SULAIMAN DORADZA MARQUEZOWI EMERYTURĘ

Jose Sulaiman, szef federacji World Boxing Council, która swego czasu uchodziła za najbardziej prestiżową, słynie ze wspierania swoich rodaków. Meksykańscy zawodnicy często dostają walki o pasy WBC "z kapelusza", przez długi czas nie muszą martwić się obowiązkowymi obronami i w każdej sytuacji mogą liczyć na pomoc od wpływowego Dona.

Tym razem Sulaiman, który kilka miesięcy temu zadeklarował się jako przeciwnik czwartej walki pomiędzy Mannym Pacquiao (54-5-2, 38 KO) a Juanem Manuelem Marquezem (55-6-1, 40 KO) wypowiedział się na temat kariery "Dinamity". Prezydent WBC ma nadzieję, że 39-letni Juanma zakończy karierę i nie będzie dalej ryzykował utraty zdrowia - na przykład w kolejnym pojedynku z Filipińczykiem.

- Juan Manuel to świetny bokser, który w ringu zyskał sławę i zarobił mnóstwo pieniędzy. Walczył też z wieloma wspaniałymi zawodnikami, między innymi Mannym Pacquiao. Ta ostatnia wygrana nad Pacquiao wywindowała go na zupełnie nowy poziom. To swoista kulminacja kariery tego młodego 39-latka, który ma bardzo fajną rodzinę. Moim zdaniem powinien teraz zawiesić rękawice na kołku - doradza Sulaiman.

- Juan Manuel może teraz odejść po znokautowaniu kogoś, kogo wielu uważało najlepszym pięściarzem świata. Udzielam mu tylko przyjacielskiej rady. W piątej walce pójdzie już tylko o pieniądze. W wieku 39 lat to już duże ryzyko. Kiedy jesteś młody, to nie ma takiego znaczenia, ale w pewnym wieku robi się niebezpieczne. Moja rada jest szczera i podszyta głębokim szacunkiem. Znam jego rodzinę, on jest idolem w Meksyku, a jeden cios może teraz odebrać mu to wszystko. Moim zdaniem on nie ma już po co walczyć.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: khorne
Data: 18-02-2013 10:48:40 
A ekipa bokser.org wraz z czytelnikami doradza przede wszystkim Tobie emeryturke
 Autor komentarza: BronuarKomuszenko
Data: 18-02-2013 10:57:11 
Trochę się zgadzam z Jose, aczkolwiek Mqrquez ma możliwość zarobienia ogromnych pieniędzy, więc pewnie wybierze nadal kolejną walkę z Filipino, ostatnio trener JMM wypowiadał się że chętnie by się zmierzył z kimś pokroju Riosa, było by ciekawie
 Autor komentarza: MLJ
Data: 18-02-2013 11:26:08 
Wątpię aby 15 mln które ma dostać Marquez za kolejną walkę z Pacmanem, miałby odpuścić. To jest wypłata, ustawiająca na wysokim poziomie do końca życia. Oczywiście pozostaje jeszcze coś takiego, co charakteryzowało onegdaj wielkich Mistrzów. Odejście we właściwym momencie. Dynamita jest własnie w takim m momencie. Kiedyś jednak liczyły się aspekty sportowe, obecnie szmal..

A co Suleimana, to jemu emeryturę doradzałem już w momencie objęcia stanowiska Prezydenta WBC, jak widać ciągle na stołku, jak kleszcz..
 Autor komentarza: WARIATKRK
Data: 18-02-2013 11:39:55 
Dokładnie tym razem zgadzam się najlepiej jest odejść w glorii chwały.
 Autor komentarza: ScumbagCop
Data: 18-02-2013 12:16:41 
Manny za bardzo chciał wygrać i dostał pigułe. Mógł to wygrać na punkty ale chciał przykozaczyć. Markuez niech nie wychodzi do rewanżu bo mu się pofarciło i lepiej dla niego żeby tak zostało. Będzie bohatewrem i takie tam a tak to dużo ryzykuje.Dla fanów szkodaby było bo wiekszosć by to obejrzała he he
 Autor komentarza: OjciecZradiaMaryja2
Data: 18-02-2013 15:44:28 
brat wariat zgadza sie ze najlepiej odejsc :) ale jakby byl na miejscu marqueza i czekala by wyplata zycia kolo 15 baniek to ciekawym czy odszedlby :)
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.