RUSIEWICZ vs UGONOH W GDAŃSKU?

Łukasz Furman, Informacja własna

2012-12-29

Jak dowiedziała się redakcja BOKSER.ORG, działacze Polsatu szykują się do sfinalizowania kolejnej walki na galę w gdańskiej Ergo Arenie, do jakiej dojdzie 23 lutego. Na chwilę obecną zaplanowano potyczki Andrzeja Gołoty z Przemysławem Saletą, Artura Szpilki z Krzysztofem Zimnochem i prawdopodobnie Kamila Łaszczyka z Krzysztofem Cieślakiem.

Czwartą propozycją Polsatu jest starcie w kategorii cruiser pomiędzy wschodzącą gwiazdą naszego rynku - Izuagbe Ugonohem (8-0, 7 KO), a bodaj najlepszym i najtwardszym "journeymanem" na świecie w tej dywizji, Łukaszem Rusiewiczem (13-12, 6 KO). Wszystko powinno się rozstrzygnąć po Sylwestrze.

Obóz Łukasza nalegał na osiem rund, lecz z wiadomych przyczyn i braku tak potrzebnego doświadczenia Izu w dłuższych przeprawach, Andrzej Wasilewski naciska na sześć starć. I niemal na pewno na tylu się skończy.

Rusiewicz póki co 7 stycznia wyjeżdża do Niemiec na sparingi z mistrzem świata federacji IBF, Yoanem Pablo Hernandezem (27-1, 13 KO). Słynący z "tytanowej szczęki" Polak potrenuje z Kubańczykiem przynajmniej dwa tygodnie.