PACQUIAO-MARQUEZ IV WALKĄ ROKU ESPN

Jeden z najbardziej cenionych amerykańskich dziennikarzy bokserskich, Dan Rafael, uznał czwarte starcie Manny’ego Pacquiao (54-5-2, 38 KO) z Juanem Manuelem Marquezem (55-6-1, 40 KO) za najlepszą walkę 2012 roku. W rankingu żurnalisty ESPN-u filipińsko-meksykańska konfrontacja wyprzedziła między innymi takie pojedynki, jak Rios-Alvarado, Salido-Lopez II, Guerrero-Berto, Viloria-Marquez, Maidana-Karass czy Mayweather-Cotto.

- Atmosfera święta, ekscytująca akcja, nokdauny, krew i jeden z najważniejszych i najbardziej brutalnych nokautów w historii, kiedy Pacquiao - mistrz ośmiu kategorii wagowych i najlepszy niegdyś zawodnik świata - uderzył głową o matę na sekundę przed końcem szóstej rundy. Szokujący finisz najlepszej walki roku – napisał Rafael.

To kolejne wyróżnienie dla potyczki Pacquiao-Marquez - wcześniej za najlepszą walkę ostatnich miesięcy uznał ją też Kevin Iole z Yahoo! Sports, stawiając konfrontację wielkich rywali przed październikową wojną pomiędzy Brandonem Riosem (31-0-1, 23 KO) a Mike’em Alvarado (33-1, 23 KO). Również w rankingu Rafaela pojedynek Amerykanów znalazł się tuż za grudniowym starciem w Las Vegas.

- Gdy tylko ogłoszono, że dojdzie do walki Riosa z Alvarado, wszyscy spodziewali się niezapomnianej batalii. Spełnili oczekiwania. W większości przypadków ten brutalny pojedynek byłby walką roku. Przez całą walkę niczym roboty wymieniali mocne uderzenia, już w pierwszej rundzie wyprowadzając w sumie 190 ciosów. Nie odpuszczali do końca, walcząc w tempie przypominającym bardziej grę wideo niż rzeczywistą walkę – napisał dziennikarz ESPN-u.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.