ŁUKASZ WIERZBICKI TRENUJE W KANADZIE

Od stycznia tego roku zawodnik Kick-Fighter Zgorzelec Łukasz Wierzbicki (trener Krzysztof Szyrma) przebywa w Calgary w Kanadzie. Sportowiec poleciał tam na zaproszenie gymu profesjonalnego boksu Teofista Boxing. Trenerzy i działacze kanadyjskiego klubu są zachwyceni Polakiem i jego wysokimi umiejętnościami.

Bardzo szybko Łukasz otrzymał propozycje podpisania ciekawych kontraktów od kanadyjskich promotorów, którzy prawie codziennie przychodzą do gymu i obserwują treningi Wierzbickiego. Nasz zawodnik powoli przegląda oferty, ale czeka jeszcze na przylot menadżera z Montrealu, który obiecał że przebije wszystkie propozycje, jednak warunkiem będzie przeprowadzka Łukasza na drugą stronę Kanady.

Zainteresowanie zeszłorocznym zdobywcą Pucharu Europy K-1 rozpoczęło się po bardzo udanych sparringach z zawodowym bokserem wagi średniej, numerem 1 kanadyjskiego rankingu Stevenem ''The Dragonem'' Claggettem. Claggett w swoim rekordzie na profesjonalnym ringu ma 15 zwycięstw, w tym 10 przez nokaut oraz jeden remis i jedną porażkę. Jest posiadaczem Interkontynentalnego pasa federacji WBC, a trenuje w Calgary w Teofista Boxing oraz u Floyda Mayweathera w Las Vegas. Obecnie przygotowuje się do kolejnej zawodowej walki i często sparruje z Łukaszem Wierzbickim, który radzi sobie w tych sparringach znakomicie, powodując wielkie zainteresowanie swoją osobą. Debiut Łukasza w zawodowym boksie przewidziany jest na marzec.

W rozwinięciu link do fragmentów sparingu z Claggettem. Łukasz walczy w biało - czerwonym stroju.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: kris111
Data: 20-02-2013 22:10:30 
znakomity zawodnik! będzie kolejna polska gwiazda zawodowego boksu
 Autor komentarza: canuck
Data: 21-02-2013 06:54:08 
Bez zartow! Z tego co widze ten Wierzbicki to jest bardzo dobry bokser, a nigdy o nim przedtem nie slyszalem. Miejmy nadzieje, ze cos osiagnie w zawodowym boksie.
 Autor komentarza: canuck
Data: 21-02-2013 06:57:43 
Oczywiscie, jezeli jest bardzo dobry to lepiej byc w stajni GYM (Pascal, Lemieux, Stevenson), albo InterBOX (Bute, Diaconu, etc).
Montreal to najlepsze miejsce w Kanadzie dla mlodych talentow!
 Autor komentarza: kris111
Data: 21-02-2013 12:50:47 
Nie słyszałeś dlatego bo jest to były kick boxer, zdobywca pucharu Europy i wielokrotny Mistrz Polski. Od reszty kick-boxerów odróżnia go jednak fakt, że jest świetnym bokserem. Łukasz czeka na propozycję z Montrealu. Już się z nim skontaktowali, więc to tylko kwestia czasu. Teofista Boxing zaproponowała mu debiut 2 marca w Edmonton, jednak promotor nie chce aby Łukasz walczył dla teofista i zaproponowali mu debiut w Montrealu. Musi się tylko tam przenieść.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.