OBÓZ BROOKA WŚCIEKŁY NA ALEXANDRA

Wiadomość o tym, że kontuzja bicepsa Devona Alexandra (24-1, 13 KO) była tylko pretekstem do uzyskania umowy na walkę z Floydem Mayweatherem (43-0, 26 KO) rozwścieczyła cały obóz Kella Brooka (29-0, 19 KO), który miał już zaklepane spotkanie z mistrzem świata wagi półśredniej federacji IBF na 23 lutego w Detroit. Anglik zgłasza swoje aspiracje do pasa jako oficjalny pretendent.

Pierwotnie do potyczki Brooka z Alexandrem miało dojść 19 stycznia, lecz kontuzja kostki challengera przesądziła o przesunięciu terminu na luty. Teraz uraz dopadł mistrza, choć wobec najnowszych informacji można śmiało wysunąć teorię, iż problemy z prawą ręką to jedynie przykrywka pod walkę z Mayweatherem. A do tego nie ma zamiaru dopuścić promotor Kella, Eddie Hearn.

- Po pierwsze, mamy podpisany ważny kontrakt na walkę o mistrzostwo świata z Alexandrem. Po drugie, jeśli oni chcą zorganizować starcie Devona z Floydem jako pojedynek unifikacyjny, najpierw muszą poprosić o zgodę federację IBF, a takiej nie było. Do tego w umowie jest zapis, iż nie ma żadnej opcji "zwolnienia" go od walki z nami. Zakwestionowaliśmy już rzekomą kontuzję Devona i czekamy teraz na stanowisko grupy Golden Boy Promotions - powiedział Hearn.

Istnieje jeszcze możliwość, że Alexander odda pas IBF, a Brook stanie do pojedynku o wakujący tytuł.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: HILTI
Data: 06-02-2013 13:01:07 
Hehe, pasy... A czym sa pasy dla Mayweathera? Na trym poziomie juz te skorumpowane pasy notabene az 4 mistrzowskie sie w ogole nie licza. Mayweather juz rezygnowal z pasa i sankcjonowaniu jego walki jako MS zeby uniknac placenia tantiem federacji.

Alexander dla walki z Floydem tez moze zrezygnować z pasa, bo walka z Floydem to wielka kasa, prestiż i w razie wygranej zdobywa tron p4p, a to znaczy duzo wiecej od pasow.
 Autor komentarza: fightfan
Data: 06-02-2013 14:55:18 
Zrobili Brooka na szaro:D
 Autor komentarza: WRIGHT
Data: 06-02-2013 15:43:42 
Tak czekałem na tą walkę po tym beznadziejnym styczniu i połowie lutego, i nawet to odwołali, nie dziwię się , ze boks traci n popularności, skoro dwa miesiące się nic nie dzieje i nic ciekawego na horyzoncie, a jedyne ciekawe odwołują.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.