UCHIYAMA OBRONIŁ TYTUŁ

W walce wieczoru podczas gali w Tokio Takashi Uchiyama (19-0-1, 16 KO) zastopował w ósmej rundzie Bryana Vasqueza (29-1, 15 KO) i po raz szósty obronił pas mistrza WBA w wadze super piórkowej. Przez kilka pierwszych minut pięściarz z Kostaryki stawiał opór faworyzowanemu rywalowi, ale z biegiem czasu Japończyk osiągał coraz większą przewagę i systematycznie rozbijał 25-letniego pretendenta. Na sekundę przed końcem ósmego starcia sędzia ringowy w końcu przerwał pojedynek, ogłaszając zwycięzcą Uchiyamę.

Zwycięstwo w stolicy Japonii odniósł też mistrz WBC w wadze super muszej Yota Sato (26-2-1, 12 KO). 28-letni zawodnik wypunktował na dystansie dwunastu rund niepokonanego wcześniej Ryo Akaho (19-1-2, 12 KO). Sędziowie punktowali 117-112, 117-111 i 118-110.

Swój pierwszy tytuł mistrza świata podczas tokijskich zawodów wywalczył Kohei Kono (28-7, 11 KO). Doświadczony pięściarz znokautował w czwartej rundzie pochodzącego z Tajlandii Tepparitha Kokietgyma (21-3, 13 KO).