'JEŚLI NIE BĘDĘ NASTĘPNY, GARCIA MNIE UNIKA'

Federacja WBC nakazuje mistrzowi kategorii junior półśredniej - Danny'emu Garcii (25-0, 16 KO) stoczenie pojedynku z obowiązkowym pretendentem i posiadaczem tymczasowej wersji tytułu przed końcem roku. Lucas Matthysse (32-2, 30 KO) żywi głęboką nadzieję, że będzie następnym przeciwnikiem "Swifta". Jeśli Amerykanin wybierze innego rywala, Argentyńczyk uzna to za objaw tchórzostwa.

- Chcę tej walki. Proszę o nią od bardzo dawna. Miejmy nadzieję, że promotorzy do niej doprowadzą - powiedział 30-letni Matthysse. - On zdaje sobie sprawę, że musi ze mną walczyć. Jeżeli nie wyjdzie ze mną do ringu po pojedynku z Zabem i wybierze Khana albo kogoś innego, to będzie oznaczać, że mnie unika. Nie można tego ująć inaczej. Mam nadzieję, że to się nie wydarzy i Garcia będzie się ze mną bił.

Najgroźniejszy puncher w limicie 140 funtów rozwiewa także wszelkie plotki na temat jego możliwych przenosin do dywizji półśredniej. Lucas nie planuje takiego ruchu w najbliższym czasie i chce wyczyścić swoją obecną kategorię.

- Nie mam w planach przenosin w najbliższym czasie - zapewnia Matthysse, który w najbliższą sobotę będzie bronił swojego pasa w starciu z Mike'em Dallasem (19-2-1, 8 KO). - Chcę walczyć z najlepszymi w junior półśredniej, dopiero potem pójdę w górę.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: liscthc
Data: 23-01-2013 17:56:49 
Ta walka musi się odbyć i tyle.Jedno z najciekawszych potencjalnych starć w tym roku.
 Autor komentarza: MLJ
Data: 23-01-2013 18:11:27 
Również jak Liść życzyłbym sobie takiego starcia, Matthyse to gośc który mógłby zastopowac karierę Garcii .Podejrzewam że Danny może nawet pozbyć sie pasa WBC ,oczywiście będzie to potwierdzać tylko to, co mówi LMM. Wolałbym jednak zobaczyć ich w ringu..
 Autor komentarza: BronuarKomuszenko
Data: 23-01-2013 18:27:54 
Albo może dojść do tej konfrontacji w innym terminie niż ten rok ponieważ walka ta zasługuje na to aby ją reklamować jako wielkie święto sportu a niestety mathysse nie wiedzieć czemu jest tak mało rozpoznawalny, liczę że zdobędzie swoją liczną grupę kibiców, na razie jest to jeden z bardziej niedocenianych pięściarzy w boksie
 Autor komentarza: qler
Data: 23-01-2013 19:23:58 
Mathysse to świetny zawodnik ale z tym baniem się chyba troche przesadza. Garcia to również kozak w tej dywizji, z być może większym pierdzielnięciem od Lucasa i ze znakomitym timingiem.
Jak dojdzie do tego ciekawego starcia to będzie niezła jatka, z wynikiem mogącym iść w dwie strony, dla mnie 55/45 dla Garcii.
 Autor komentarza: liscthc
Data: 23-01-2013 19:37:01 
Przesadza to Fury odnośnie Kliczki,abo Mundine o Floydzie,tu nazwałbym to leciutką prowokacją.Mało kto bardziej zasługuje na walkę o prymat w tej wadze niż Lucas.Był lepszy od Zaba,Aleksandra,Soto i Oluseguna,Dla mnie to wystarczająca wizytówka i w roli faworyta widzę Argentyńczyka.
 Autor komentarza: LegiaPany
Data: 23-01-2013 22:17:46 
50/50

bylaby zajebista walka......kciuki trzymam za garcia ale gdy wygra matthyse nie bede smutny
 Autor komentarza: Krzych
Data: 24-01-2013 01:06:22 
Garcia jest bardzo dobry i jest to numer 1 tej wagi ale jednak w walce z Matthysse stawiam na Argentyńczyka. Ten człowiek ma rekord 34-0 30 KO i walczył z czołówką tej wagi. Nie ma już czego udowadniać. Zasługuje na tą walkę jak nikt. Mam nadzieję, że do niej dojdzie. Garcia nie jest frajerem co unika walk, jestem pewny, że ta z jego strony nie będzie problemów
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.