POLSKI P4P - VOTUM SEPARATUM III

Wielu ekspertów oraz kibiców boksu zawodowego nie przywiązuje większej uwagi do rankingów, zwłaszcza jeśli chodzi o tzw. rankingi P4P, czyli bez podziału na kategorie wagowe. Oczywiście każde zestawienie tego typu jest obarczone dużym ładunkiem subiektywizmu, jednak ma również pewną wartość, zwłaszcza w dłuższej perspektywie. Analiza rankingów pozwala nam zorientować się w zmianach, jakie zachodzą w czołówce, choć pozycja danego zawodnika często nie jest adekwatnym odzwierciedleniem jego sportowej wartości. Publikowane rankingi pokazują z drugiej strony, że niezależnie od zawartej w nich subiektywnej oceny, są one naprawdę istotnym przeglądem bokserskiego rynku na jego szczycie.

W naszym serwisie już dwukrotnie publikowałem mój prywatny polski ranking P4P, który nie jest tożsamy z klasyfikacją całej redakcji, stąd określenie w tytule, aby nie było żadnych wątpliwości - nie jest to ranking BOKSER.ORG, lecz jedynie prywatna klasyfikacja jednego z redaktorów. W kwietniu tego roku moje zestawienie wyglądało następująco: 1. Tomasz Adamek, 2. Krzysztof Włodarczyk, 3. Mateusz Masternak, 4. Mariusz Wach, 5. Paweł Kołodziej, 6. Damian Jonak, 7. Dawid Kostecki, 8. Andrzej Fonfara, 9. Grzegorz Proksa, 10. Piotr Wilczewski. Ten krótki przegląd pokazuje, że nieco zmian zaszło w czołówce naszych pięściarzy w ciągu kolejnych miesięcy. Niektórych z wyżej wymienionych nie znajdziemy już w tym gronie obecnie, inni zmienili swoje miejsca. Zapraszam do lektury mojego nowego, wysoce subiektywnego rankingu polskich pięściarzy bez podziału na kategorie wagowe oraz zachęcam do dyskusji.

1. Tomasz Adamek – bezdyskusyjnie najlepszy obecnie polski pięściarz, były mistrz dwóch kategorii wagowych (taka sztuka udała się przed nim tylko Dariuszowi Michalczewskiemu), notowany w czołówce królewskiej dywizji. Jego pierwszej pozycji nie osłabia nawet ciężka porażka z rąk Witalija Kliczki, gdyż obaj bracia z Ukrainy od paru lat bronią swoich pasów jako pięściarze niemal z innej planety, a z pewnością wyższej kategorii wagowej. Po tej walce wielu kibiców i tzw. ekspertów spisało Adamka na straty, sugerując mu nawet powrót do wagi junior ciężkiej. Jednak „Góral” swoimi wcześniejszymi pojedynkami udowodnił, że jest pełnoprawnym zawodnikiem tej dywizji. Co prawda w starciu z Chambersem nie zachwycił, ale przynajmniej nie można mu zarzucić asekuracyjnego doboru rywala. Natomiast w walce z Travisem Walkerem zobaczyliśmy dawnego Adamka, który zafundował nam ringowy thriller i efektowne zwycięstwo przed czasem. Jeśli „Góral” wygra za tydzień rewanż po latach z Cunnighamem, pozostanie liderem tego zestawienia.

2. Krzysztof Włodarczyk – jedyny obecnie mistrz świata z Polski, w dodatku dzierżący najbardziej prestiżowy pas WBC. I to jest głównie jego tytułem do chwały oraz wysokiego miejsca w moim prywatnym rankingu, bowiem klasa ostatnich rywali, oraz poziom prezentowany w ringu delikatnie mówiąc nie zachwycają. Do tego dochodzi bardzo mała aktywność polskiego mistrza – w ubiegłym roku tylko dwie walki, w obecnym zaledwie jedna. Z pewnością na sportowe poczynania naszego pięściarza nie wpływa pozytywnie zamieszanie w jego życiu prywatnym, które na szczęście jest już opanowane. Walka z Danny Greenem zakończyła się spektakularnym nokautem, nie można jednak zapominać, że do tego czasu „Diablo” przegrywał wyraźnie na punkty. Na szczęście Włodarczyk w pełni zrehabilitował się za fatalny występ przeciwko Palaciosowi i w rewanżu pokonał go bezdyskusyjnie. Niestety wybór kolejnego rywala, wypalonego Mormecka, znów rozczarowuje, ale zdaję sobie sprawę, że to jedynie przystanek  w drodze do celu, jakim jest wielka unifikacyjna walka z Huckiem lub Hernandezem.

3. Mateusz Masternak – opromieniony wczorajszym triumfem nowy mistrz Europy, zaliczany obecnie do ścisłej światowej czołówki kategorii cruiser, zapewne stojący tuż przed wielkimi walkami, uznawany też za jeden z największych obok Grzegorza Proksy młodych talentów w polskim boksie. I kolejny diament, szlifowany z wyczuciem przez mistrza w jubilerskim fachu, współtwórcę sukcesów Adamka, najlepszego polskiego trenera Andrzeja Gmitruka. Gwiazda Masternaka rozbłysła podczas gali Adamek-Gołota w łódzkiej Atlas Arenie, gdzie w niecałe pięć rund zdeklasował faworyzowanego wówczas Łukasza Janika. Jednak później kariera młodego wrocławianina przebiegała jak sinusoida – po walkach z wymagającymi rywalami pokroju Arramiego czy Abdoula, wchodził do ringu z pięściarzami z bardzo niskiej półki. Zawsze jednak efektownie zwyciężał. Masternak przebojem wszedł do najsilniejszej grupy „cruiserów” na świecie, koncertowo wygrywając dwie walki. W pierwszej zdemolował ringowego weterana, w drugiej zdeklasował bojowego Latynosa. Obaj przeciwnicy byli oczywiście z niższej półki, aby na ich tle pokazać niemieckim kibicom nowy nabytek w lepszym świetle. Ale jesienią zobaczyliśmy „Mastera” z naprawdę wymagającymi rywalami, na których tle boksował jak profesor, choć jest dopiero studentem trzeciego roku wrocławskiego AWF-u.

4. Andrzej Fonfara – największy skok w moim zestawieniu, z poprzednio zajmowanego ósmego miejsca. Po części zawdzięcza go ringowym lub życiowym (Kostecki) porażkom wyżej od niego notowanych Polaków, ale w dużej mierze sam jednak ciężko na ten sukces zapracował. Boksujący w USA warszawiak, kibic Legii i  dobry kolega Gołoty, od dwóch lat wygrywał wszystkie walki przed czasem, co w końcu zaowocowało pojedynkiem z samym Glenem Johnsonem. Fonfara spisał się znakomicie na tle byłego mistrza świata i w następnym pojedynku sam sięgnął po mistrzowski pas, choć na razie mniej prestiżowej federacji. Warto pamiętać, że walka z Karpencym miała dość kontrowersyjny przebieg i zakończenie, dlatego tym większą ciekawość wzbudzać będzie następny występ Fonfary, notowanego obecnie w ścisłej światowej czołówce wagi półciężkiej.

5. Damian Jonak – wywalczył przed rokiem pas WBA International w wadze junior średniej, co w połączeniu z klasą pokonanego rywala jest wystarczającą przepustką do „10” polskiego P4P. Perypetie z promotorami pięściarz ze Śląska ma już za sobą, co wyraźnie widać w jego dyspozycji podczas ostatnich pojedynków. Do walki z Mariuszem Cendrowskim w 2009 roku, moim zdaniem przegranej przez Jonaka i to w dodatku z kontuzjowanym rywalem (oficjalnie był remis…) miał typowo na polskie warunki rekord nabijany miernymi przeciwnikami. Jednak walki z Cruzem, Thiamem, Bunemą i ta ostatnia z Bonsu uratowały reputację idola górniczej „Solidarności”, windując go mocno w światowych rankingach. Oczywiście nadzieje na pas mistrza świata na biodrach Jonaka będą niemożliwe do spełnienia, biorąc pod uwagę jego umiejętności oraz nazwiska z czołówki tej kategorii wagowej, choć znając talenty promotorskie Andrzeja Wasilewskiego jestem pewien, że zobaczymy Jonaka w walce o mistrzostwo świata. I choć w ciemno w takiej walce można będzie typować srogą porażkę polskiego pięściarza, moim zdaniem będzie on już niebawem murowanym kandydatem do kolejnego po Masternaku pasa mistrza Europy. Zresztą nie jest jego winą, że przyszło mu rywalizować w kategorii wagowej, w której mistrzowskie pasy dzierżą m.in. Mayweather Jr. i Alvarez.

6. Krzysztof Głowacki - w poprzedniej edycji mojego rankingu pisałem, że prawdopodobnie "Główka" niebawem zajmie miejsce Pawła Kołodzieja w tym zestawieniu i tak też się stało. Podczas gdy Kołodziej pozostaje nieaktywny z powodu kontuzji swoich lub rywali, Głowacki odnotował znaczący skok. Po tym, gdy programowo odprawił dwóch twardych, rutynowanych testerów dla młodych wilków, czyli Kracika i Abdoula, rozbił Felipe Romero, który  wytrzymał prawie cały dystans z Mateuszem Masternakiem i wreszcie zwieńczył bardzo dobry rok efektownym nokautem na Askinie. Tym samym sięgnął po ceniony pas interkontynentalny WBO i potwierdził, że w przyszłym roku zacznie się liczyć w światowej czołówce. Głowacki nie jest może wirtuozem techniki, ale dysponuje mocnym ciosem i jak już pisałem, to raczej w nim, a nie w Kołodzieju upatruję szansę na kolejne polskie sukcesy w wadze junior ciężkiej, oczywiście obok Masternaka.

