GOOSSEN TŁUMACZY SYTUACJĘ ODWOŁANIA WALKI ARREOLA vs STIVERNE

Redakcja, ESPN

2013-02-26

- On chorował przez cały weekend. Czekaliśmy z decyzją, bo liczyliśmy na szybkie polepszenie jego stanu, ale niestety było tylko gorzej. A przecież w walce o taką stawkę zawodnik musi być w pełni zdrowy - tłumaczy Dan Goossen, promotor Chrisa Arreoli (35-2, 30 KO), zdradzając kulisy odwołania jego pojedynku z Bermane Stiverne'em (22-1-1, 20 KO) o miano oficjalnego pretendenta do tronu federacji WBC wagi ciężkiej.

Pięściarze mieli stanąć oko w oko 9 marca. Organizatorzy utrzymali dwie pozostałe walki wieczoru pomiędzy Tavorisem Cloudem (24-0, 19 KOs) a Bernardem Hopkinsem (52-6-2, 32 KO) o pas IBF dywizji półciężkiej oraz Keithem Thurmanem (19-0, 18 KO) i Janem Zaveckiem (32-2, 18 KO) w półśredniej.

- Oczywiście wszyscy jesteśmy mocno zawiedzeni koniecznością ponownego odwołania ich potyczki. Ale skończy się tylko na zmianie terminu. Rozmawiałem już zresztą na ten temat z władzami stacji HBO. Miejmy nadzieję, że za cztery, może pięć tygodni będziemy mogli stanąć w ringu. Jestem w tym interesie już tak długo, że przyzwyczaiłem się już do takich sytuacji i natychmiast rozpocząłem współpracę z HBO w celu dopięcia następnej gali z udziałem Chrisa - dodał Goossen.

Przypomnijmy, iż dziś rano podano wiadomość o zapaleniu oskrzeli Arreoli.