeby ich jeszcze konfrontować. Dla tego starcia jestem na "nie".

A Master jak zawsze rzeczowo, konkretnie, przyjemnie się chłopaka słucha.
 Autor komentarza: Imperator
Data: 02-04-2013 15:32:11 
adam12

A co po dobrym pięściarzu jakim na pewno jest Diablo, skoro walczy raz na rok. To zawodnik, który unika wyzwań. Tzn on może i by chciał, ale Wasyl trzęsie portkami.
 Autor komentarza: adam12
Data: 02-04-2013 16:17:14 
Imperator
Absolutna racja, to promotor jest przede wszystkim winnym takiej sytuacji. Z tego co mi wiadomo to Włodar chce częściej walczyć bo już mu się sałata kończy.
 Autor komentarza: bambam
Data: 02-04-2013 17:58:20 
cooperek, blagam cie krzysiu, bokserem sie jest jesli sie boksuje a nie sie boksowalo, ja kiedys tez tez na setke mialem lepszy czas ale to bylo kiedys, wlodarczyk jest okej, ale na swiatowym poziome jest poprostu przecietny, jest mistrzem swiata tylko dlatego, poniewaz malo walczy
 Autor komentarza: Cooperek
Data: 02-04-2013 20:43:22 
bambam
Pewnie, że tak. Diablo jest wytworem Wasilewskiego, ale jednak mistrzem jest i to nie od wczoraj. I to jest fakt, porównywać go można ale do innych mistrzów, wtedy wypada blado, ale przy Masternaku nadal jest to "Pan Włodarczyk". Nie ma żadnych podstaw do stawiania Masternaka w zestawieniu z Diablo, bo ten jest jeszcze większym bumobijcą niż Krzysiek.
 Autor komentarza: StanislawBiesiadaz
Data: 03-04-2013 02:37:54 
Jeden z niewielu wywiadów tego chłoptasia, gdzie nie użył nazwiska "Włodarczyk". Masternak- Włodarczyk się nie odbędzie, bo przeciętny polak nie ma pojęcia kto to jest i nie ma zapotrzebowania na taką walkę.
Osobiście osoba Mateusza jest mi obojętna, ale on powtarza "Włodarczyk... Włodarczyk..." i tłucze Hapoje którego kiedyś Najman wyzywał od "spaślaków". Sra wyżej niż dupe ma!
Podpisał kontrakt z Sauerlandem, to niech walczy na niemieckich galach. Hernandez, Huck, Arslan, Jones, Lebiediew. Krzysztof też powinien zaryzykować i zamiast bronić tego WBC powinien próbować unifikować.
Wracając do Masternaka, to naprawdę nie ma się czym podniecać! Niech pokona jakiegoś dobrego rywala na jego terenie to będzie mógł krzyczeć "chce być pretendentem".
 Autor komentarza: StanislawBiesiadaz
Data: 03-04-2013 02:52:59 
Nagonka na Włodarczyka jest żałosna i wzięła sie z wielkiem gemby jego promotora i wałków sędziowskich w paru walkach, ale ...!
Jakby nie patrzeć stoczył 2 wyrównane walki z "dominatorem" cruiser Cunninganem, wygrał z Fragomennim walkę rewanżową, znokautował Dannego Greena w jego jamie przez ciężki KO. Pokonał Palaciosa w rewanżu bezdyskusyjnie i jakby nie parzeć jest mistrzem świata od paru lat.
Włodarczyk wielokrotnie chciał walczyć z Adamkiem, ale Tomasz zawsze szukał usprawiedliwienia dlaczego walki ma nie być! Zjadł Snickersa i zaczął strasznie gwiazdożyć! Włodarczyk nie jest Masternakowi zobowiązany walki, bo to nie oznacza dla niego, ani wyzwania, ani trofea, ani pieniędzy, ani medialności. Szczerze mówiac to bardziej opłacałoby mu się zawalczyć w MMA ze zwycięzcą Ozdoba- Burnejka, albo wesprzeć program "Bij Najmana razem z nami"...
 Autor komentarza: maciekk1984
Data: 03-04-2013 03:14:58 
StanislawBiesiadaz

,,Włodarczyk nie jest Masternakowi zobowiązany walki, bo to nie oznacza dla niego, ani wyzwania, ani trofea, ani pieniędzy, ani medialności.''

tylko ciezki wpierdol i zakonczenie kariery dlatego unika tej walki
ten lać diablo nadaje sie tylko do pijak boxing promotions jego walki sa tak denne ze ciekawiej sie juz patrzy na najmana
 Autor komentarza: piotr
Data: 03-04-2013 06:53:39 
@adam12

"Krzysia zniszczyły problemy osobiste i własna bania, kto zna lepiej sprawę to wie że Włodar jest genialny na sparingach, bije kombinacjami i pokazuje się ze znakomitej strony, natomiast do walki wychodzi może 40% tego zawodnika."

