FRANCUSKI RYWAL IZU

Niepokonany Mathieu Monnier (4-0) będzie sobotnim rywalem powracającego na zawodowe ringi Izu Ugonoha (7-0, 6 KO). Pojedynek ten odbędzie się na gali Wojak Boxing Night w Katowicach.

26-letni Izu był przymierzany do występów w zawodowej lidze World Series of Boxing w barwach Hussars Poland. Po długich pertraktacjach zdecydował się na powrót do stajni Andrzeja Wasilewskiego. Szczecinianin od marca pozostawał nieaktywny.

Monnier pochodzi z francuskiego Rennes, debiutował w kwietniu tego roku.

W walce wieczoru w katowickim Spodku zobaczymy Damiana Jonaka (34-0-1, 21 KO), który mierzyć się będzie z Jacksonem Osei Bonsu (43-5-1, 29 KO).

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Koko
Data: 06-12-2012 17:19:46 
żegnaj kariero Izu

na przyszłośc : czytaj co podpisujesz ...
 Autor komentarza: Polak93
Data: 06-12-2012 17:23:47 
Koko

Podpisał cyrograf to fakt,ale uważam,że akurat taki przeciwnik po długiej przerwie od boksu jest ok.Po wygraniu tej walki zobaczyłbym go np z Łukaszem Rusiewiczem już w 8 rundówce.
 Autor komentarza: barteksz300
Data: 06-12-2012 17:25:07 
Jaka karma taka karczma.
 Autor komentarza: Polak93
Data: 06-12-2012 17:27:58 
barteksz300

Co masz na myśli?
 Autor komentarza: ElChapinho
Data: 06-12-2012 18:04:30 
Tylko w boksie zawodowym ma przyszłość. A że u Wasyla? Póki co tak, ale jeszcze wiele przed nim.
 Autor komentarza: Krzyzak
Data: 06-12-2012 18:54:23 
U Wasyla jest kijowo bo Łapin to tyle osób nie może mieć pod skrzydłami.
 Autor komentarza: Sierak2012
Data: 06-12-2012 18:55:34 
Jakby Izu niebył czarny to byście inaczej na niego patrzyli, przecież on na ringu to jeszcze musi spędzić długi okres czasu aby nawet do Rusiewicza wyjść
 Autor komentarza: Polak93
Data: 06-12-2012 18:57:20 
Sierak2012

Nie przesadzaj,co ma kolor skóry do pracy nóg,timingu,szybkości i przyzwoitego uderzenia?
 Autor komentarza: JoeBlack
Data: 06-12-2012 19:10:42 
Na Rusiewicza jest zdecydowanie za szybko.
Z dobrymi przygotowaniami Rusiewicz by to na pewno wygrał i to może przed czasem, przecież on jest doświadczonym cenionym zawodnikiem, z dobrymi umiejętnościami, Izu to przy nim młokos w boksie.
Nie ma szans by on Ruska czymś zaskoczył musi się uczyć
 Autor komentarza: Polak93
Data: 06-12-2012 19:21:03 
JoeBlack

Bez przesady Głowacki dostał Rusiewicza też na początku kariery i sobie z nim poradził.Rusek ma już syndrom sparingpartnera i nie widzę możliwości by wygrał chociażby z takim Izu.
 Autor komentarza: JoeBlack
Data: 06-12-2012 19:40:48 
Rusiewicz miał taki okres przed Głowackim że tydzień przed pojedynkiem walczył nawet ze strongmanem,w jakiejś stodole on tę walkę wziął dla zarobku prawie rok nie walczył, nie miał jej wygrać a ja piszę o dobrych przygotowaniach Ruska i normalnej walce w dodatku na 8 rd jak napisałeś co dla Izu jest też nowością. W mojej ocenie jest za mocny jeśli dadzą mu odpowiednie możliwości to on potrafi boksować. Niestety często ma problemy z zapleczem a wygrana Ugonoha z nim gdyby się nie przygotowywał i sama walka dla mnie jest bez sensu.Dla mnie Łukasz po walkach z Czakijewem, Rossem to inny poziom niż nieopierzony Izu i wątpię w takie zestawienie.
 Autor komentarza: JoeBlack
Data: 06-12-2012 19:45:09 
Izu niech pokona tego Francuza, trenuje, nie marudzi, bo tez chłopak jest jakiś niezdecydowany, niech wybierze w te albo wewte.
Nie lubię jak ktoś tak kręci z kontraktami, Wasilewski i tak daje im dobre warunki, marudzą później wracają, jak ktoś myśli, że Polska to raj dla bokserów i chce Bóg wie czego to niech da sobie spokój.
Ma możliwości, niech korzysta i jak będzie dobry stawia wtedy warunki
 Autor komentarza: PWncwjssprf
Data: 06-12-2012 19:54:18 
Ha Sierak podzielam Twoje zdanie w tym temacie w całości.
 Autor komentarza: Polak93
Data: 06-12-2012 20:09:28 
Joe Black

Wasilewski daje im dobre warunki? Niektórzy chcą wyzwań sportowych a nie tylko obijać bumów i mieć stałą pensję do końca kariery.Uwierz mi,że niektórzy maja ambicję.
 Autor komentarza: Polak93
Data: 06-12-2012 20:10:10 
Joe Black