7. Paweł Głażewski – kolejny debiutant w polskim P4P, który ponad rok temu rozpoczął swoją drogę na szczyt zwycięstwem oklaskiwanym przez samego Lennoxa Lewisa. Drogę do tego zestawienia otworzyła mu więzienna historia wielkiego nieobecnego, czyli Dawida Kosteckiego, oraz pojedynek z samym Royem Jonesem Jr., który moim zdaniem Głażewski wygrał i został niesłusznie uznany przez sędziów za pokonanego. Na otarcie łez pozostał mu skok w rankingach, rosnąca rozpoznawalność na bokserskim rynku, oraz jedyne w swoim rodzaju dokonanie – rzucenie na deski jednego z najlepszych pięściarzy w historii, nawet jeśli będącego oczywiście zaledwie marnym cieniem dawnej wspaniałości. W kolejnym występie „Głaz” sięgnął po zawodowe mistrzostwo Polski w wadze półciężkiej, choć doświadczony rywal ze Szwajcarii sprawił mu sporo problemów. Być może swój prymat wśród polskich „półciężkich” (nie licząc boksującego za Oceanem Fonfary) Głażewski spróbuje potwierdzić w zapowiadanej ostatnio walce z Sękiem na wielkiej gali Gołota – Saleta w Gdańsku.

8.  Paweł Kołodziej – kolejny czołowy polski junior ciężki, przymierzany już do walk na mistrzowskim poziomie, choć moim zdaniem nie tak utalentowany jak Masternak. W tym zestawieniu spada w dół, gdyż w kończącym się roku stoczył zaledwie jedną walkę z bardzo przeciętnym rywalem. Dysponuje znakomitymi warunkami fizycznymi, w ringu jednak wyraźnie brakuje mu pewności siebie, co w starciu ze światową czołówką stawia pod znakiem zapytania jego ewentualne szanse na zwycięstwo. Zaledwie dwie walki w ubiegłym roku, w tym druga z niezbyt wymagającym przeciwnikiem, również nie ułatwiają oceny aktualnych możliwości „Harnasia”, choć trzeba przyznać, że dobrze zdał test w pojedynku z Felixem Corą Jr. Być może ta walka była dla Kołodzieja egzaminem dojrzałości. Jednak ostatni pojedynek ze sztucznie „nadmuchanym” do junior ciężkiej Giulianem Illie nie pozwala być optymistą przed ewentualną walką Kołodzieja o mistrzowski pas.

9. Grzegorz Proksa – kolejny były mistrz Europy z Polski po Salecie, Jackiewiczu, Sosnowskim i Wilczewskim. Pas EBU wywalczył w efektowny sposób, deklasując w ringu byłego mistrza świata, rutynowanego Sebastiana Sylwestra. „Super G” długo czekał na swoją szansę, wielu zdążyło już spisać go na straty. Jednak zwycięstwo przez nokaut w Hiszpanii, odniesione na wiosnę ubiegłego roku nad lokalnym faworytem pokazało krytykom, że pięściarz z Węgierskiej Górki nie powiedział jeszcze ostatniego słowa, a demolka na ringu w Neubrandenburgu ostatecznie zamknęła usta wszystkim malkontentom. Potwierdziło się to, o czym mówili od dawna ci, którzy wierzyli w wielki talent Proksy – oto w nietypowych dla polskiego środowiska bokserskiego warunkach, bez wsparcia dużej stacji telewizyjnej, bez dających szansę sędziów i walk na rodzimym gruncie, wyrósł nam wielki mistrz, który jak Kopciuszek stał się gwiazdą balu. Porażka z Hope’m była zimnym prysznicem dla Proksy i jego kibiców, trzeba wziąć jednak pod uwagę jej okoliczności, przede wszystkim pechową kontuzję, której Polak doznał na początku walki. W rewanżu „Super G” nie pozostawił już żadnych wątpliwości i zdeklasował rywala, stając się zarazem pierwszym Polakiem, który odzyskał pas mistrza Europy. Musiał go zwakować, gdy pojawiła się okazja walki o mistrzostwo świata. Niestety demolka w ringu, jaką zafundował Proksie Gienadij Gołowkin nie pozwala notować utalentowanego Polaka wyżej niż na 9 miejscu tego zestawienia.

10. Mariusz Wach – cięższe wagi dominują w czołówce mojego prywatnego rankingu, który zamyka kolos z Krakowa. Miejsce niezwykle trudne do obsadzenia, gdyż w równym stopniu co Wach zasługuje na nie kilku innych pięściarzy. Wybór olbrzyma z Krakowa podyktowany jest jednak niezwykłym progresem jaki odnotował przenosząc swoją karierę do USA, jak również odwagą jakiej ten krok wymagał. Przez wielu spisany na straty, powrócił do gry efektownym nokautem na Christianie Hammerze latem ubiegłego roku, po czym związał się z założoną przez Mariusza Kołodzieja grupą Global Boxing. Od tego czasu kariera Wacha nabrała przyspieszenia, a w rekordzie pojawiły się wreszcie rozpoznawalne nazwiska. Jego promotor potrafił również umiejętnie zainteresować świat boksu swoim nowym podopiecznym, nie tylko wyszukując mu nowy pseudonim, lecz przede wszystkim dając możliwość stoczenia walki o zunifikowane mistrzostwo świata z samym Władimirem Kliczką. Na tym póki co skończył się „american dream” Mariusza Wacha, który w walce z Kliczką doznał srogiej porażki, a na jego nadludzką niemal odporność, którą zaimponował wielu kibicom,  cieniem położyła się afera dopingowa. W gruncie rzeczy dla „Wikinga” z Polski droga na szczyt zaczyna się w tym samym miejscu, co ponad rok temu. Jeśli nie odrodzi się niebawem w walce z dobrym rywalem, wypadnie z tego rankingu.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

Historyk sztuki, adiunkt na UAM w Poznaniu. Boks stał się jego pasją w latach 80. ubiegłego wieku, gdy Mike Tyson zmiatał z ringu kolejnych rywali, filmowy Rocky bił się w Moskwie z Ivanem Drago, a pięściarze z kadry prowadzonej przez Andrzeja Gmitruka przywieźli z Igrzysk Olimpijskich w Seulu cztery brązowe medale. Autor felietonów oraz opracowań historycznych poświęconych pięściarstwu, które poznał również w praktyce, 20 lat temu pod okiem trenera Grzegorza Swadowskiego.

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: barteksz300
Data: 16-12-2012 19:21:26 
Prokse dałbym nieco wyżej.
 Autor komentarza: MrAdam
Data: 16-12-2012 19:22:13 
Dla mnie spoko.
 Autor komentarza: adam77
Data: 16-12-2012 19:25:50 
Kolodziej przed Proksa to chyba jakis zart...
 Autor komentarza: BYKZBRONXU2011
Data: 16-12-2012 19:29:58 
1 Adamek 2.Diablo bo ma pas,,,powinien byc Masternak 3.Masternak 4.Proksa.5.Fonfara 6.Jackiewicz 7.Wach 8.Wawrzyk 9.Glowacki 10.Jonak 11.Łaszczyk
 Autor komentarza: raVadrian
Data: 16-12-2012 19:30:53 
Bardzo dobry ranking, bardzo dobry. Gratuluję udanego artykułu, a pod rankingiem podpisuję się obiema rękami. Pstryczek w nos tym wszystkim śmiesznym trollom, którzy umieszczają w dziesiątce polskiego p4p Szpilkę(śmiech na sali).
 Autor komentarza: cop
Data: 16-12-2012 19:33:18 
Polska scena boksu zawodowego to tylko:
1. Tomasz Adamek (porazka z Vitaliyem udowodnila tylko supremacje Klitschkos a nie slabosc Polaka)
2. Mateusz Masternak
3. Grzegorz Proksa (porazka z Golovkinem niczego nie zmienia a moze pomoc mlodemu piesciarzowi na podjecie odpowiednich zmian w swoim teamie)
...mysle o Fonfarze, ale nie przekonal mnie jeszcze niczym specjalnym.

Reszta, wlaczajac w to Wlodarczyka, Wacha, kolodzieja i dziesiatki innych, zwyczajnie sie nie liczy.... Oczywiscie doceniam to, ze Wlodarczyk ma pas WBC ale to bardziej zasluga promotora n iz samego piesciarza.
 Autor komentarza: YuuriBoxing
Data: 16-12-2012 19:33:22 
Świetny ranking,tylko Proksa powinien być wyżej to samo Wach a Kołodziej na 10 miejscu,moim zdaniem redakcja powinna pomyśleć nad Rankingiem Polskich bokserów w poszczególnych kategoriach coś na wzór tego z MMA Rocks
 Autor komentarza: cop
Data: 16-12-2012 19:38:30 
Swoja droga, wtrace kilka slow o Larry Merchant. Nie sadze, ze bedziemy mieli szanse ogladac na antenie jakiejkolwiek stacji promujacej boks zawodowy kogos pokroju tego starszego pana. To wlasnie dzieki niemu HBO stala sie potega w analzowaniu pojedynkow bokserskich a jego charyzma pozostanie w pamieci fanow na zawsze.
GO LARRY!!!
 Autor komentarza: Polak93
Data: 16-12-2012 19:39:34 
Przyznam szczerze,że lubię takie tematy do polemiki.Wyrzuciłbym z tego rankingu zdecydowanie Kołodzieja i Jonaka,a jeśli nie wyrzucił to umieścił na dalszych pozycjach.Polski ranking P4P wg mnie wygląda następująco:

1.Tomasz Adamek
2.Krzysztof Włodarczyk
3.Mateusz Masternak
4.Andrzej Fonfara
5.Grzegorz Proksa
6.Paweł Głażewski
7.Krzysztof Głowacki
8.Dariusz Sęk
9.Damian Jonak
10.Paweł Kołodziej
 Autor komentarza: Tomasz (Redaktor bokser.org)
Data: 16-12-2012 19:40:34 
Gwoli jasności chciałbym dodać, że tworząc ten ranking brałem pod uwagę przede wszystkim aktualne dokonania poszczególnych pięściarzy, a nie ich talent czy sportowe perspektywy. W tym sensie uważam, że Proksa po takiej deklasacji nie mógł uzyskać wyższej pozycji i nie zmienia tego fakt, że został rozbity przez wybitnego rywala. Nie wątpię jednak, że w kolejnym zestawieniu Super G znajdzie się wyżej :)
 Autor komentarza: BYKZBRONXU2011
Data: 16-12-2012 19:40:41 
Jego punktacja walk wskazuje ze chlop juz powinien sobie dac spokoj z ocena walk,,Wiek robi swoje,,Promuje pupilkow Hbo.Pisze o Larrym
 Autor komentarza: otke
Data: 16-12-2012 19:42:30 
1.Adamek 2.Włodarczyk 3.Masternak 4.Proksa 5.Fonfara
 Autor komentarza: Polak93
Data: 16-12-2012 19:43:02 
TOP 10 największych talentów polskiego boksu zawodowego

1.Mateusz Masternak
2.Grzegorz Proksa
3.Andrzej Fonfara
4.Krzysztof Głowacki
5.Kamil Łaszczyk
6.Izuagbe Ugonoh
7.Krzysztof Kopytek
8.Dariusz Sęk
9.Krzysztof Zimnoch
10.Andrzej Sołdra
 Autor komentarza: endriu
Data: 16-12-2012 19:43:17 
1. Tomasz Adamek – bezdyskusyjnie najlepszy obecnie polski pięściarz..."

