TRZY KRÓTKIE CIOSY PO GALI W GDAŃSKU

Jeżeli zobaczymy walkę Zimnoch-Szpilka, ciężar emocjonalny tego pojedynku będzie trudny do udźwignięcia. Ogromna presja spocznie głównie na Arturze. Butny myśliwy staje się zwierzyną, przebieg wypadków całkowicie umknął spod jego kontroli. Wczorajsza wypowiedź Krzysztofa była odważnym manewrem w wojnie mentalnej między ''Szpilą'' i zawodnikiem z Białegostoku.

Tak napiętego konfliktu dwóch pięściarzy polski boks jeszcze nie doświadczył. Jak potoczy się walka? Obaj potrzebują przede wszystkim wyciszenia. Dekoncentracja w starciu z Mollo zaszkodziłaby Zimnochowi tak samo, jak zaszkodziła Szpilce. Z kolei podopieczny Fiodora Łapina spróbuje przekuć gromadzące się chmury w trwałą poprawę swojego boksu. Czy jest to wykonalne? Obserwacja spaceru Szpilki po linie bywa fascynująca...

Maciej Sulęcki kozackim pięściarzem jest. Przyznam, że nie spodziewałem się tak jednostronnej walki. Doświadczony wojownik Robert Świerzbiński ani razu nawet na moment nie zagroził doskonale dysponowanemu Maćkowi, którego można teraz uznać za wirtuoza krajowej sceny. Cieszy również trzeźwa ocena, wystawiona samemu sobie przez Sulęckiego w rozmowie z Mateuszem Borkiem. Rzeczywiście ''Sulek'' stracił rytm w drugiej połowie walki, ale na razie zachwyćmy się jeszcze raz symetrią boksu warszawiaka. Maciek prawie zawsze zachowuje równowagę, pozycję do zadania kontrującego ciosu. Dajcie ''Striczowi'' Roberto Santosa!

''Miej świadomość!'' - krzyczy Kazik Staszewski. Gwinea Równikowa byłaby według ''Diablo'' idealnym miejscem na wakacje. Jeden z najbardziej zbrodniczych współczesnych reżimów przyciąga wielu turystów, szczycąc się ''europejskim'' standardem usług. Walka Włodarczyk-Mormeck nadal przeraża. Jako oddany kibic naszego jedynego obecnie mistrza świata (wciąż uważam go za artystę ringu)  wierzę za to w olbrzymi potencjał konfrontacji z Czakijewem.


 

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

Biłuński zadebiutował na łamach Bokser.org w czerwcu 2011 roku. W ciągu dwóch lat stworzył cztery autorskie cykle: "Artyści ringu", "Boxiana", "Styl robi walkę" i "KSB". Prezentował charakterystyczny styl, który często polaryzował opinie czytelników. Obecnie Biłuński tworzy reportaże dla wydawnictwa Ebr.

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Krzyzak
Data: 24-02-2013 13:10:15 
ile zarobili zawodnicy z dwóch głownych walk??
wiem że w polsce jest taka głupia przywara ze nikt niechce mówić o tym ile zarabia i na kogo głosuje , ale może ktoś zna szczegóły??
 Autor komentarza: bak
Data: 24-02-2013 13:15:12 
Szpilka vs. Zimnoch- walka wieczoru na Polsat Boxing Night III. Stawką tymczasowy pas Polsatu (Super Championem jest Adamek, Regularnym Saleta a tymczasowym Szpilka/Zimnoch).
 Autor komentarza: oldschool
Data: 24-02-2013 13:16:31 
@Krzyzak

Nie wiem na ile to prawdziwe i nie pamietam gdzie to czytalem, ale dla Saleta - Gołota miało być 1,5mln do podziału, przy czym Gołota miał zarobić więcej.

pozdrawiam
 Autor komentarza: gerlach
Data: 24-02-2013 15:44:31 
Krzys(ia) poskarzyl(a) sie publicznie przed setkami tysiecy widzow jak to Szpila doskwieral kolegom na zgrupowaniach. Nie dowierzalem temu co slysze... Nie lubilem tego paplania Szpili, ale Zimny to faktycznie dzieciak/konfident (niepotrzebne skreslic lub zostawic oba). PRAWDZIWY MEZCZYZNA uuuachacacha
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.