TRZY KRÓTKIE CIOSY PO GALI W GDAŃSKU

Jakub Biluński, Opinia własna

2013-02-24

Jeżeli zobaczymy walkę Zimnoch-Szpilka, ciężar emocjonalny tego pojedynku będzie trudny do udźwignięcia. Ogromna presja spocznie głównie na Arturze. Butny myśliwy staje się zwierzyną, przebieg wypadków całkowicie umknął spod jego kontroli. Wczorajsza wypowiedź Krzysztofa była odważnym manewrem w wojnie mentalnej między ''Szpilą'' i zawodnikiem z Białegostoku.

Tak napiętego konfliktu dwóch pięściarzy polski boks jeszcze nie doświadczył. Jak potoczy się walka? Obaj potrzebują przede wszystkim wyciszenia. Dekoncentracja w starciu z Mollo zaszkodziłaby Zimnochowi tak samo, jak zaszkodziła Szpilce. Z kolei podopieczny Fiodora Łapina spróbuje przekuć gromadzące się chmury w trwałą poprawę swojego boksu. Czy jest to wykonalne? Obserwacja spaceru Szpilki po linie bywa fascynująca...

Maciej Sulęcki kozackim pięściarzem jest. Przyznam, że nie spodziewałem się tak jednostronnej walki. Doświadczony wojownik Robert Świerzbiński ani razu nawet na moment nie zagroził doskonale dysponowanemu Maćkowi, którego można teraz uznać za wirtuoza krajowej sceny. Cieszy również trzeźwa ocena, wystawiona samemu sobie przez Sulęckiego w rozmowie z Mateuszem Borkiem. Rzeczywiście ''Sulek'' stracił rytm w drugiej połowie walki, ale na razie zachwyćmy się jeszcze raz symetrią boksu warszawiaka. Maciek prawie zawsze zachowuje równowagę, pozycję do zadania kontrującego ciosu. Dajcie ''Striczowi'' Roberto Santosa!

''Miej świadomość!'' - krzyczy Kazik Staszewski. Gwinea Równikowa byłaby według ''Diablo'' idealnym miejscem na wakacje. Jeden z najbardziej zbrodniczych współczesnych reżimów przyciąga wielu turystów, szczycąc się ''europejskim'' standardem usług. Walka Włodarczyk-Mormeck nadal przeraża. Jako oddany kibic naszego jedynego obecnie mistrza świata (wciąż uważam go za artystę ringu)  wierzę za to w olbrzymi potencjał konfrontacji z Czakijewem.