ŁOMACZENKO ZAWODOWCEM PRZED MŚ?

Aleksiej Sukaczew, boxingscene.com

2013-01-27

Cieszący się opinią najlepszego amatorskiego pięściarza ostatnich lat Wasyl Łomaczenko coraz poważniej myśli o przejściu na zawodowstwo. Dwukrotny mistrz olimpijski, jak sam przyznaje, miał już propozycje od wszystkich największych promotorów świata, jednak plany postanowił odłożyć, aby nabrać doświadczenia poprzez występy w półprofesjonalnej lidze World Series of Boxing, której rozgrywki ruszyły w listopadzie, a zakończą się w pierwszej połowie maja.

- Obecnie skupiam się na występach w drużynie Ukraine Otamans. Ten sezon daje mi szansę walki z bardzo mocnymi zawodnikami. Dopiero gdy dobiegnie końca, będę mógł powiedzieć coś więcej o mojej przyszłości. Pojedynki w WSB, gdzie nie ma kasków, na pewno pomogą mi się przygotować do profesjonalnych występów. Raczej nie zaboksuję już na amatorskich mistrzostw świata –mówi niespełna 25-letni pięściarz.

Podczas październikowych mistrzostw globu w Kazachstanie Łomaczenko broniłby złotego medalu w wadze lekkiej, który wywalczył w 2011 roku w Azerbejdżanie.