WOKÓŁ RINGU: 16.03.2013

Redakcja, Informacja własna

2013-03-16

- Według mnie nasza potyczka to tak naprawdę starcie dwóch najlepszych zawodników kategorii super średniej - uważa Carl Froch (30-2, 22 KO), który 25 maja w Londynie spróbuje zrewanżować się Mikkelowi Kesslerowi (46-2, 35 KO) za porażkę sprzed trzech lat. I tylko Anglik jakoś zapomniał, że jednego i drugiego pokonał Andre Ward (26-0, 14 KO)...

Deontay Wilder (27-0, 27 KO) i Tyson Fury (20-0, 14 KO) to nie tylko wschodzące gwiazdy kategorii ciężkiej, ale póki co również zdecydowanie największe "samochwały". W końcu starli się werbalnie, co prędzej czy później było nieuniknione.

"Walczysz z samymi leszczami. Człowieku, jesteś pośmiewiskiem" - napisał angielski olbrzym na swojej stronie internetowej. Na odpowiedź Amerykanina nie trzeba było długo czekać.

"Fury, jesteś największym żartem w tym środowisku. Wszystko zaczęło się już wtedy, gdy sam siebie zdzieliłeś prawym podbródkowym. Jesteś królową wśród dziwek" - ripostował brązowy medalista olimpijski z Pekinu.

Nie dojdzie do zaplanowanego na przyszłą sobotę pojedynku kategorii super średniej pomiędzy Jamesem DeGale'em (14-1, 9 KO) a mocno bijącym Kolumbijczykiem Alexandrem Brandem (19-1, 15 KO). Oficjalne powody były oczywiście inne, jednak w kuluarach mówi się, że po prostu bilety na tę galę sprzedawały się fatalnie i właśnie to one były realnym źródłem takiej decyzji.