NELSON OSTRZEGA HOPKINSA PRZED CLEVERLYM

Redakcja, Sky Sports

2013-03-13

Jeszcze dekadę temu Johnny Nelson (na zdjęciu) był wielkim mistrzem kategorii cruiser, a dziś wciela się rolę eksperta stacji Sky Sports. Anglika zapytano o ewentualną walkę unifikacyjną w wadze półciężkiej pomiędzy najstarszym w historii mistrzem świata - liderem według IBF, Bernardem Hopkinsem (53-6-2, 32 KO), a championem federacji WBO, Nathanem Cleverlym (25-0, 12 KO).

Nelson jest zdania, że Walijczyk byłby bardzo groźnym, a przez swój styl boksowania również niewygodnym rywalem dla "Kata", który słynie właśnie z narzucania swoim przeciwnikom swojej filozofii prowadzenia pojedynku. Dlatego zdaniem Johnny'ego Bernard nie powinien przyjmować takiej oferty.

- Cleverly mógłby pobić Hopkinsa. Gdybym był w jego skórze, to nie zdecydowałbym się na taki krok. W mojej ocenie Nathan jest zbyt aktywny i zadaje za dużo ciosów, a do tego jest szybki. Ten sposób walki nie pasowałby Amerykaninowi. Zachowując proporcje, Cleverly mógłby pokonać Hopkinsa w podobny sposób, w jaki dokonał tego wcześniej Joe Calzaghe. "Kat" nie sprostałby wysokiemu tempu - uważa Nelson.