Absolutna zgoda. Psychika w bardzo złym stanie powoduje, że Diablo może mieć spore problemy kimkolwiek z czołówki.
 Autor komentarza: StanislawBiesiadaz
Data: 03-04-2013 14:33:42 
@maciekk1984 bzdury piszesz jak dziecko z gimnazjmu, w dodatku bite przez kolegów(pewno tak miałeś i Ci szczali do butów).
1.Byćmoże walka z Masternakiem oznacza dla Włodarczyka ryzyko porażki, a nic nie ma do ugrania. Jaki normalny promotor w takiej sytuacji z urzędu stara się o walkę? Tak samo ma Adamek. Po co ma budować karierę Szpilki swoim nazwiskiem? Bo co? Bo chcę mu nałomotać/ skończyć jego karierę/ zyskać rozgłos w świadku bokserskim?
2.Diablo się do niczego nie nadaje, a jest mistrzem świata i broni pasa z obowiązkowymi rywalami, z rok temu był ranking WBC najlepszych championów i Diablo zajął jedno z czołowych miejsc! Jak to się mawia w Polsce "Polak polakowi wilkiem".
3.Masternak celuje we Włodarczyka tylko z jednego powodu. Sauerland nie dopuści do walki z Huckiem, czy Hernandezem( bo to jego championi), zostaje więc jechać do Rosji(gdzie szansa na wygraną jest minimalna, bo przy wyniku punktowym 0 szans na wygraną na punkty[przekręt]), albo rzucić się na swojego Włodarczyka, z myślą że "Polak, polaka nie oszuka", w ten oto sposób Masternak ma być jedynie narzędziem Sauerlanda, do pokonania konkurencyjnej grupy polskiej stajni.

@adam12; @piotr
Troche przypominają mi się słowa pastora Andrzeja Burzyńskiego, zajmującego się rozwojem osobistym.
"Rozmawia ze sobą mądry i głupi... wiecie jak rozpoznać głupiego? - Ma zawsze rację"...
Tak się składa, że zajmuję się psychologią od kilku lat i mam tytuł mgr. i unikając teorii i definicji, których i tak nie zrozumiecie. To zawszę przejście przez trudny etap w życiu, właśnie wzmacnia pewność siebie, psychikę i Krzysiek jest dziś silny psychicznie jak nigdy.
...
Z waszej strony wchodzenie w życie zawodnika (w dupie będąc, gówno widząc), wiesz lepiej jak on ma żyć i jakie ma problemy, ... ja myślałem, że będąc kibicem bokserskim należy się koncentrować na walkach w ringu, a nie poza nim.
 Autor komentarza: piotr
Data: 03-04-2013 18:30:50 
@StanislawBiesiadaz

"To zawszę przejście przez trudny etap w życiu, właśnie wzmacnia pewność siebie, psychikę i Krzysiek jest dziś silny psychicznie jak nigdy."

Zawsze? Niby jesteś psychologiem, nie żartuj?

Jesteś tu chyba nowy, pisałem kilka razy szerzej o moich obserwacjach, o tym co widać oglądając jego walki i wypowiedzi po walkach. Widać, że psychika Diablo jest w rozsypce, nie radzi sobie on z napięciem. Nawet jego promotor o tym wielokrotnie mówił!!! Musi być naprawdę źle skoro promotor Diabła otwarcie o tym mówi, zamiast starać się zaradzić bez rozgłosu.
 Autor komentarza: StanislawBiesiadaz
Data: 03-04-2013 19:52:54 
@Piotr.
1."Pokaż mi swoje wzmocnienia, a powiem Ci kim jesteś" Tollman, przeżycie zagrożenia śmiertelnego jest wzmocnieniem, nie zapominajcie, że bokser jest też człowiekiem i naprawdę nie wiecie jak zachowałby się Masternak, gdyby go żona zdradziła...
2.Nie z napięciem tylko "trucizną emocjonalną", jak to pisał Zillman. Tłumił swoje problemy, aż złość znalazła swoje ujście. Może wybrał destruktywną decyzję dla Siebie, ale się oczyścił...
3.Mecenas Wasilewski jest prawnikiem, nie psychologiem, więc kierują go odruchy etycznego współczucia, a nie zbadania symptonu tego problemu. Jestem jednak przekonany, że Włodarczyk skorzystał z fachowego psychologa po zdarzeniu i nie ma co mu tego wypominać.
4.To, że z psychiką Włodara jest dobrze pokazał w walce z Dannym Greenem, gdzie przegrywał i jednym ciosem odmienił walkę.
 Autor komentarza: maciekk1984
Data: 04-04-2013 02:02:03 
StanislawBiesiadaz
Data: 03-04-2013 14:33:42
@maciekk1984 bzdury piszesz jak dziecko z gimnazjmu, w dodatku bite przez kolegów(pewno tak miałeś i Ci szczali do butów).

bzdury to ty piszesz ja do gimnazjum nie chodzilem a to ze tobie szczali i sobie z tym nie radzisz to zglos sie z tym do psychologa i wez ze soba tego lacia diablo a nie tutaj bedziesz sie żalić to nie jest kącik złamanych serc dla rozbitków życiowych tylko forum bokserskie.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.