Napisał bym to inaczej najbardziej utytułowany aktywny polski bokser, nie koniecznie najlepszy biorąc pod uwagę ostatnie jego walki
Pewnie zaraz pojawi się zgraja fanatycznych psycholi Adamka na których sam nick "endriu" pojawia się piana w gębie
 Autor komentarza: Matys90
Data: 16-12-2012 19:43:36 
"Reszta, wlaczajac w to Wlodarczyka, Wacha, kolodzieja i dziesiatki innych, zwyczajnie sie nie liczy.... Oczywiscie doceniam to, ze Wlodarczyk ma pas WBC ale to bardziej zasluga promotora n iz samego piesciarza."

Jaasne, fanem Włodarczyka zdecydowanie nie jestem, ale to aż oczy bolą od czytania takich rzeczy. Proksa, z dwoma porażkami w 2012 (chociaż z Hopem pierwszą walkę wg mnie wygrał) przed mistrzem WBC Włodarczykiem, który dwa razy w dobrym stylu obronił tenże pas w 2012 z solidnymi przeciwnikami. O Hope ciężko powiedzieć nawet "solidny".

Fonfara też przed Włodarczykiem? Za wyrównaną walkę z Glenem, który rozniesiony został przez Grovesa wczoraj, czy za słaby występ przeciw słabiutkiemu Karpency'emu?

Nie zrozumcie mnie źle, bardzo liczę zarówno na Andrzeja jak i Grześka, Fonfara jest całkiem fajnie prowadzony, lubię oglądać ich walki, ale nie wiem jak można ich już teraz postawić przed Włodarem. Rozumiem, że można kogoś nie lubić, ale chociaż trochę obiektywizmu by się przydało.
 Autor komentarza: voutan
Data: 16-12-2012 19:43:40 
Ale od kiedy posiadanie pasa jest kryterium przy ustalaniu rankingu P4P?
 Autor komentarza: Polak93
Data: 16-12-2012 19:45:04 
Tomasz

Proksa został zdeklasowany,gdy prezentował 60% formy i to z czołówką światową,rewelacyjnym pięściarzem.Z jakiej racji bumobij Kołodziej ma być wyżej od niego? Bo ma 0 w rekordzie? To trochę niepoważne jak na redaktora tak dużego portalu jak bokser.org żeby pięściarzy klasyfikować takimi kategoriami.
 Autor komentarza: Matys90
Data: 16-12-2012 19:45:37 
*oj, sorry - jak ten czas leci, myślałem że z Greenem walczył też w 2012 ;)
 Autor komentarza: Coperek
Data: 16-12-2012 19:46:57 
Wdarł się niewielki chochlik:

"Tomasz Adamek – bezdyskusyjnie najlepszy obecnie polski pięściarz, były mistrz dwóch kategorii wagowych (taka sztuka udała się przed nim tylko Dariuszowi Michalczewskiemu)"

Darek Michalczewski zdobywał tytuły jako Niemiec, nie można go wymieniać wśród bokserów polskich.

Zestawienie sensownie opisane, z którym trudno się nie zgodzić. Być może dalsze miejsca będą dyskutowane, ale tak to już jest, każdy widzi to inaczej.
TOP3 bardzo wyraźny i niepodlegający dyskusji, Fonfara moim zdaniem nawet na równi z Masterem.
 Autor komentarza: BYKZBRONXU2011
Data: 16-12-2012 19:47:06 
Wacha ta naprawde nikt by do 10tki nie wrzucil gdyby nie walka o pas Hw,,,On nikogo dobrego nie pokonal,,,Jednego starego grubasa..Briggsa i sredniaka Feldsa,,,Nie widze wogole Wacha z Arreola czy z Chambersem,,,
 Autor komentarza: Tomcur
Data: 16-12-2012 19:47:50 
Obserwując dokonania "najbardziej prestiżowej" federacji mam wątpliwości co do tego całego prestiżu. WBC się zeszmaciło tak samo jak WBA.
 Autor komentarza: BYKZBRONXU2011
Data: 16-12-2012 19:48:34 
Chodzilo o McBride..a..Ciekawe czy Wach jeszce wogole wroci,,
 Autor komentarza: WARIATKRK
Data: 16-12-2012 19:50:45 
Mój ranking:
1.Adamek
2.Włodarczyk
3.Masternak
4.Proksa
5.Wach
6.Fonfara
7.Szpilka
8.Głowacki
 Autor komentarza: eye
Data: 16-12-2012 19:51:42 
Dla mnie do czwartego miejsca spoko.. dalej powinien być Proksa, Kołodziej, Głowacki, Wach, Jonak, Głaz.

Wkrótce do tego rankingu wkroczy młodziutki Łaszczyk i mam nadzieję że również Szymański. Liczę także na szybki i skuteczny powrót Kosteckiego.
 Autor komentarza: BYKZBRONXU2011
Data: 16-12-2012 19:52:04 
Jeszce mozna byloby wyrzucic Wacha i wcisnąc Kuziemskiego
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 16-12-2012 19:53:43 
Bzdura:/

Ale cóż jak każdy taki ranking trzeba go traktować z przymrużeniem oka.
 Autor komentarza: trucker
Data: 16-12-2012 19:55:43 
z pierwszą trójką sie zgadzam. w niedalekiej przyszłości myśle że masternak wskoczy przed włodarczyka.(włodarczyk drugi ze względu że ma pas WBC) . prokse wrzucił bym wyżej,głażewski i głowacki niżej. fonfara gdzieś koło 5,6 miejsca.
 Autor komentarza: cop
Data: 16-12-2012 19:57:03 
"Matys90 Data: 16-12-2012 19:43:36
Jaasne, fanem Włodarczyka zdecydowanie nie jestem, ale to aż oczy bolą od czytania takich rzeczy. Proksa, z dwoma porażkami w 2012 (chociaż z Hopem pierwszą walkę wg mnie wygrał) przed mistrzem WBC Włodarczykiem, który dwa razy w dobrym stylu obronił tenże pas w 2012 z solidnymi przeciwnikami. O Hope ciężko powiedzieć nawet "solidny"..."

Zestawienia P4P to zabawa, wiec jakiekolwiek one sa, pozostaja tylko indywidualna zabawa. Oczywiscie wyjatkiem moze byc ranking magazynu Ring. Patrzac na niego musimy zdawac sobie sprawe, iz jest to wypadkowa opinii wielu ludzi "siedzacych w boksie zawodowym" wiec to odrobinke bardziej niz zabawa. Reszta opini jest jak "dziura w d**ie" czyli kazdy ma swoja...lol...
 Autor komentarza: endriu
Data: 16-12-2012 19:57:43 
1.Adamek
2.Włodarczyk
3.Masternak
4.Fonfara
5.Proksa
6.Glowacki
7.Szpilka
8.reszta
 Autor komentarza: Ernesto
Data: 16-12-2012 19:58:43 
Ciekawe czy Adamek znalazłby się w top15 Polskich pięściarzy wszechczasów.
 Autor komentarza: antycop
Data: 16-12-2012 19:59:32 
grubas endriu by sie zesral jakby cos o Adamku nie napisal . Musisz zrozumiec nieogarniety kmiocie ze Goloty nie bedzie juz w zadnym rankingu i pogodz sie z tym...
 Autor komentarza: cop
Data: 16-12-2012 20:00:22 
Jakie zalety, oprocz promotora, ma Wlodarczyk by traktowac go jako nawet kandydata w zestawieniu P4P??? Takie zestawienia to nie kwestia posiadanego pasa a talentu, efektywnosci, stylu i charyzmy ringowej. Czy oprocz Adamka, Masternaka i Proksy jakikolwiek inny polski bokser zawodowy ma cokolwiek by miec nawet szanse na zaistnienie w takim rankingu... No chyba, ze na sile probuje sie zestawic dziesiatke...lol...
 Autor komentarza: wrzeluk
Data: 16-12-2012 20:03:13 
1. Adamek
2. Włodarczyk
3. Masternak
4. Proksa
5. Kołodziej
6. Fonfara
7. Jonak
8. Wach
9. Głowacki
10. Szpilka
 Autor komentarza: BYKZBRONXU2011
Data: 16-12-2012 20:03:44 
Tak Łaszczyk ma szanse na zaistnienie,,,Zobaczymy co z lepszymi przeciwnikami pokaze Glowacki bo widac ze to inteligentny bokser
 Autor komentarza: Paulpolska
Data: 16-12-2012 20:03:55 
Głażewski 7, Wach 10. Kompletne nie porozumienie. Obydwaj powinni nie być w tym zestawieniu top 20 to góra dla Wacha a Głaz max top15. Wach powolny brak techniki, szybkości i umiejętności. Głaz jeszcze ujdzie ale czasem też bez pomysłu walczy i brak ciosu
 Autor komentarza: endriu
Data: 16-12-2012 20:04:41 
cop Masternaka zbił bym niżej za fonfarę i Głowackiego no ale... należy mu się w końcu to od wczoraj ME
 Autor komentarza: Polak93
Data: 16-12-2012 20:05:18 
cop

