SOROKO: ADAMEK SIĘ ZMIENIŁ

Jarek Soroko to trener bokserski, przygotowujący między innymi Mateusza Masternaka czy Mameda Khalidova. W latach 2002 -2004 razem z Andrzejem Gmitrukiem zajmował się przygotowaniami Tomasza Adamka w wadze półciężkiej. W rozmowie z Gwizdek24.pl Soroko analizuje obecną formę Adamka, którego postawa chociażby w rewanżowej walce ze Stevem Cunninghamem pozostawiała wiele do życzenia.

- Gwizdek24.pl: - Adamek przebył długą drogę do wagi ciężkiej. Co spowodowało, że zmienił się tak do ostatniej walki?
Jarek Soroko:
- Tomek z moich doświadczeń z nim to fantastyczny pięściarz, szybki, zdecydowany, silny. Miałem okazie z nim sparować. Bił z jednej jak i z drugiej ręki bardzo mocno. Zawsze dobrze przygotowany fizycznie i motoryczne. W junior ciężkiej było podobnie, z tego co widziałem, ale już tylko oglądać jego walki z USA. Natomiast, co do ciężkiej, to jestem zdania, że Tomek genetycznie nie jest przygotowany do tej wagi. Bo nie chodzi tu o obudowanie się mięśniami... To między innymi grubość kośćca, i wiele innych aspektów, to natura, tych rzeczy się nie nadrobi.

Czy amerykańscy trenerzy psują Adamka?
JS:
Pewnych stylów nie należy zmieniać, nie można zmieniać zawodnika, który od juniora jest szkolony w daną stronę. Styl boksowania zależy od regionu świata, bądź po prostu państwa z którego się pochodzi. Style oczywiście ewoluują, zmieniają się. Moim zdaniem wiele czynników na to wpływa. Amerykańscy trenery często odbierają naszym bokserom osobowość bokserską, za zgodą samego zawodnika, który chce się dostosować do nich. Osobowość bokserska, to jest to co bokser wyszkolił na pierwszym etapie swojej przygody z tym sportem. Ale zaznaczam, Tomek jest dla mnie nadal jedynym z najlepszych polskich pięściarzy. Adamek to wzór zawodnika, którego można dawać młodszym bokserom za przykład.

- Co bezpośrednio mogło spowodować, że w ostatniej walce był taki ociężały?
JS: 
Adamek się zmienił, bo przejął pewne cechy, pewne zachowania miejscowej szkoły bokserskiej.

- Czy twoim zdaniem, Adamek po porażce z Witalijem Kliczką jest tym samym Adamkiem co wcześniej? Czy taka porażka go zwyczajnie złamała?
JS:
Nie, ja bym tak nie powiedział, jeżeli zawodnik nie umie przegrywać to i nie będzie wygrywał. Bo jeżeli nie potrafisz pogodzić się z przegraną to nie będzie mógł przejść przez dalszą drogą która cię czeka.

- A jakie ma szanse w potencjalnym starciu z Władymirem Kliczką?
JS:
On ma ambicje, to jest twardy facet. Mam wielki szacunek dla niego. Szanse są zawsze. Trzeba się odpowiednio przygotować pod przeciwnika, i wszystko jest możliwe.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Deter
Data: 12-01-2013 17:45:33 
Czy odpowiadanie na proste pytania to zbyt duże wymagania?

Pytanie
"A jakie ma szanse w potencjalnym starciu z Władymirem Kliczką"
Odpowiedź
"Szanse są zawsze"

