ŁAPIN ZŁY NA JONAKA

Tomasz Kalemba, Eurosport.Onet.pl

2012-12-09

Damian Jonak postarał się, by w mroźną katowicką noc temperatura w Spodku była naprawdę wysoka. Polski pięściarz grupy KnockOut Promotions stoczył znakomity, patrząc z perspektywy kibica, pojedynek na Wojak Boxing Night z Belgiem urodzonym w Ghanie Jacksonem Osei Bonsu. Pewnie pokonał on rywala na punkty, choć przy okazji zjadł sporo nerwów trenerowi Fiodorowi Łapinowi.

- Niestety Damian w tej walce zadał za dużo całkowicie niepotrzebnych ciosów - przyznał szkoleniowiec zaraz po walce.

Od początku starcia było widać, że Jonak ma potężną broń. To był lewy prosty. Problem jednak w tym, że w pewnym momencie przestał on używać tego ciosu i zaczął wdawać się bijatykę, machając sierpowymi.

- Bonsu nadziewał się na ten lewy prosty Damiana. To jest jego zdecydowanie najlepszy cios. Potem jednak górę wzięły emocje i zaczął walić sierpami. Pewnie, że mocno nimi bije, ale Bonsu też posiada mocne uderzenie - wyliczał Łapin błędy Jonaka.

Trener nie miał zatem najszczęśliwszej miny. Ale też nie ma się czemu dziwić. W tej kategorii jest na świecie naprawdę wielu znakomitych zawodników.

- A ja właśnie mierzę w lepszych zawodników niż Bonsu. I to, co wyprawiał w walce Belgiem, z lepszym pięściarzem może nie przejść. A gdzie uczyć tego, żeby zachować zimną głowę w ważnych momentach, jak nie z takim zawodnikiem - powiedział Łapin.

Szkoleniowiec przyznał, że chciałby, by jego podopieczny w 2013 walczył o mistrzostwo świata. Zdaje sobie jednak sprawę z tego, że chętnych na takie starcie będzie wielu, bo to jest silnie obsadzona kategoria.

- Jeżeli uda się zakontraktować taką walkę, bierzmy ją od razu. Czy to będzie w USA, czy gdzie indziej - bierzemy ją - zapowiedział Łapin.

Jonak już w ubiegłym roku mógł walczyć o mistrzowski pas. Była bowiem zgoda na starcie z Austinem Troutem, ale najwyraźniej Polak był chyba tylko jednym z wariantów, skoro do niej nie doszło.