Mają szansę.Przede wszystkim Andrzej Fonfara,Krzysztof Głowacki,Kamil Łaszczyk.
 Autor komentarza: antycop
Data: 16-12-2012 20:05:47 
I niestety musze sie zgodzic ze staskiem copem , mamy tak malo zdolnych piesciarzy ze mozemy co najwyzej robic ranking TOP5 P4P.....
 Autor komentarza: Paulpolska
Data: 16-12-2012 20:08:05 
1. Adamek
2. Masternak
3. Włodarczyk
4. Proksa
5. Fonfara
6. Kołodziej
7. VACANT bo niby kto ?
 Autor komentarza: endriu
Data: 16-12-2012 20:08:30 
I faktycznie Szczurek jest niesamowity ale do takiego zestawienia jeszcze nie kandyduje
Jackiewicz jest już na równi pochyłej ale znalazł bym jeszcze miejsce w tym rankingu
 Autor komentarza: trucker
Data: 16-12-2012 20:09:40 
z pierwszą trójką raczej większość się zgadza
 Autor komentarza: Polak93
Data: 16-12-2012 20:11:29 
Top 10 najmocniej bijących polskich pięściarzy:

1.Mariusz Wach
2.Krzysztof Włodarczyk
3.Krzysztof Głowacki
4.Andrzej Fonfara
5.Grzegorz Proksa
6.Mateusz Masternak
7.Tomasz Adamek
8.Krzysztof Zimnoch
9.Artur Szpilka(niech wam będzie)
10.Łukasz Janik
 Autor komentarza: cop
Data: 16-12-2012 20:12:13 
"endriu Data: 16-12-2012 20:04:41

cop Masternaka zbił bym niżej za fonfarę i Głowackiego no ale... należy mu się w końcu to od wczoraj ME"

P4P to nie tytuly. P4P ranking to przede wszystkim indywidualna ocena talentu piesciarskiego, charyzmy ringowej, mozliwosci i tych wszystkich drobnych elementow, ktore wzbudzaja nasze emocje... Ja patrze z boku i niestety oprocz wyzej wymienionych przeze mnie 3 piesciarzy, polska scena zawodowa jest bardzo uboga... przynajmniej w tym momencie. Po odejsciu Adamka, bedzie tylko gorzej...
 Autor komentarza: Lukasz1991
Data: 16-12-2012 20:14:01 
A gdzie nasz wymiatacz, przyszły pogromca Klitsckho's, nieustraszony i niezwykle utalentowany Artek Szpilka ? :))
 Autor komentarza: cop
Data: 16-12-2012 20:14:32 
Zreszta, temat bezsensowny, gdyz na bezrybiu i rak. Rozumiem, ze jezeli juz chcecie wlaczac do takiego rankingu piesciarzy pokroju Szpilka, Janik czy Zimnoch, to juz nie jest dobrze...
 Autor komentarza: antycop
Data: 16-12-2012 20:15:15 
Lukasz1991

SIEDZI NA FEJSIE I SIE LANSUJE :p
 Autor komentarza: LookAroundBiatch
Data: 16-12-2012 20:15:17 
Nie rozumiem jak można klasyfikować Michalczewskiego do "sukcesów Polaków"
 Autor komentarza: endriu
Data: 16-12-2012 20:17:27 
Nie da się nigdy stworzyć realnego zestawienia czy rankingu Kazdy ma swoje osobiste odczucia i inne kryteria jako dominujące. Faktycznie wielkiego wyboru nie mamy
 Autor komentarza: MrAdam
Data: 16-12-2012 20:17:42 
Polak93
Możesz podać kryterium, według którego zrobiłeś ranking najmocniej bijacych?
 Autor komentarza: Polak93
Data: 16-12-2012 20:18:05 
cop

U nas boks zawodowy trochę w ostatnich latach nieco przyspieszył,bo było wiele lat stagnacji i obijania bumostwa w jedynej słusznej grupie promotorskiej jaśnie nam panującego Andrzeja Wasilewskiego.

Na szczęście powstały inne grupy jak Global Boxing czy grupa Portfel a część pięściarzy wyjechała za granicę i jakoś to wszystko ruszyło.
 Autor komentarza: antycop
Data: 16-12-2012 20:19:08 
Polak93

TEN TWOJ RANKING NAJMOCNIEJ BIJACYCH TO TROSZKE PRZEGIECIE....
 Autor komentarza: endriu
Data: 16-12-2012 20:21:54 
antycop frajerze zamiast pić do mnie w co drugim poście wpadnij do Wałcza na rynek jestem tam codziennie i powiedz mi to prosto w oczy
 Autor komentarza: Krzyzak
Data: 16-12-2012 20:21:58 
Polak93 Wach Włodarczyk Adamek a za nimi reszta jesli chodzi o siłe ciosu. Mam nadzieje ze to prowokacja
 Autor komentarza: cop
Data: 16-12-2012 20:22:34 
"Polak93 Data: 16-12-2012 20:18:05
cop

U nas boks zawodowy trochę w ostatnich latach nieco przyspieszył,bo było wiele lat stagnacji,..."

To fakt. Obserwuje uwazniej polska scene zawodowowa od 2005 roku, gdyz poprzednio tylko dwa polskie nazwiska poruszaly opinie publiczna: jeden gosciu z Chicago - AG a drugi z Niemiec - DM... Reszta nie istniala, aczkolwiek widzialem walki Salety...
Teraz polscy bokserzy pojawiaja sie na galach u nas jak rowniez w Niemczech, UK czy nawet Australii...
Niewatpliwie jest to progres, aczkolwiek patrzac w skali talentow, to raczej wciaz duza posucha.
 Autor komentarza: trucker
Data: 16-12-2012 20:23:53 
ciekawe jak wyglądał by ranking P4P według artura szpilki? haha

pierwsze 10 miejsc artur szpilka puzniej długo nic a dalej adamek i reszta ....
 Autor komentarza: cop
Data: 16-12-2012 20:25:46 
Nie zwrocilem uwagi, czy rozmawialiscie juz wczesniej o Larry Merchant i jego pozegnaniu z HBO. Zdecydowanie to bardziej interesujace niz P4P sceny bokserskiej, ktora jest tak mala, ze zestawic to mozna najwyzej 3 nazwiska, z czego Adamek walczy od lat juz u nas...
Mowiac o Larrym, czy sadzicie, ze ktokolwiek w najblizszych latach ma szanse osiagnac jego legendarny status???
 Autor komentarza: Armand
Data: 16-12-2012 20:25:50 
Polak93, naprawdę sądzisz że Proksa bije mocniej niż Masternak, Adamek, Szpilka czy Janik?
 Autor komentarza: antycop
Data: 16-12-2012 20:27:13 
endriu

coraz bardziej mam zamiar tam wpasc i ci to powiedziec grubasie
 Autor komentarza: endriu
Data: 16-12-2012 20:29:17 
Mamy tutaj w PL grupę solidnych o przybliżonym poziomie pięściarzy i trzeba lubić to co się ma
 Autor komentarza: Woniu69II
Data: 16-12-2012 20:29:39 
Boks jest bardzo mało wymierny. W porównaniu np. z tenisem czy choćby piłką nożna jest dyscypliną ocenianią i punktowaną bardzo subiektywnie.
Dlatego kazdy ranking mozna skrytykować i dużo o nim dyskutować.
Ten ranking uważam za niezły, z komentarzami autora przybliża/odświeża wydarzenia z ostatnich miesiecy i pokazuje filozofie jego (rankingu) tworzenia.
Dlatego oceniam go jako niezły i potrzebny. Może powinno byc więcej tego typu zestawień, może warto poznać zdanie prawdziwych autorytetów (np. p. Pindery). Każde takie "porównywanie" zawodników daje jakieś światło na nasze srodowisko bokserskie. I to zaróno znawcom jak i osobom "z doskoku" interesującym sie boksem.

I like it.
 Autor komentarza: Polak93
Data: 16-12-2012 20:32:57 
MrAdam

Kryterium? Bardzo proste a mianowicie procent KO,patrzyłem też na jakość nokautowanych przeciwników oraz indywidualnie jakie pięściarz sprawiał wrażenie podczas walki np taki Fonfara nikogo wielkiego nie znokautował,ale podłączył do prądu Glena Johnsona znanego z tytanowej szczęki,co świadczy o tym,że ma kopytko,3 razy rzucał na deski solidnego Karpencyego.Takie właśnie miałem kryterium.
 Autor komentarza: Polak93
Data: 16-12-2012 20:39:55 
cop

U nas rodzą się talenty,ale szybko są partolone przez różnych działaczy,pseudotrenerów tzw leśnych dziadków pokroju pana Górskiego,który gościł wczoraj w studiu Polsatu jako ekspert xD

Mamy brązowego medalistę Młodzieżowych Mistrzostw Świata i Igrzysk olimpijskich młodzieży Dawida Michelusa.Prezentował się wspaniale i co? No i został zajechany do tego stopnia,że przegrywa z przeciętnym Azerem i dostaje nokauty na amatorskich zawodach rangi Mistrzostw Polski.Chłopak ma 19 lat,a wydaje sie jakby szczyt jego możliwości już minął.