Pytanie dotyczyło tego, JAKIE ma szanse Adamek, a nie tego, czy ma szansę - przecież wiadomo, że każdy ma niezerowe szanse.
 Autor komentarza: Whisper
Data: 12-01-2013 17:54:57 
Niech zapytają o szanse z Pulevem które po ostatniej walce Adamka są bardzo małe. Z Kliczką to Tomasz ma może 5% szans ale na przetrwanie całego dystansu.
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 12-01-2013 17:57:34 
Dyplomata i tyle.
Nie wiem po co zadawać tak oczywiste pytanie.
Szanse to miałbym i ja że trafię Włada w tak newralgiczny punkt że akurat w tej sekundzie coś mu się stanie,,,
Bzdura. Mówmy o szansach realnych.
Adamek ma może 0,5% na wygranie takiego starcia. Nawet gdyby Wład walczył jedna ręką wygrał by choć z trudem.
Nie ma o czym pisać...
 Autor komentarza: costamjest
Data: 12-01-2013 18:05:32 
Myślę że Adamek na zwycięstwo z Władkiem ma szanse:
0% na punkty
1% na KO
przez kontuzję Włada ale tylko poważną. Np. kolana bo 1 ręką Władek i tak by wygrał.
 Autor komentarza: StonkaKartoflana
Data: 12-01-2013 18:44:02 
Jak pisze Deter. Cały wywiad nawet spoko i na koniec wymiganie się od pytania, wyświechtanym banałem pt "szanse są zawsze" ...
Fachowiec czy dziennikarz zawsze powinien powiedzieć co sądzi!
 Autor komentarza: Kassini
Data: 12-01-2013 19:30:49 
Sfrustrowane Polaczki plujace nienawiscia na lewo i prawo. Powinniscie wspierac Polaka w tym co robi i zyczyc mu sukcesow. Pewnie zazdroscicie Tomkowi sukcesow, popularnosci i tego co osiagnal niedojdy zyciowe. Tomek Adamek to najlepszy Polski bokser wszechczasow. A jesli macie jeszcze jakies watpliwosci to zapytajcie cop-a.
 Autor komentarza: dzikirysio997
Data: 12-01-2013 19:31:12 
Myślę, że w tym przypadku mówiąc "Szanse są zawsze" miał na myśli zwycięstwo przez kontuzję, DQ czy jeszcze inny czynnik poza potencjałem bokserskim... Może po prostu stwierdził, że nie wypada mu tego powiedzieć wprost.
 Autor komentarza: nik
Data: 12-01-2013 19:36:39 
Adamek przynajmniej niczego nie odjebie jak Goly.
 Autor komentarza: liscthc
Data: 12-01-2013 19:41:40 
Kassini
Kolejny co to nakazuje wielbienie Adamka??? No i co to @cop to jakaś wyrocznia czy jak?
Po za tym nikt tu jeszcze na Adamka nie "pluje" a jedynie stwierdza fakty,z Władem jego szanse są iluzoryczne.
 Autor komentarza: Kassini
Data: 12-01-2013 19:50:50 
@liscthc

Widze ze odzywa sie kolejny prowincjonalny malkontent negujacy ogrom wiedzy, doswiadczenia i kontaktow jedynego tutaj prawdziwego eksperta bokserskiego, ktorego to erudycja i nietuzinkowa inteligencja pozwalaja prawie zawsze na wytypowanie prawidlowego wyniku kazdej szermierkowej potyczki na piesci. Doprawdy jesli nie masz wstydu to zamilcz.
 Autor komentarza: Kassini
Data: 12-01-2013 19:52:49 
O co chodzi w tym zdaniu:
"Zawsze dobrze przygotowany fizycznie i motoryczne. W junior ciężkiej było podobnie, z tego co widziałem, ale już tylko oglądać jego walki z USA."
?
 Autor komentarza: Deter
Data: 12-01-2013 19:53:51 
Liść
To jest bardzo ciekawe z socjologicznego punktu widzenia. Kibice bokserscy w znacznej części niestety nie dostrzegają tego, że kibicowanie jednym, a nie drugim, to fundament kibicowania. W piłce nożnej to absolutnie oczywiste - w boksie już niestety nie.

Oczywiście tezy o domniemanej zazdrości i zawiści są pozbawione jakiegokolwiek sensu, ale wiara we własne umiejętności psychoanalityczne doskonale wpisują się w nurt bezmyślnego snobizmu forumowego.
 Autor komentarza: Kassini
Data: 12-01-2013 19:55:24 
"i wszystko jest możliwe." - glupie gadanie, jesli wszystko jest mozliwe to zjedz Pan widelcem Ksiezyc.
 Autor komentarza: liscthc
Data: 12-01-2013 20:05:05 
Kassini
Oka,przekonałeś mnie,została mi pętla na szyję.

