FAKT: ADAMEK BĘDZIE WALCZYŁ Z SOSNOWSKIM

Redakcja, eurosport.onet.pl/Fakt

2013-02-20

Od kilku dni kibice zachodzili w głowę, co może być przyczyną, dla której Tomasz Adamek (48-2, 29 KO) zrezygnował z walki eliminacyjnej o prawo do pojedynku o mistrzostwo świata wagi ciężkiej. Fakt i eurosport.onet.pl donoszą, że chodzi o potyczkę z Albertem Sosnowskim (47-5-2, 28 KO). Obaj walczyli z Witalijem Kliczką o mistrzostwo świata i obaj przegrali w ten sam sposób – przed czasem w 10. rundzie.

 W 2009 roku Adamek pokonał w Łodzi Andrzeja Golotę (41-8-1, 33 KO) i powiedział, że nie widzi już sensu boksowania z polskimi rywalami. – Jedynym Polakiem, z którym walczyłem był Andrzej Gołota. I nigdy więcej walk z rodakami nie będzie. Nie ma mowy o żadnych Dragonach czy innych stworach – twierdził Adamek mając na myśli Sosnowskiego.

Cztery lata później sytuacja jest zupełnie inna. Adamek nadal marzy o zdobyciu mistrzowskiego pasa w wadze ciężkiej, ale chce też zarabiać duże pieniądze. A takie dostanie za pojedynek w Polsce. Czas więc na starcie z Sosnowskim i to nie w windzie, a na ringu.

Redakcji Bokser.org nie udało się potwierdzić tych sensacyjnych doniesień.