Teraz wykluła nam sie kolejna perełka Paweł Wierzbicki w wadze 91 kg,czyli ciężkiej.Dobre warunki fizyczne(192 cm wzrostu,92 kg wagi),mocny cios,ładna praca na nogach,przepuszczanie ciosów,timing.Oby jego nam nie spier****li.
 Autor komentarza: Faraon
Data: 16-12-2012 20:40:44 
Kto to wogóle jest Szpilka żeby go wogóle mieścić w tym rankingu?
 Autor komentarza: anonim1928
Data: 16-12-2012 20:40:56 
Polak93 - Ranking najmocniej bijących?? :D Poza tym jestem pewien, że każdy z bokserów z miejsc 6-10 walczących w wagach ciężkiej i junior ciężkiej biją mocniej od średniego Proksy :D
 Autor komentarza: endriu
Data: 16-12-2012 20:42:12 
antycop, dzieciaku wiem że widziałeś tutaj moje zdjęcie a ten gruby to nie ja frajerze
 Autor komentarza: BronuarKomuszenko
Data: 16-12-2012 20:42:50 
cop
a mi się lepiej słucha pojedynków komentowanych przez parę z sho czyli ala bernsteina czy jakoś tak oraz mauro ranollo niż merchanta , fakt kiedyś był lepszy ale teraz moim zdaniem chłopaki z SHO dają czasówkę drużynie HBO, w dodarku przedstawianie własnych punktacji zapraszanie punktowych jak joe cortez. dla mnie są najlepszy
 Autor komentarza: coolpix
Data: 16-12-2012 20:45:33 
Autor komentarza: otke
Data: 16-12-2012 19:42:30
1.Adamek 2.Włodarczyk 3.Masternak 4.Proksa 5.Fonfara dokładnie tak myślę.
 Autor komentarza: cop
Data: 16-12-2012 20:47:20 
"BronuarKomuszenko Data: 16-12-2012 20:42:50
cop
a mi się lepiej słucha pojedynków komentowanych przez parę z sho czyli ala bernsteina czy jakoś tak oraz mauro ranollo niż merchanta , fakt kiedyś był lepszy ale teraz moim zdaniem chłopaki z SHO dają czasówkę drużynie HBO, w dodarku przedstawianie własnych punktacji zapraszanie punktowych jak joe cortez. dla mnie są najlepszy"

Musze sie przyznac, ze SHO zrobil olbrzymie postepy w profesjonalnym przekazie boksu. Nieustannie zapraszani do studia bokserzy, ktorzy swoimi analizami wzbogacaja transmisje, opinie sedziow ringowych i innych fachowcow sa naprawde interesujace... Mowiac to wszystko, Larry Merchant to legenda, ktorej charyzmatyczne uwarunkowania beda wzorem dla pokolen dziennikarzy zajmujacych sie boksem. Uwioelbialem tego goscia, pomimo iz niezgadzalem sie z nim czesciej jak zgadzalem...lol... Szkoda, ze czas nadchodzi na kazdego... Dobrze, ze Kellerman jest w HBO.
 Autor komentarza: Polak93
Data: 16-12-2012 20:47:48 
anonim1928

To jasne,że oceniałem jak bije bokser danej kategorii a nie czy Proksa bije mocniej od Głowackiego bo to byłoby bez sensu.
 Autor komentarza: StonkaKartoflana
Data: 16-12-2012 20:47:53 
Polak93 - przemyśl - McCall potwornie mocno bijący bokser 53% ko najgorszy waciak Byrd 47 % KO...
 Autor komentarza: renegat
Data: 16-12-2012 20:48:22 
Zaraz zaraz czy to nie tam sam Ratajczak co śpiewał w Owczarzówną w aucie hahahaha ha hahaha aahhahahaha hhahahahaa hahahahaha.
 Autor komentarza: klawius5
Data: 16-12-2012 20:48:27 
1.Proksa
2.Masternak
3.Adamek
4.Włodarczyk
5.Szpilka
6.Wach
7.łaszczyk
8.Głowacki
9.Zimnoch
10.Janik
 Autor komentarza: cop
Data: 16-12-2012 20:51:16 
"Polak93 Data: 16-12-2012 20:39:55
cop
U nas rodzą się talenty,ale szybko są partolone przez różnych działaczy,pseudotrenerów tzw leśnych dziadków pokroju pana Górskiego,który gościł wczoraj w studiu Polsatu jako ekspert xD

Mamy brązowego medalistę Młodzieżowych Mistrzostw Świata i Igrzysk olimpijskich młodzieży Dawida Michelusa.Prezentował się wspaniale i co? No i został zajechany do tego stopnia,że przegrywa z przeciętnym Azerem i dostaje nokauty na amatorskich zawodach rangi Mistrzostw Polski.Chłopak ma 19 lat,a wydaje sie jakby szczyt jego możliwości już minął.
Teraz wykluła nam sie kolejna perełka Paweł Wierzbicki w wadze 91 kg,czyli ciężkiej.Dobre warunki fizyczne(192 cm wzrostu,92 kg wagi),mocny cios,ładna praca na nogach,przepuszczanie ciosów,timing.Oby jego nam nie spier****li. "

Oczywiscie masz zdecydowanie lepsze rozeznanie w tym, co sie dzieje w zapleczach polskiej sceny bokserskiej. Ja europejskiego boksu amatorskiego nie sledze zupelnie gdyz zbyt duzo dzieje sie w profesjonalnej jego czesci by sprostac zadaniu sledzenia tego co naprawde istotne. Masz z pewnoscia racje, ze zaplecze treningowe, promotorzy i ogolna kultura zwiazana z boksem jest tym elementem, ktory ksztaltuje tych, ktorzy maja szanse na sukces.
 Autor komentarza: RAF1
Data: 16-12-2012 20:58:07 
Ogólnie zgadzam się z rankingiem Tomka. Osobiście wyżej ustawiłbym Proksę. Zobaczymy jaki będzie rozwój sytuacji w przypadku Jonaka i Kołodzieja.

Master... Mimo wszystko obserwując dość dogłębnie rynek niemiecki wydaje mi się, że walka z Hernandezem jest bardzo możliwa. Co do Mastera chyba najprostsza droga do championa to scenariusz w którym Huck wakuje pas WBO i przechodzi do HW, co też nie jest wykluczone. Realnie rzecz ujmując ja dla niego nie widzę na chwilę obecną rywala, może Arslan (wątpliwe). A to własnie Firata typuję jako następnego rywala Mastera. A jak bedzie czas pokaże...

Co do reszty, rzeczywiście to Głowacki zapowiada się najlepiej wśród naszych cruserów (obok Mastera). Ale oczywiście musimy poczekać na jakiś poważniejszy test.

pozdro
 Autor komentarza: Lefthuck
Data: 16-12-2012 20:59:49 
Głażewski:))) Dobre...Bo pokonał RJJ???? KPINA
1.Adamek
2.Masternak
3.Proksa
4.Jonak
5.Włodarczyk
6.Fonfara
7.Głowacki
8.Sęk
9.Wach
10.Szpila
 Autor komentarza: BronuarKomuszenko
Data: 16-12-2012 21:00:00 
cop
Chcę też dodać że przez ten mój wcześniejszy wpis nie deprecjonuję dokonań larrego jako komentatora sceny bokserskiej i jeżeli każdy kibic boksu szerzej pomyśli to dojdzie do takiej pewnie konkluzji że kurde najwięcej epokowych walk obejrzałem właśnie z komentarzem larrego merchanta a anoucerem na nich był równie legendarny michael buffer . to jest moje osobiste spostrzeżenie.
 Autor komentarza: PawelWolak29
Data: 16-12-2012 21:01:06 
1. Szplia
2. Janik
3. Kostecki
4. Włodarczyk
5. Wach
6. Masternak
7. Szymański
8. Fonfara
9. Jonak
10. Adamek(tylko za to że kiedyś miał pasy)


moje top p4p pl.

szpila pierwszy bo ma super charakter i idzie jak burza.
 Autor komentarza: BronuarKomuszenko
Data: 16-12-2012 21:01:24 
cop
a co sie dzieje z bobym czyzem czy nadal się udziela jakoś w komentowaniu, bo wiem że miał poważne problemy z alkoholem, i też miał to coś w swoim komentowaniu
 Autor komentarza: Polak93
Data: 16-12-2012 21:02:27 
StonkaKartoflana

Dlatego mówię,że oceniam również,a może i przede wszystkim bokserów na podstawie własnych obserwacji w poszczególnych pojedynkach z poszczególnymi rywalami.Procent walk przez KO to dodatek,którym się jedynie wspomagałem przy tworzeniu swojego rankingu w przypadku pięściarzy o zbliżonym poziomie przeciwników,podobnym poziomie etc.
 Autor komentarza: nik
Data: 16-12-2012 21:03:02 
''Autor komentarza: endriu

Napisał bym to inaczej najbardziej utytułowany aktywny polski bokser, nie koniecznie najlepszy biorąc pod uwagę ostatnie jego walki''

:):):)
 Autor komentarza: endriu
Data: 16-12-2012 21:03:39 
Jakby tak stworzyć swój prywatny ranking top5 polskich bokserów pod kątem sympatii mój wyglądał by tak
Glowacki Jackiewicz Szpilka Proksa i Fonfara tak bez numeracji bo tu miał bym problem
 Autor komentarza: cop
Data: 16-12-2012 21:04:04 
Troche zdeaktualizowane (z roku ubieglego, bodajze z marca...)zestawienie polskich bokserow, ktore Dan Rafeal przeslal mi w odpowiedzi na pytanie: ktorzy polscy zawodowcy wywarli na nim najwieksze wrazenie w latach 1995- 2010???
Odpowiedz Dana:
"....
1. Tomasz Adamek
2. Andrew Golota
3. Darius Michalczewski
4. Greg Proxa
5. Pawel Wolak..."
 Autor komentarza: nik
Data: 16-12-2012 21:04:28 
''Autor komentarza: PawelWolak29

Data: 16-12-2012 21:01:06


1. Szplia''

A moze nr 1 to Najman?
 Autor komentarza: BronuarKomuszenko
Data: 16-12-2012 21:07:53 
myślę że w HBO godnie zastąpi merchanta , roy jones poprostu zna się na rzeczy wie o czym mówi i mówi dość ciekawie o wydarzeniach dziejących się w ringu a nie o czym innym, też czasami hamuje zapendy lampleya który ma moim zdaniem do mówienia żeczy które nie mają miejsca w ringu. np. podnieca się ciosami które lądują na gardzie czy są przestrzelone a ten krzyczy hard left hook, coraz lepiej moim zdaniem radzi sobie kellerman jest bardziej wyważony do nieco gwiazdorskiego lampleya. to takie moje spostrzeżenie.
p.s też się dziwię że nie ma wzmianki o tym na orgu, bo na innej stronce co się udzielam było trąbione o tym już kilka dni temu
 Autor komentarza: cop
Data: 16-12-2012 21:07:56 
"BronuarKomuszenko Data: 16-12-2012 21:01:24


cop
a co sie dzieje z bobym czyzem czy nadal się udziela jakoś w komentowaniu, bo wiem że miał poważne problemy z alkoholem, i też miał to coś w swoim komentowaniu"

Telewizja Showtime, a glownie jej oddzial sportowy, ma bardzo restrykcyjna police dotyczaca analitykow i innych ludzi wspolpracujacych z ta korporacja: jakiekolwiek klopotry personalne czy zawodowe sa powodem do rozwiazania wspolpracy. Tak stalo sie z Czyzem jak rowniez ostatnio z Antonio Tarverem. Nie wiem co sie teraz dzieje z BC. Prawde mowiac, nigdy sie tym nie interesowalem...
 Autor komentarza: przecier
Data: 16-12-2012 21:11:52 
PawelWolak29

Masternak za wysoko ! i brakuje Jackie Chan'a
 Autor komentarza: endriu
Data: 16-12-2012 21:12:44 
nik
Data: 16-12-2012 21:03:02

Taaa wyrównana walka z jednorękim Eddim i heroiczny bój z średnim Walkerem :):)
 Autor komentarza: cop
Data: 16-12-2012 21:13:05 
"BronuarKomuszenko Data: 16-12-2012 21:07:53


myślę że w HBO godnie zastąpi merchanta , roy jones poprostu zna się na rzeczy wie o czym mówi i mówi dość ciekawie o wydarzeniach dziejących się w ringu..."