Deter
Kurka to mnie też dziwi,wszak dlaczego akurat Adamkowi mamy tak zazdrościć,przecież jest wielu Polskich sportowców odnoszących sukcesy,ale dziwnym trafem całe zło skupia się na Adamku.Ja wiem czemu nie jestem jego wielbicielem i choć nigdy w żadnym poście go nie obraziłem to nazywano mnie już trolem,hejterem,zazdrośnikiem,zawistnikiem i cholera wie jak jeszcze.Dobrze że mam dystans zarówno do siebie jak i do życia,bo bym się kurka chyba załamał.
Niech se każdy kibicuje komu chce,chcesz kibicuj se Najmanowi,chcesz to kibicuj se Szpilce,ważne że masz jakiś powód by tego lubić a innego nie.Przecież to fundament kibicostwa.Jednym się kibicuje innym nie.Jak piszesz,w piłce to normalne.
 Autor komentarza: liscthc
Data: 12-01-2013 20:08:26 
Bzdurą też jest że muszę komuś kibicować bo on przecież naraża życie.Ja mam szacunek do wszystkich ludzi,ale każdy może go stracić w moich oczach takim czy innym postępkiem,Adamek stracił go swoimi wypowiedziami.
 Autor komentarza: Matys90
Data: 12-01-2013 20:10:52 
Ja mam ten problem, że chyba do każdego z pięściarzy się potrafię "dopieprzyć" o coś, przez co nie jestem prawdziwym kibicem i patriotą :(
 Autor komentarza: Deter
Data: 12-01-2013 20:10:54 
Liść

Najbardziej niezdrowe jest kibicowanie za zasługi - to chyba najgorszy, a zarazem bezwartościowy sposób kibicowania. Gdyby ktoś wśród kibiców piłkarskich powiedział, że kibicuje Śląskowi Wrocław... bo zdobył w tamtym roku mistrzostwo Polski, to wątpię by ktokolwiek określił go mianem "kibica". Często w boskie (o zgrozo!) jest to wymagane.

PS
Zagadka. Dlaczego zdanie "wszystko jest możliwe" jest... prawdziwe? :)
 Autor komentarza: Kassini
Data: 12-01-2013 20:13:14 
@Deter

Richard Feynman
 Autor komentarza: Deter
Data: 12-01-2013 20:14:36 
Matys90

Z tym patriotyzmem to też zabawne opinie krążą po forum :)
Co prawda w porównaniu z wiekiem XIX czy I połową II wieku jest wyjątkowo kiepsko z patriotyzmem, ale często uwagi forumowiczów na ten temat są absurdalne.
Czy mamy wyrażać się pochlebnie o Jaruzelskim i jego polityce... bo był Polakiem?
 Autor komentarza: Kassini
Data: 12-01-2013 20:17:53 
@Deter

Cytujac pewnego pana redaktora (ktorego brat przyrodni jest stalinowsko-komunistycznym morderca) to: Deter "od generala to ty sie odp...l!"
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 12-01-2013 20:18:02 
Pisanie że zazdrościmy Adamkowi to nic innego jak brak argumentów.
Gdy ktoś piszę tak na poważnie od razu trzeba go traktować z pewną dozą przymrużenia oka...
Kibice, nie raczej Psychofani Adamka mają bardzo mało argumentów na bronienie Tomka przed inteligentnymi zarzutami więc wymyślili sobie linię obrony w postaci tego że zazdrościmy mu. Ja się pytam tylko czego?
Pieniędzy? Żony? Dzieci? A może tego że mieszka w Stanach.
Nie wiem czy jest ktoś kto rzuca na Adamka słowa krytyki przez zazdrość ale jeśli jest to powinien się do tego przyznać. Będzie oficjalnie pierwszą osobą która "jedzie" Adamka z zazdrości:DD

Adamek jest już skończony i nie ma co się nad nim rozwodzić.
Jedynie ciekawi mnie co wymyślą za powód na zrezygnowanie z walki z Kubratem, no bo chyba nie wyślą go na porażkę.
 Autor komentarza: liscthc
Data: 12-01-2013 20:18:08 
Deter
Ba,jak by taki kibic wszedł do młyna i powiedział że kibicuje z tych pobudek to dostałby w jałopę.

Zdanie wszystko jest możliwe jest ciężkie,prawie wszystko to może się zdarzyć,ale są rzeczy które się nie zdarzą bo po prostu nie mogą się zdarzyć.
 Autor komentarza: Deter
Data: 12-01-2013 20:24:04 
Liść
To co niemożliwe nie istnieje. Rzeczywistość składa się wyłącznie z tego, co jest możliwe. Innymi słowy, z definicji bytu "niemożliwego" - wynika, że on nie istnieje.
Zatem wszystko jest możliwe, bo niemożliwe nie istnieje.

