'GGG' CHCE STOCZYĆ PIĘĆ WALK W 2013 ROKU

Mike Coppinger, boxingscene.com

2013-01-19

Mistrz świata federacji WBA i IBO w wadze średniej, szalenie niebezpieczny Giennadij Gołowkin (24-0, 21 KO), zamierza być bardzo aktywny w 2013 roku. Dziś w nocy na gali w Madison Square Garden w Nowym Jorku "GGG" zmierzy się z niedocenianym Gabrielem Rosado (21-5, 13 KO).

- Chcę stoczyć pięć walk w 2013 roku, bo fizycznie czuję się bardzo dobrze i jestem na to gotowy. Rozumiem sytuację w tej kategorii. Są tutaj zawodnicy jak Sergio Martinez i Julio Cesar Chavez Junior. Dla mnie nie ma znaczenia, kto będzie moim rywalem, ja po prostu chcę walczyć. Chcę być aktywny, bo jestem w szczytowej formie fizycznej. Czuję się świetnie - zapewnia 30-letni Kazach.

Gołowkin liczy na pojedynek z Sergio Martinezem (50-2-2, 28 KO), którego większość ekspertów uważa za króla wagi średniej. Giennadij jest przekonany, że ich style doskonale do siebie pasują i w ringu nie zabrakłoby emocji.

- To byłaby fascynująca walka. Ja zawsze idę do przodu, a Sergio jest wspaniałym atletą, więc stoczylibyśmy świetny pojedynek. To bez wątpienia byłaby trudna potyczka. Walka z Sergio to wielkie wyzwanie - powiedział Gołowkin.