HBO to pelen profesjonalizm i moge to powiedziec ze swojego wlasnego doswiadczenia. Moja firma wspolpracowala przy kreowaniu kilku programow marketingoiwych dla tej wlasnie korporacji i to co tam sie dzieje, to mozna okreslic tylko jako 100% profesjonalizm...
Co do Roya, uwielbialem go jako boksera, lubie jako analityka ale niestety jego rezultaty sa raczej dosc nierowne i mysle, ze HBO zastapi go wkrotce kims innym... Okreslone badania marketu wskazuja, ze jego glos i sposob oceny wydarzen w ringu jest akceptowany tylko przez 46% ogladajacych transmisje HBO a np. Kellerman ma w tym polu wskaznik 79% przy legendarnym Merchancie 92%... Nie sa to dobre wskazniki dla Roya...
 Autor komentarza: BronuarKomuszenko
Data: 16-12-2012 21:16:10 
właśnie szkoda mi też tarvera miał świetny charakter i potrafił w sposób wyważony przedstawiać swoje opinie , ogólnie świetnie komentował ale dał się złapać jak dzieciak w dodatku w walce o pasek od spodni który na przestrzeni jego wielkiej kariery gówno znaczył, no i w dodatku stracił pracę w której chyba dobrze mu szło a moim zdaniem nadawał się do tego lepiej niż malinaggi który ostatnio był najbardziej stronniczy z pary komentatorów podczas walki cotto vs trout. w dodatku dał punktację 114-114 co dla mnie jest nieporozumieniem, a to że lubi cotto nie powinno wywierać wpływu na komentowanie walki
 Autor komentarza: cop
Data: 16-12-2012 21:16:58 
"endriu Data: 16-12-2012 21:12:44

Taaa wyrównana walka z jednorękim Eddim i heroiczny bój z średnim Walkerem :):)"

Pomimo calej sympatii, musze ci powiedziec, ze ta twoja nienawisc do Adamka jest odrobine groteskowa... Czy to wina Gorala, ze Chambers doznal kontuzji? Czy to wina Gorala, ze Walker nie jest numerem 1 na swiecie w dywizji ciezkiej? Polak robi to co do niego nalezy, czyli wygrywa kolejne walki w trzecie z rzedu kategorii wagowej... Czego wiecej mozesz chciec? Chcesz by dal rewanz AG i mu sie podlozyl?
 Autor komentarza: Matys90
Data: 16-12-2012 21:18:06 
Roy jest super jako komentator, dobrze że Larry odchodzi, bo już coraz ciężej się Go słuchało. RJJ ma często trafne uwagi, wie o czym mówi, nie pozwala na dyskredytowanie pięściarzy, co często z łatwością przychodziło Merchantowi.
 Autor komentarza: cop
Data: 16-12-2012 21:21:14 
"BronuarKomuszenko Data: 16-12-2012 21:16:10
...nadawał się do tego lepiej niż malinaggi który ostatnio był najbardziej stronniczy z pary komentatorów podczas walki cotto vs trout. w dodatku dał punktację 114-114 co dla mnie jest nieporozumieniem, a to że lubi cotto nie powinno wywierać wpływu na komentowanie walki"

Tarvera poznalem osobiscie kilka lat temu w NY i wywarl na mnie wrazenie kogos niezwykle charyzmatycznego. Ponadto, stojac oboik nie ma sie wrazenia iz to jakis wielki gosciu, ktory cie moze w kazdej chwili rozpiewrdo*ic...lol...
Oczywiscie Tarvera komentarze zawsze byly bardzo profesjonalne i o niebo mlepsze niz PG, ktory splamil sie bardzo ze swoim 114-114...
Portoryk zostal sprowadzony do nizszego poziomu w walce z Troutem i bylo to ewidentne.
 Autor komentarza: BronuarKomuszenko
Data: 16-12-2012 21:21:46 
wow nie wiedziałem że roy tak słabo wypadł w badaniu myślałem że trochę lepiej bo kilka walk które komentował było dobrych( najsłabiej komentatorzy spisali sie w komentowaniu walki martinez - dzinziruk gdzie moim zdaniem trochę nie oddawali klimatu walki i powiem że roy wtedy faktycznie słabo wypadł gdzie przy komentowaniu walki liachowicz vs brewster komentatoży SHO spisali się super. wiem poruszyłem trochę odległą historię ale te dwa przykłady najbardziej odcisnęły mi się w pamięci
 Autor komentarza: cop
Data: 16-12-2012 21:23:36 
"Matys90 Data: 16-12-2012 21:18:06


Roy jest super jako komentator, dobrze że Larry odchodzi, bo już coraz ciężej się Go słuchało. RJJ ma często trafne uwagi, wie o czym mówi, nie pozwala na dyskredytowanie pięściarzy, co często z łatwością przychodziło Merchantowi."

Wiek robi swoje, a Larry niestey nie robil sie mlodszy... Mowiac to, nalezy wspomnie o tym, ze Merchant lubil sobie poprawic humor szklaneczka scotcha, co moge stwierdzic autorytatywnie, gdyz mialem okazje zaliczyc dwie rundki z legenda w Mohegun Sun...lol...
 Autor komentarza: BronuarKomuszenko
Data: 16-12-2012 21:28:52 
cop
niektórzy na tym forum a właściwie większość mówiła że 117-111 to zbyt wysoko dla austina, ja tak na gorąco oceniłem to 116-112 ale trzeba spojrzeć że cotto robił dużo wiatraków z których najbardziej celne były co najwyżej obcierki i ja sobie nie przypominam by trafił jakimś soczystym ciosem trouta. Cotto jest dla mnie zawodnikiem półśrednim a kategoria junior średnia jest troche dla niego zbyt wysoka. dodam jeszcze że pamiętam trouta z walki z jakimś agresywnym zawodnikiem z którym troszkę się gubił i miałem trochę obawy że taki zawodnik jak cotto może pokazać kilka myczków austinowi , ale trout pokazał że jest czołówką
p.s mi jest żal cotto bo muszę powiedzieć że trochę się wychowałem na walkach takich zawodników jak cotto, pacman, morales, marqez, de la hoya czy floyd
 Autor komentarza: Matys90
Data: 16-12-2012 21:29:25 
Malignaggi punktował walkę wczoraj Santa Cruza z Guevarą jako REMIS. Ja rozumiem, że pierwsze 6 rund było dość wyrównanych, ale ten dał je wszystkie pretendentowi... Poza tym wypowiada się dość ciekawie, trafne uwagi, zawsze dobrze mieć jako komentatora kogoś, kto poznał boks na własnej skórze, no ale z tą punktacją Paulie jest specyficzny, może dlatego jakimś cudem widział swoje zwycięstwo z Cano, heh ;)

Roy jest na pewno lepszy jako bokser-komentator niż Lewis czy Foreman, jak dla mnie świetnie się sprawdza obecnie w HBO.
 Autor komentarza: LegiaPany
Data: 16-12-2012 21:30:59 
1. adamek
2. wlodarczyk
3. proksa
4. fonfara
5. masternak
6. jackiewicz
7. "the special one" :)
8. wach
9. glowacki
10. sosnowski
 Autor komentarza: BronuarKomuszenko
Data: 16-12-2012 21:31:18 
Matys90
powinni w SHO zabronić pauliemu pokazywać swoją subiektywną punktację ;)
 Autor komentarza: BronuarKomuszenko
Data: 16-12-2012 21:35:08 
obecnie moim zdaniem ten temat czyli Polskie P4P powinno się znaleźć po walce adamka z USS bo ta walka jest tak jakby podsumowaniem roku. nie widzę szans aby adamek to przegrał zwłaszcza że od ich pierwszej walki cunn wyraźnie spada z formą, natomiast u adamka tego regresu nie widać aż tak wyraźnie, chociaż moim zdaniem ten regres się pojawił
 Autor komentarza: cop
Data: 16-12-2012 21:36:21 
"BronuarKomuszenko Data: 16-12-2012 21:28:52
cop
niektórzy na tym forum a właściwie większość mówiła że 117-111 to zbyt wysoko dla austina..."

Taka dokladnie byla moja punktacja ale 116-112 jest rowniez OK.
 Autor komentarza: cop
Data: 16-12-2012 21:40:09 
"Matys90 Data: 16-12-2012 21:29:25

Roy jest na pewno lepszy jako bokser-komentator niż Lewis czy Foreman, jak dla mnie świetnie się sprawdza obecnie w HBO."

No coz, zobaczymy co HBO ma w planach w zwiazku z odejsciem Merchanta i nowej roli Kellermana w tej stacji. Nie mysle, ze Roya ktos zastapi wkrotce, ale historycznie patrzac na jego wspolprace z ta mega-korporacja, nie bylbym zdziwiony gdyby zabraklo go w transmisjach juz w polowie 2013 roku... To tylko plotki, ale...
 Autor komentarza: rogal
Data: 16-12-2012 21:55:43 
Przy całym szacunku dla Autora, Proksa na dzień dzisiejszy nie powinien być za Głażewskim, Głowackim, Kołodziejem.

Mogę jeszcze zrozumieć Głażewskiego, bo pobił cień Roya Jonesa, ale Głowacki nie osiągnął jeszcze nic, to samo Kołodziej.

Brakuje tutaj też zdecydowanie Wilczewskiego, nie zapominajmy o tym co zawojował w Finlandii, w Anglii i jak ambitnie stawał w Niemczech.