BlackDog
Mnie też często zastanawia to, czego mamy zazdrościć Adamkowi.
 Autor komentarza: WARIATKRK
Data: 12-01-2013 20:25:43 
Beznadziejny wywiad po co w ogóle takie udzielać skoro nie ma się własnego zdania?szanse są zawsze z Władimirem to ja tak samo mogę powiedzieć o walce zawodnika z piórkowej z Kliczka taka odpowiedz brzydko mówiąc z dupy...
 Autor komentarza: Deter
Data: 12-01-2013 20:27:20 
Tak sobie myślę...
IV Tajemnica Fatimska pewnie brzmi "jeden cios może zmienić wszystko".
 Autor komentarza: liscthc
Data: 12-01-2013 20:27:51 
Deter
A możliwe jest by SZpila zrobił dziecko Zimnochowi?
 Autor komentarza: Deter
Data: 12-01-2013 20:31:12 
Liść
Rozłożyłeś mnie na łopatki :)
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 12-01-2013 20:31:18 
odwieczne argumenty przeciwko tym którzy odważą się powiedzieć coś złego na Adamka
1.Typowa polska zawiść i zazdrość
2.Rankingi
3.Jesteście hejterami
:D :D
 Autor komentarza: liscthc
Data: 12-01-2013 20:42:34 
Dobry też jest tekst,skoro nie lubisz Adamka to po co go oglądasz.Ja nie lubię Barcelony,Realu,Bayernu,Milanu,Interu,Lecha,Wisły,Polonii i wielu innych klubów,ale ich meczyki oglądam,jak bym miał oglądać tylko tych co lubię to oglądałbym tylko Legię,Hagę,Juve,Bilbao i BVB,Sosnowca i Elbląga w TV raczej nie uświadczę.
 Autor komentarza: KOSTROMA
Data: 12-01-2013 20:42:40 
Kassini"Powinniscie wspierac Polaka w tym co robi i zyczyc mu sukcesow. "
-Nic nie musimy Adamek jest profesjonalnym bokserem i reprezentuje w tym biznesie tylko i wyłącznie siebie i interesy ludzi związanych z jego teamem.
 Autor komentarza: Repcak
Data: 12-01-2013 20:43:04 
Gdzie tam Adamkowi do nich;

http://www.cda.pl/video/66112e4/Mike-Tyson-vs-David-Haye-_-Wladimir-Klitschko
 Autor komentarza: Kassini
Data: 12-01-2013 20:43:33 
@BlackDog

W twojej wypowiedzi wyczuwam tak typowa dla naszego narodu zawisc i zazdrosc w stosunku do tego co Tomek osiagnal, ty moge sie zalozyc nawet nie jestes w pierwszej 100 zadnego powaznego rankingu hejterze!
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 12-01-2013 20:48:27 
:D :D
Masz rację Kassini.
Niee powinienem oglądać walk z nim jeszcze o tym zapomniałeś:DD
 Autor komentarza: KOSTROMA
Data: 12-01-2013 20:48:37 
Kassini jeżeli BlackDoga charakteryzuje typowa "Polska" zawiść to nie rozumiem jednego dlaczego jednym ludziom ,którzy osiągneli sukces w sposób zawistnie zazdrości a innym nie?Gdyby posiadał cechę o którą go posądzasz to powinien pluć jadem i nienawidzić równo każdego Polaka osiągającego sukces.Dlaczego tak nie jest?
 Autor komentarza: Dryja1996
Data: 12-01-2013 20:49:01 
Sprzedam worki ,gruszki,buty ,spodenki,kask tanio,nr tel 516820097 nr gg 11604578
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 12-01-2013 20:51:07 
Ach ten Małysz!!
Nienawidzę go tak samo jak wszystkich Polaków którzy odnieśli sukces!!!
GRRR
:P
 Autor komentarza: Deter
Data: 12-01-2013 20:56:24 
KOSTROMA
Racja - nawoływanie do wspierania Adamka z punktu widzenia ekonomii to Marksizm-Leninizm. Boks zawodowy to biznes - zaś w biznesie towar jest wart tyle, ile ludzie za niego płacą. Obiektywna wartość towaru to mit z pierwszych stron z Kapitału Marksa.

