SZPILKA WSPIERA KOSTECKIEGO

Redakcja, Sport.pl

2013-03-22

- Czuję się zaszczycony, że mogę walczyć w mieście, gdzie wychował się Dawid. Szkoda, że go z nami nie będzie - powiedział Artur Szpilka (14-0, 10 KO), pięściarz grupy Ulrich KnockOut Promotions, na konferencji przed galą, która odbędzie się 20 kwietnia w Rzeszowie.

Szpilka ma być magnesem przyciągającym kibiców na galę tak, jak przez lata robił to Dawid "Cygan" Kostecki. Ten jednak odsiaduje wyrok w więzieniu. Główną walką wieczoru ma być więc pojedynek Szpilki. Z kim? - Mamy w zasięgu wzroku trzech zawodników, wszystko powinno wyjaśnić się w najbliższych dniach - mówi Piotr Werner.

Promotorzy szukają rywala w USA. - Niektórzy pięściarze boją się walczyć z naszymi bokserami, widząc ich rekordy - wyjaśnia Werner, który szuka także przeciwników dla dwóch innych zawodników, którzy powalczą w Rzeszowie: Krzysztofa Głowackiego (18-0, 12 KO) i Pawła Kołodzieja (30-0, 17 KO). Dla tego ostatniego występ w hali Podpromie będzie powrotem na ring po kontuzji stawu skokowego. - Cieszę się bardzo, że mogłem wrócić w ogóle do treningów - mówił Kołodziej, który przez osiem tygodni po urazie musiał chodzić o kulach.