Zamiast Głowackiego dałbym Szpilkę, który ma na rozkładzie McCline, a Główka nie ma na rozkładzie jeszcze nikogo.


Tak czy owak, zawsze szanuję takie rankingi i ciekawe przemyślenia, także brawa dla Autora.

pozdrawiam
 Autor komentarza: LegiaPany
Data: 16-12-2012 22:00:54 
rogal

wilczewskiego sam zapomnielem a dalbym go u siebie na 6.....7 miejsce
 Autor komentarza: PWncwjssprf
Data: 16-12-2012 22:10:46 
Totalna niezgoda!

1. Mariusz Wach.
2. Ja.
(długa przerwa)
3. Fonfara.
4. Wlodarczyk.
5. Szpilka.
6. Masternak.
6. Proksa.
7. Laszczyk.
8. Jonak.
9. Adamek.
10. Głowacki.
(No i na doczepkę za bogatą karierę
:p)
11. Samełko, Cezary Samelko.
 Autor komentarza: LegiaPany
Data: 16-12-2012 22:12:53 
PWncwjssprf

Andrzej? :)
 Autor komentarza: PWncwjssprf
Data: 16-12-2012 22:16:54 
Andrzej!
(cokolwiek ma to znaczyć :p)
 Autor komentarza: Bulsonone
Data: 16-12-2012 22:23:13 
wiecej takich rankingów naprawde !!! Bravo dla redaktora dobry wybór.
 Autor komentarza: LegiaPany
Data: 16-12-2012 22:25:17 
Golota :D
 Autor komentarza: PWncwjssprf
Data: 16-12-2012 22:38:10 
^^
 Autor komentarza: milosz762
Data: 16-12-2012 22:50:05 
cześciowo zgadzam sie redaktorem

PWncwjsspr szpilka za cona 5 mijescu za pyskowanie do Adamka ?/

1) Włodarczyk
2)Adamek
3) Masternak
4)Fonfara
5) Wach
6) Jonak
7)proksa
8)Kołodziej
9)głażewski
10) Sołdra
 Autor komentarza: LegiaPany
Data: 16-12-2012 22:50:31 
jak endriu wygra z saleta to wraca do top 10 :D
 Autor komentarza: Shinobi
Data: 16-12-2012 22:50:48 
W moim odczuciu najlepszym polskim pięściarzem nadal jest Tomasz Adamek:

Amatorka

-1995 Mistrzostwo polski waga średnia
-1996 Jak wyżej
-1997 Wicemistrzostwo polki LH
-1998 Brązowy medal mistrzostw Europy w mińsku LH

Zawodowstwo

-2001 Mistrzostwo interkontynentalne IBC LHW
-2002 Mistrzostwo CISBB LHW
-2002 Mistrzostwo polski
-2003 Mistrzostwo interkontynentalne IBF LHW
-2004 Mistrzostwo interkontynentalne WBO LHW
-2005 Mistrzostwo świata WBC LHW
-2007 Mistrzostwo świata IBO CW
-2008 Mistrzostwo świata IBF CW
-2009 Mistrzostwo THE RING CW
-2009 Mistrzostwo świata WBO CW
-2009 Mistrzostwo international IBF HW
-2010 Mistrzostwo WBO NABO HW
-2012 Mistrzostwo Ameryki Północnej IBF HW


Natomiast Andrzej Gołota był najlepszym polskim pięściarzem wagi ciężkiej, oraz jednocześnie największym zmarnowanym talentem.

Amatorstwo

-1986-1990 Mistrzostwo polski HW
-1985 Wicemistrzostwo świata juniorów HW
-1986 Mistrzostwo europy juniorów HW
-1988 Brązowy medal IO HW
-1989 Brązowy medal mistrzostw europy HW

Zawodowstwo

-2004 Remis o mistrzostwo świata IBF
-2007 Mistrzostwo Ameryki Północnej IBF HW
-2007 Mistrzostwo fedelatin WBA HW
- Oraz wiele ekscytujących walk...


I proszę nie czepiajcie się tych "pasków od spodni" bo to też jakieś osiągniecie w trakcie, gdy bokser buduje karierę, oraz pnie się po "drabince" rankingów.
 Autor komentarza: milan1899
Data: 16-12-2012 22:50:58 
ciekawych rzeczy sie dowiedziałem np tego ze Proksa ma mocny cios , Proksa jesli chce osiagnac sukces pierwsza rzecza ktora musi zrobic to zbijac do juniorsredniej bo w sredniej ma za slaby cios , za slabe warunki i ogolnie jest za slaby fizycznie
jesli chodzi o moj p4p to nie powinno byc dla nikgo zaskoczeniem :
1 jonak
2 szpilka
3 kolodziej
4 wawrzyk
5. Ward ( prababcia Jego babci urodziła się w sochaczewie )
6. dariusz snarski ( za zorganizowanie gali w sali szkoły podsatwowej )
długo długo nic
10. masternak
11.Proksa
12. Fonfara
13. adamek ( a niech huj ma pecha od tej 13 )

darujcie sobie wszelkie uwagi o moje zwiazki z kp12 bo sa bezpodstawne
 Autor komentarza: milan1899
Data: 16-12-2012 22:57:28 
choc przyznam sie ze 1z 2 mógłbym zamienić , przed Damianem spierdala Canelo a przed Arturem ucieka Wład, trudno zawyrokowac który osiagnal/osiagnie wiecej
na dzisiaj pozostawie dume solidarnosci na 1 miejscu
 Autor komentarza: antycop
Data: 16-12-2012 23:00:28 
endriu frajerze

nie widzialem twoich fotek , bo malo mnie obchodza . Zlalbym cie jak Adamek Golote grubasie nara...
 Autor komentarza: milan1899
Data: 16-12-2012 23:03:03 
antycop
poziom Twoich wpisów do Endriu to dno jakich mało , za tekst z matka oowinni cię wyj.ebac z orga z automatu
napinka na forum to dziecinada ,znajdz pierwszy klub bokserski w miescie w ktorym mieszkasz i tam pokaż jaki jestes kozak
 Autor komentarza: MatMaister90
Data: 16-12-2012 23:05:09 
Chyba kurwa Maciek z Klanu ten ranking układał... . Weźcie, bo nawet komentować mi się nie chce.
 Autor komentarza: antycop
Data: 16-12-2012 23:06:37 
milan1899
milanku ja w szczecinie w spartakusie od 6 lat trenuje , a ty przestan juz grubemu dupe lizac bo jestes tak zalosny jak on...
 Autor komentarza: antycop
Data: 16-12-2012 23:07:57 
milan1899

obronco moralnosci szkoda ze nie widzisz jak pod kazdym postem do mnie endriu vel gruba swinia pisze do mnie frajerze itp
 Autor komentarza: milan1899
Data: 16-12-2012 23:14:07 
antycop
załosne są Twoje wpisy nie moje , nie chce mi sie cytowac ale w niektorych wpisach przekroczyles wszelkie granice jakiejkolwiek polemiki , 20 tys ludzi przeglada ten seriws a Ty piszesz o spuszcaniu w kiblu , grubych swiniach itd itp
weź sie ogarnij albo nie pisz wogole
 Autor komentarza: LegiaPany
Data: 16-12-2012 23:16:34 
MatMaister90

buahahahahahahaha
 Autor komentarza: antycop
Data: 16-12-2012 23:18:40 
Poniższa wiadomość łamie postanowienia regulaminu. Użytkownik antycop piszący z IP: 46.113.3.64 dostaje ostrzeżnie. Jeśli będzie dalej łamał regulamin, zostanie usunięty ze społeczności użytkowników serwisu.


milan1899

to jest forum o boksie , a nie kolko gospodyn wiejskich z Walcza . Jezeli jakis troll ciagle mi jedzie od frajerow nie bede udawal ze tego nie widze .
P.S Zdania nie zmieniam endriu to zakompleksiona gruba swinia w zaparowanych okularach...
 Autor komentarza: kartofelek
Data: 16-12-2012 23:22:01 
dopisałbym sie do zdania że Proksa powinien być wyżej, nad Kołodziejem, Głowackim, powinny sie liczyć konkretniejsze pasy, klasa rywali, Proksa
pływał na głębokiej wodzie, Kołodziej, Głowacki pluskają się jeszcze w brodziku
 Autor komentarza: milan1899
Data: 16-12-2012 23:23:10 
antycop
czy forum bokserskie musi byc chamskie , wulgarne , niekulturalne ?
mi głupio bawic sie w obronce moralnosci bo sam czasami daje poniesc sie emocjom ale k.urwa sa jakies granice , włączcie sobie ignoruj na posty i tyle , omijac siebie , dyskutowac z cala reszta , nie bedzie prosciej ?
 Autor komentarza: antycop
Data: 16-12-2012 23:24:27 
kartofelek

Kolodziej i Glowacki nie powinni byc brani w zadnym rankingu , no ale niestety z kogos te rankingi skladac sie musza . A ze nie mamy za duzo dobrych piesciarzy to i rankingi takie troche na wyrost
 Autor komentarza: antycop
Data: 16-12-2012 23:25:41 
milan1899