Masz również rację odpierając bezzasadne tezy o polskiej nienawiści wymierzonej w sportowców. Jak na ironię - Polacy są jedynymi z najlepszych kibiców na świecie.
 Autor komentarza: KOSTROMA
Data: 12-01-2013 21:00:29 
Deter "Jak na ironię - Polacy są jedynymi z najlepszych kibiców na świecie."-Bardzo chciałbym zapoznać się z opiniami i klimatem panującym na zachodnich renomowanych portalach poświęconych tej dyscyplinie jednak "majn inglisz is wery łik"
 Autor komentarza: liscthc
Data: 12-01-2013 21:02:49 
Bo dla niektórych Adamek jest pół-Bożkiem,a właściwie to całym.Już o tym pisałem,niebawem utworzą własne bojówki.
Ja nie mam nic do tych co kibicują Tomkowi,ale niech uszanują tych co jemu nie kibicują.
 Autor komentarza: Kassini
Data: 12-01-2013 21:17:47 
@liscthc

Albo jestes ze mna jako psycho-fan Tomka ale przeciwko mnie jako jego prowincjonalny hejter. Nie ma innej opcji - sorry.
 Autor komentarza: andrewsky
Data: 12-01-2013 21:19:17 
Dryja1996
Piszesz najlepsze posty na Forum
Tak trzymaj
 Autor komentarza: liscthc
Data: 12-01-2013 21:23:36 
Kassini
Choć ja miastowy to lubię prowincję.
 Autor komentarza: KOSTROMA
Data: 12-01-2013 21:25:08 
:)
 Autor komentarza: KOSTROMA
Data: 12-01-2013 21:30:12 
Kassini"Albo jestes ze mna jako psycho-fan Tomka ale przeciwko mnie jako jego prowincjonalny hejter. Nie ma innej opcji - sorry."
-Kurcze liscthc widzę ,że zostałeś postawiony przed ciężkim wyborem...
 Autor komentarza: liscthc
Data: 12-01-2013 21:54:06 
Bardzo ciężkim,nocka nie przespana.
 Autor komentarza: canuck
Data: 12-01-2013 22:04:15 
Nastawienie duzej ilosci Polakow do Adamka zawsze wygladalo dla mnie podejrzanie. Przeciez on osignal najwiecej ze wszystkich polskich bokserow, a do tego nie mial ani latwego startu w zyciu, ojca ktory by go popychal czy motywowal czy tez znakomitych warunkow fizycznych.

Wydawalo mi sie, ze rozumiem mentalnosc Polakow, slowianska dusze, kompleksy narodowe, falszywa dume z osiagnic innych (Polakow), itd.

Moja konkluzja jest taka, ze Adamek za malo podkresla swoja polskosc, za duzo (w mniemaniu Polakow) podkresla zaslugi Amerykanskiego Team, oraz naduzywa "pomocy" Boga. A dodatku jest wiecznym, niepoprawnym optimista w Amerkanskim stylu, takze jego wypowiedzi o zwiazkach przyczynowo-skutkowych rozmijaja sie troche z rzeczywistoscia (jak slynna juz "aklimatyzcja." A to razi Polakow!

Adamek po prostu stracil "wiez z narodem", bo nie jest juz jednym z was. Tutaj potrzeba chyba socjologa, ale puls narodu nie jest z Adamkiem. A czy powinien byc?

Ja jestem z Adamkiem jako kibic od lat, chociaz niektore jego wypowiedzi mnie raza albo sa dla mnie smieszne. Ale Adamek mnie nie definiuje jako czlowieka, albo prezdstawiciela jakiegos narodu.

Jak Adamek wygrywa to sie ciesze, jak sie morduje z pzreciwnikiem to jestem zatroskany, a jak go ktos poniewiera w ringu (jak Vitek) to jest to dla mnie bolesne. Adamek to Adamek, profesjonalny bokser, ktory ma bardzo udana kariere. Adamek nie jest odpowiedzialny za czyjes poczucie dumy narodowej czy dowartosciowanie sie jako czlowieka.

I chyba tak powinninsmy podejsc do kibicowania kazdemu bokserowi.
Mysle ze @Deter oraz @KOSTROMA poglebia moje rzowazania, bo to tylko byc moze szczyt gory lodowej. 90% jest pod powierzchnia!
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 12-01-2013 22:19:27 
Już tu kiedyś wymieniałem dlaczego moim zdaniem Adamek doczekał się tylu antyfanów.
Nie chce mi się powtarzać a i uważam że wystarczy trochę poobserwować.
Nie sądzę by chodziło o małe lub zbyt słabe utożsamianie się z Polską bo np ja nie kibicuję sportowcom z powodu kraju pochodzenia i myślę że grupa podobnie do mnie myślących istnieje.
 Autor komentarza: StonkaKartoflana
Data: 12-01-2013 22:31:21 
canuck - moim zdaniem wszystko jest dużo prostsze

