HAMER, WALKER I AGUILERA KANDYDATAMI DO WALKI ZE SZPILKĄ

Redakcja, Informacja prasowa

2013-03-07

20 kwietnia w Rzeszowie kolejny pojedynek stoczy Artur Szpilka (13-0, 10 KO). Kandydatami do walki z Polakiem są: Tor Hamer (19-2, 12 KO), Travis Walker (39-9-1, 31 KO) i Nagy Aguilera (18-7, 12 KO). Przypomnijmy, że 33-letni Walker (były sparingpartner Szpilki) i 26-letni Aguilera walczyli z najlepszym obecnie polskim ''ciężkim'', Tomaszem Adamkiem. We wrześniu zeszłego roku ''Góral'' pokonał Walkera przez TKO w piątej rundzie, a w marcu wypunktował na dystansie dziesięciu rund Aguilerę.

Po walce z Adamkiem Walker odpadł w pierwszej rundzie lutowej edycji turnieju Prizefighter (porażka z Derriciem Rossym), natomiast Aguilera - również w lutym - pokonał na punkty Zacka Page'a.

Z trójki potencjalnych przeciwników być może największym wyzwaniem dla Szpilki byłby 30-letni Tor Hamer, który wprawdzie w fatalnym stylu uległ w grudniu zeszłego roku Wiaczesławowi Głazkowowi, ale wcześniej miał naprawdę dobrą passę, m.in. w czerwcu wygrał wspomnianego Prizefightera. Hamer miałby z pewnością w walce ze ''Szpilą'' wiele do udowodnienia, podobnie zresztą jak Artur.