LARA POWALCZY Z KIMŚ INNYM?

Redakcja, ESPN

2013-01-26

Dwa tygodnie temu grupa Golden Boy Promotions wygrała przetarg na organizację walki Erislandy Lary (17-1-2, 11 KO) z Vanesem Martirosyanem (32-0-1, 20 KO). Jak więc obecnie przedstawia się sytuacja ich rewanżu, który miałby wyłonić oficjalnego pretendenta do tronu federacji WBC kategorii junior średniej? Wszystko wyjaśnia Richard Schaefer, jedna z dwóch głównych postaci GBP.

Schaefer przyznał, że gotowy kontrakt do podpisania został już wysłany kilka dni temu do stajni Top Rank promującej Martirosyana. Zawodnicy mieli skrzyżować rękawice podczas gali 23 lutego w Detroit, pokazywanej przez stację Showtime. Carl Moretti - wiceprezydent Top Rank poinformował drugą stronę, iż Vanes nei zdąży się przygotować na ten termin. To może oznaczać, że rywalem Kubańczyka będzie kolejny dostępny zawodnik w rankingu WBC. A następni pięściarze to Siergiej Rabczenko, Emanuele Della Rosa i... nasz Damian Jonak.

- WBC organizując przetarg dała wystarczająco dużo czasu na odpowiednie przygotowanie. Jeśli więc Vanes nie przystąpi do walki, być może zostanie usunięty z pozycji challengera i zastąpiony przez kolejnego w rankingu boksera, który będzie akurat wolny. My w każdym razie jesteśmy gotowi. Lara chce walczyć - powiedział Schaefer.