- Adamek posiada wszystkie cechy "buca" - 1. nie ma żadnego dystansu do siebie 2. nie potrafi przyznawać się do porażek 3. ma rozdmuchane mniemanie o sobie 4. betonowy światopogląd 5 nie przyjmuje żadnej krytyki wobec własnej osoby ....a przy tym jest niesamodzielny, potrzebuje wielu autorytetów, na których zrzuca odpowiedzialność za swoje działania...bardzo dziwna mieszanka!

dlaczego np.Gołota ma więcej fanów a mniej krytyków??? mimo że miał kryminalną przeszłość, przyjaźnił się z mordercami, spieprzał z ringu, zawodził fanów, poddawał wygrane walki itp...
bo potrafi z siebie żartować! opowiadać dowcipy o sobie, nie napinać się gdy dziennikarz zada trudne pytanie.
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 12-01-2013 22:53:41 
dodajmy do tego jawne zmniejszenie sportowej klasy w celach zarobku, brak porozumienia z promotorami, brak umiejętności kreowania rozmów i myślenia o tym co powinien a czego nie mówić, zlanie legendy Polskiego boksu w starczej dyspozycji, machlojki, wałki, durne tłumaczenia, zmienność zdań w ważnych sprawach świadcząca o gubieniu się w "zeznaniach"
I z może połowy cech i elementów uzbiera się już pokaźna sumka tych przymiotów które mu nie służą.
 Autor komentarza: Kassini
Data: 12-01-2013 22:55:37 
@StonkaKartoflana

"bo potrafi z siebie żartować! opowiadać dowcipy o sobie, nie napinać się gdy dziennikarz zada trudne pytanie. "

Przesadzasz hejterze! Tomek tez potrafi sobie zazartowac. Uczynil to przeciez na konferencji po ostatniej swojej walce twierdzac ze nie mozna wygrac pojedynku szermierskiego na piesci ciagle tylko uciekajac.
 Autor komentarza: Lebowski
Data: 12-01-2013 23:10:41 
No, ja uważam że Stonka jest w mylnym błędzie, przecież Tomasz wielokrotnie dawał nam przykłady dystansu do siebie i swojej kariery, chociażby mówiąc:
- "(...) za rok będę gotowy na Kliczkę (...)"
- "(...) miałem problem z aklimatyzacją (...)"

Tylko zawistnicy nasyceni żółcią i złą wolą nie rozumieją głębi wypowiedzi Naszego Tomasza !
 Autor komentarza: Coperek
Data: 12-01-2013 23:16:20 
Nic nowego nie powiedział. Wiadomo że "nasi" krytykują Amerykanów a Amerykanie krytykują naszych.
Z tym, że gdyby w ciężkiej Adamek walczył tak jak z Gmitrukiem w niższych wagach to by przegrał niejedną walkę w HW i pewnie nie dostał szansy z Witkiem. Problemem jest to co stało się z nim po tej walce, co Roger odwalił z wagą i wyeliminowaniem serii ciosów :/
 Autor komentarza: endriu
Data: 12-01-2013 23:32:24 
Dryja1996

Jeszcze nie opierdoliłeś tych rzeczy :)
 Autor komentarza: piotr
Data: 12-01-2013 23:38:38 
Pan trener musi być zawsze dyplomatyczny. Taka praca.
 Autor komentarza: Kassini
Data: 12-01-2013 23:39:16 
@endriu

Przeciez to zwykly troll.
 Autor komentarza: Lebowski
Data: 12-01-2013 23:44:12 
@Coperek

Problemem jest Lodzier, którego Adamek bezkrytycznie słucha i kolejne efekty hamerykańskiej taktyki blokowania ciosów twarzą nie powodują pojawienia się refleksji. Dziwne, że TA dał się poprowadzić w stronę dewastacji tego, co miał najlepsze, bo po walce z Arreolą wydawało się, że może coś znaczyć w HW.
 Autor komentarza: canuck
Data: 12-01-2013 23:44:48 
@StonkaKartoflona: Byc moze Ademek jest "bucem."