Mi to tlumaczysz ? czy ja komus innemu ublizam ?
 Autor komentarza: milan1899
Data: 16-12-2012 23:35:49 
antycop
nie znam genezy nie chce mi sie poznawac , od siebie nic wiecej nie mam do dodania w momencie kiedy znalezienie consensusu jest niemozliwe,a w Waszym przypadku z tego co czytam jest niemozliwe , lepiej wlaczyc ignoruj
Ja miałem na poczatku swojego pisanie kilka głupich wojen i z perspektywy czasu wiem ze były bezsensowne i szkodliwe dla orga
 Autor komentarza: milan1899
Data: 16-12-2012 23:37:22 
i juz naprawde na koniec zebralibyscie sie jak prawdziwi Polacy i copa dojechali bo to prawdziwy problem tego forum , jak sobie pomysle ze w zwiazku z walka Adamka bede musiał Go znosic w przedswiatecznym tygodniu to nie wiem czy sobie orga nie odpuszcze
 Autor komentarza: LegiaPany
Data: 16-12-2012 23:40:22 
milan

to jak twix11 i iron tyson :))))))))

uwielbiaja sie nawzajem
 Autor komentarza: milosz762
Data: 16-12-2012 23:41:44 
milan 1899
tu sie zgodze nie szukam tu wrogów na forum

ale tego copa co tak tu pucuje i gada o Ameryce itp bzdetach cieżko znieść szkoda nerwów i przkomażania sie jak dziecko


jego najlepszy tekst ze setch mitchell znokałtowałby obu Kliczków!!heheee
 Autor komentarza: milan1899
Data: 16-12-2012 23:44:50 
LegiaPany
ja tak miałem swojego czasu z Dabem , zaczelo sie od jakis debilncyh plytek , z perpsektywy czasu wiem ze to bylo debilne bo przez kłotnie nie widziałem ze gosciu czesto dosc sensownie pisał, zreszta niewazne

jak ci sie podoba mój ranking p4p ?;)
 Autor komentarza: LegiaPany
Data: 16-12-2012 23:47:32 
milan1899

nooooo...prawie ok :D

zamiast wawrzyka dalbym ciroka ale w sumie ok
 Autor komentarza: milan1899
Data: 16-12-2012 23:48:12 
milosz
cop sie z na orgu i bawi i wykonuje ciezka marketingowa robote , mi sie po kilku tyg te prowokacje znudzily , dzisiaj troche poczytalem i ajk zwykle ta sama nawijka ,
wypilem drinka z Mechanetem , przybilem piatke z Jenningsem ... eh szkoda słow
 Autor komentarza: LegiaPany
Data: 16-12-2012 23:49:20 
pamieta ktos uzytkownika "takisobie" ?

jest autorem najlepszego komentarza jakiego mialem okazje kiedykolwiek przeczytac :) az sobie wtedy skopiowalem
 Autor komentarza: milan1899
Data: 16-12-2012 23:51:35 
ciroka dziadek słuzył w wermachcie dlatego nie moze być w " polskim " ranikngu , gdyby nie to na pewno byłby wysoko , nie wiem jaki jest status Najmana , jesli wroci z emerytury tez na pewno do 10 wskoczy ;)
 Autor komentarza: milan1899
Data: 16-12-2012 23:52:06 
Legia
nie pamietam , dawaj ;)
 Autor komentarza: LegiaPany
Data: 16-12-2012 23:53:21 
ajem bakser end ajłona fajt. Radźer sed Tomek juar debest ju heftu fajt łan or tu fajts mor end ju get de tajtelfajt. Ajem łorior and ajlbi czempion nekst jir.

Autor komentarza: takisobie
Data: 10-10-2011 22:39:08
aajforgot. Ajhef spid and radźer sed spid ys pałer.
 Autor komentarza: milan1899
Data: 16-12-2012 23:57:37 
ajem łorior :):):) a szybkosc jest sila Rodzer dobrze mówi jak zawsze ;)
 Autor komentarza: PWncwjssprf
Data: 16-12-2012 23:58:50 
miłosz
szpilka za to że jak jest o nim temat 100 komentarzy. Oczywiscie gdybym miał być subiektywnie złośliwy, wypierdolił bym go z mojego prestiżowego zestawienia na zbity pysk i gęsią szyję (za Wacha), jednak opiniowanie się moim zdaniem magazynu The Ring każe trzymać poziom.
 Autor komentarza: Drago
Data: 17-12-2012 00:02:32 
Moja lista:
1. Tomasz Adamek
2. Mateusz Masternak
3. Andrzej Fonfara
4. Krzysztof Włodarczyk
5. Grzegorz Proksa
6. Paweł Kołodziej
7. Mariusz Wach
8. Paweł Gażewski
9. Łukasz Janik
10. Damian Jonak
 Autor komentarza: milan1899
Data: 17-12-2012 00:03:23 
Autor komentarza: PWncwjssprf
Data: 16-12-2012 23:58:50

" jednak opiniowanie się moim zdaniem magazynu The Ring każe trzymać poziom. "

tez do Ciebie wydzwaniaja zebyś im komentował wydarzenia bokserskie ?
 Autor komentarza: PWncwjssprf
Data: 17-12-2012 00:11:24 
tak, ale grzecznie im podziękowywuję mówięć , "sorry guys, największy prestiż jest na .orgu. Uczę samego copa."
 Autor komentarza: PWncwjssprf
Data: 17-12-2012 00:22:34 
no no Ty też możesz trzymać rękę na słuchwce, twitterowe wróbelki ćwierkają że milan to fachowiec najwyzszych lotów ... LoL...
Dobra odłóżmy te poważne rzeczy na bok. ide poznecać sie nad cieniem, miłej nocy pany.
 Autor komentarza: MrAdam
Data: 17-12-2012 00:23:56 
PWncwjssprf
Nie musisz przebadac próbki B Wacha? Przypominam ze po porażce Wacha miało Cię tu nie być, zrobiłeś mi nadzieje, a tu taki wał, nieładnie klamac
 Autor komentarza: pyra90
Data: 17-12-2012 00:31:07 
Widzę że specnaz od PR i socjotechniki powrócił .
Co się stało Z DABEM i LISCIEMTHC?
 Autor komentarza: Judok
Data: 17-12-2012 00:37:55 
Antycop trenujesz 6 lat ?? musisz byc naprawde niebezpieczny
 Autor komentarza: beniaminGT
Data: 17-12-2012 01:09:23 
pyra90:

"Co się stało Z DABEM i LISCIEMTHC?"

Liścia widziałem kilka tygodni temu, a DAB z tego, co jest mi wiadome miał na wiosnę ciężki nawrót choroby i nie widziałem go od tamtej pory na orgu.
 Autor komentarza: PWncwjssprf
Data: 17-12-2012 02:02:47 
MrAdam
Tak, wiem, bardzo mi z tym źle. :( skompromitowałem sie całkowicie, już nie wiem co w tej sytuacji zrobić. :(
To mi nie da spokoju pewnie do grobowej deski, oby jak najszybciej
:( wszystko mnie przerasta. Może to w jakimś stopni zrekompensuje wkurwienie coponiektorych że sie tu pojawiam..
Mariusz nie brał koksu, a stracił dobre imię, ja miałem odejść, a przez tą afere, nie mogłem usiedzieć cicho..i straciłem twarz.. Chuj, kliczko upiekł dwie pieczenie na jednym ogniu. A biednemu piach w oczy i chuj w zębatki.. :( jestem kłamcą. Nienawidze tego...
 Autor komentarza: Lowcajeleniwrocek
Data: 17-12-2012 02:09:15 
Ja kibicuję najbardziej Masterowi, Łaszczykowi i Proksie, i myślę, że pierwsi dwaj umiejętnie prowadzeni mogą osiągnąć światowe sukcesy, ale tak czy inaczej to tę 3 lubię za walki jakie dali, za to, że są koordynacyjnie, szybkościowo oraz technicznie przygotowani do wygrywania z najlepszymi a oglądając treningi w necie Mastera czy Łaszczyka to morda się cieszy.
Szacunek mam za osiągnięcia Adamka i Diabła czy Wilka i też zawsze obejrzę każdy pojedynek
Ciekaw jestem wciąż co ze Szpili będzie, poczekamy - zobaczymy ale walki zawsze obejrzę
Podsumowując przy braku zmian w prowadzeniu Proksy, to Master i Łaszczyk najciekawsi , najbardziej utalentowani polscy bokserzy z szansą na sukcesy światowe bo Adamek i Diablo tylko odcinają kupony utrzymując formę ale już bez szansy znaczącej zmiany w boksowaniu
Reszta nie wymienionych przeze mnie bez szans na zawojowanie świata i brak mojego zainteresowania ich walkami po tym, co dotychczas widziałem
 Autor komentarza: PWncwjssprf
Data: 17-12-2012 02:26:00 
antycop
" jest forum o boksie , a nie kolko gospodyn wiejskich z Walcza . "

Sprawdźmy zatem..

www.ziemiawalecka.pl/news/Z_Miast_i_Gmin/Stroz_spizarni_z_tradycjami/1,1,361,index.html#comment-container

Jednak w kole gospodyń ciśniesz boguduchawinnemu endriowi rowno co na .orgu..
 Autor komentarza: amatuk
Data: 17-12-2012 10:08:19 
Milan1989

Twoj angielski zapewne wymiata :)
 Autor komentarza: LegiaPany
Data: 17-12-2012 12:15:32 
pyra90

liscthc ma stres swiateczny bo pisal
 Autor komentarza: AlfaiOmega
Data: 17-12-2012 13:14:11 
1 Jonak
2 Jonak
3 Jonak
4 Jonak
5 Jonak
6 Jonak
7 Jonak
8 Jonak
9 Jonak
10 Jonak
 Autor komentarza: Paulpolska
Data: 17-12-2012 14:50:38 
Autor komentarza: Polak93
Data: 16-12-2012 20:32:57

Człowieku tu popatrz jak Adamek nokautował w pół cięzkiej i junior ciężkiej, że tak go nisko ustawiłeś. Proksa ? nawet top15 bym mu nie dał w sile ciosu.
 Autor komentarza: milan1899
Data: 17-12-2012 15:06:25 
amatuk
mój angielski jest jak psychika Andrzeja Gołoty , jak odporoność na ciosy Włada jak technika Chrisa Arreoli;)
 Autor komentarza: mariusz1965
Data: 17-12-2012 17:03:53 
Adamkowi się skonczy ostatnia walka z pajacem a puzniej Pulev i Adamek bedzie teraz chłopcem do bicia on wybije mu boxs z głowy
 Autor komentarza: karko
Data: 17-12-2012 18:57:40 
endriu

Jak mozna wstawic w ranking Szpilke , a ignorujac przy tym Kamila Laszczyka? Sugerowales sie popularnoscia?
Nie mowie ze Artur jest zly , bo nie jest , ale nawet w ilosci paskow , Kamil go przebija. Warsztat , Aparycja , Promotor , Psychika idzie na + dla Kamila , Dla Artura nalezy popularnosc. W Ringu sie podpala , nie potrafi sie wypowiedziec , ale + dla niego jest wola walki ktora pokazal w ostatniej walce. Przed nimi wielka przyszlosc , ale na chwile obecna , nie postawil bym ani Artura , ani Kamila w pierwszej 10 , i napewno nie postawil bym szpilki nad laszczykiem
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.