Dla mnie, to jest po prostu prosty Goral, ktory cos osignal ciezka praca. Ja sie nie spodziewam po nim, ze bedzie natchnieniem intelektualnym dla przyszlych pokolen Polakow. Wyksztalcony, elokwentny erudyta? No nie prezsadzjmy! To chyba nie Tomek!

Tomek pewnie tylko dlugofalowo pokaze Polakom, ze mozna osiagnac wiele, nawet startujac z bardzo niskiego poziomu.

Andrzejek byl dla mnie zawsze zulem z dzielnicy (mojej dzielnicy w dodatku!), i tak juz pozostalo. Dostarczal emocji fanom, ale zawsze zawodzil w kluczowych moemntach, bo zawsze byl i dalej jest facetem bez psychy oraz charakteru. Nic do niego nie mam, ale nie lubie oraz nigdy nie lubilem jego szklanych oczu "rekina." Ta zawsze byly oczy bez glebszego wyrazu.

Kur**! Co sie stalo!? Czy moze mi ktos powiedziec, co sie stalo!? No jakto co sie stalo? No Andrzej co Ty? Przeciez to Ty byles w ringu. Nie wiesz co sie stalo? Zostales brutalnie znokautowany w 1-szej rundzie! Jak dojdziesz do siebie to obejrz sobie powtorki na wideo i bedziesz wiedzial co sie stalo.

Szpilka to tez "prawdziwy czlowiek" z dzielnicy. Zobaczymy jek sie potaoczy jego kariera?

Kim musialby byc prawdziwy Polski mistrz, aby naprawde dogodzic Polakom?
 Autor komentarza: Kassini
Data: 12-01-2013 23:54:55 
@canuck

"Kim musialby byc prawdziwy Polski mistrz, aby naprawde dogodzic Polakom? "

Wystarczylby taki Tomek Adamek, ale bez pierwiastka hipokryzji a zamiast tego z pewnym, chocby malym dystansem do siebie samego.
 Autor komentarza: Deter
Data: 13-01-2013 02:03:27 
canuck
Mnie się wydaje, że stanowczo mnożysz analizy ponad potrzebę. Nie od dziś wiadomo, że oceniając drugiego człowieka górę biorą irracjonalne, nieuświadomione preferencje - o ile oczywiście oceniamy ludzi, którzy mieszczą się w szeroko pojętej normie. Dziesiątki badań przeprowadzono na ten temat.
Adamek jest zwyczajnie niesympatyczny - tu jest pies pogrzebany. Dlaczego prawie każdy uwielbia Małysza? Bo prostu... tu naprawdę nie ma żadnego drugiego dna.

To jak z kobietami - dziewczyna może być piękna, inteligenta, seksowna, mądrze mieć w głowie... ale jak "chemia nie teges" to jej nie lubimy.
 Autor komentarza: canuck
Data: 13-01-2013 04:35:40 
@Deter: Ja nie mnoze analiz, ale "delikatnie" zmuszam ludzi do myslenia oraz samo refleksji. To inne podejscie niz @cop, bo on wam ciagle powtarza ze wiekszosc Polakow na tym forum jest glupia. Ma troche racji, ale ...

Napewno, glupi tez sa, ale nie wszyscy. Na przyklad bardzo ciekawym przypadkiam na tym forum jest @Andrewsky. Facet ma pojecie o boksie, ale nie mozna z nim sie wdawac w dyskuje z zupelnie innych powodow!
 Autor komentarza: Deter
Data: 13-01-2013 09:59:05 
canuck
Ja wierzę w statystykę. W każdej dostatecznie dużej grupie populacji mamy przekrój społeczeństwa w ogóle.
 Autor komentarza: Kassini
Data: 13-01-2013 13:09:44 
@Deter

No chyba ze te statystyki podawane sa przez TVN (Tusk Vision Network).
 Autor komentarza: Kassini
Data: 13-01-2013 13:19:54 
A co do Tomka Adamka to zgadzam sie z Deterem, zwyczajnie Tomek nie ma sympatycznej osobowosci. Samo w sobie nie stanowiloby to problemu bo najbardziej liczy sie rzecz jasna wartosc czysto sportowa. Niestety jednak dla Tomka posiada on rowniez inne raczej nie wzbudzajace sympatii cechy ktory rzucaja sie w oczy podczas wywiadow/konferencji. Mnie osobiscie najmocniej razi hipokryzja i obluda, ktore polaczone z ciaglym podkreslaniem i deklarowaniem wiary daja mieszanke jakiej nie jestem w stanie strawic.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.