Z sytuacją przed walka Głowacki vs Rusiewicz nie wiedziałem,ale mimo to uważam,że Izu pokonałby Ruska.
 Autor komentarza: JoeBlack
Data: 06-12-2012 20:36:09 
Polak93
To niech znajdą sobie sami sponsorów albo promotorów którzy im to zapewnią. Łatwo mówić, trudno zrobić, czasem trzeba docenić to co się ma i czekać na szansę, to nie jest takie proste, że chcesz wyzwań to je dostajesz, wszystko kosztuje a w Polsce pieniędzy dużych na boks nie ma. W Polsce najlepsze warunki daje Wasilewski.
W teorii wszystko zdaje się nam proste.Można za nim nie przepadać ale nie oczekujmy rzeczy nierealnych, naszemu boksowi zawodowemu, dużo jeszcze brakuje.
Ja doceniam robotę nawet tych co robią małe gale, nikogo nie zmuszam, sam chciałbym aby taki Jonak w końcu z kimś zawalczył, chociaż o EBU a nie gnił w tym rankingu , wysoko bez celu ale tak to jest, grupa ma jakąś strategię działania, nie mój biznes.

Izu na pewno ma potencjał, ja jako promotor bałbym się go wystawić z dobrze przygotowanym Ruskiem. Ta walka, następna z kimś lepszym i można myśleć, nie na hura. Ostatniego rywala miał już w miarę dobrego.Nie potrzebnie tracił czas skoro miał podpisany kontrakt, bo w tym okresie już byłby z walkę do przodu pewnie. A tak wraca z zawodnikiem z pewnością gorszym niż Blaschke.
 Autor komentarza: JoeBlack
Data: 06-12-2012 20:42:44 
Ja lubię odważne prowadzenie zawodników.
Ostatnio Sołdra ma dobrych rywali ale on walkę z Kubańczykiem wg. mnie przegrał...
Babiloński i Wasilewski są powiązani również w bokserskim biznesie, to są dwie grupy o różnych strategiach ale tworzą jakby całość.
Lepsi u Babilona są wspomagani grupą matką KP i dalej będą w nich inwestować, Babilon to takie sitko jakby.
Mam nadzieję, że doczekamy się czasów, gdzie swobodnie Polacy będą mogli kontaktowac rywali za dobrą kasę i będzie mocne wsparcie tv.
Ale jak mówi Gmitruk, problem pieniędzy w boksie u nas zawsze był, nie mamy nawet trenerów, bo nie opłaca się być u nas trenerem boksu zawodowego.
Co dopiero promotorem, gdzie trzeba z własnych funduszy dokładać.
 Autor komentarza: JoeBlack
Data: 06-12-2012 20:46:36 
A to od konkurencji patrzę właśnie o Sołdrze:

"- Andrzej jest prowadzony odważnie, wiążemy z nim duże nadzieje, dlatego damy mu teraz odpocząć. Cały czas się uczymy, a w sobotę po walce z której zadowolony nie był przede wszystkim sam Andrzej, otrzymaliśmy sygnał, że być może tempo startów w drugim półroczu było za wysokie - mówi Tomasz Babiloński, promotor Sołdry.

- Andrzej w ostatnich dwóch walkach walczył z naprawdę wymagającymi rywalami, zwłaszcza jak na zawodnika o tak małym doświadczeniu. Kubańczyk był niesamowicie niewygodnym pięściarzem, zdecydowanie mniej przewidywalnym niż Ricky Pow. W przyszłym roku Andrzeja czekają kolejne, jeszcze większe wyzwania, więc teraz musi zregenerować siły - tłumaczy szef Babilon Promotion. "
 Autor komentarza: Polak93
Data: 06-12-2012 20:55:05 
JoeBlack

Sołdrę bardzo lubię i też licze na niego.Nie ma pieniędzy na dobrych rywali? Błagam skoro jest kasa,żeby ją pchać w dupę federacjom co pewnie też tanie nie jest (WBA,WBC,IBF przede wszystkim) to kasy na dobrych rywali nie ma? To bzdura bo KP na rynku jest od lat i siłą rzeczy kasę mają.Nie mają natomiast jaj.Po co trzymają tylu zawodników z których nic nie będzie(Wawrzyk,Kołodziej,Jonak,Kostecki,Szpilka) zamiast zainwestować właśnie w grupę mniejszą ale znacznie bardziej utalentowaną(Głowacki,Zimnoch,Ugonoh,Kopytek,Sołdra).Mało tego skoro ich nie stać rzekomo na zorganizowanie dobrych walk to niech wysyłają pięściarzy za granicę,bo nawet jak przegrają po dobrej walce to sobie wyrobią jakaś markę,a tkwiąc w tym grajdołku nabijając rekord do 40-0 pojechać na strzał życia i dostać kompromitujący wpierdol(jak Bonin z Haye'm).Jaki to ma sens?
 Autor komentarza: JoeBlack
Data: 06-12-2012 21:10:39 
1. Nie zgadzam się z tym podziałem na utalentowanych i nie, myślę, że oni wiedzą kogo chcą mieć pod skrzydłami i w kogo mocniej inwestować, kto jak się stara widzą trenerzy, Zimnoch jak wiadome nie był bardzo pracowity.
2.Nie ma w Polsce dużych pieniędzy na boks.
3. To, że coś istnieje x lat nie znaczy, że jest dochodowe i ma duże pieniądze, można bankrutować mimo 20 lat działalności, nie ma pieniędzy - siłą rzeczy.
4.Nie napisałem ( KP nie ma pieniędzy na żadnych dobrych rywali ale że w Polsce boks ich nie ma jak mówi sam Gmitruk i wszyscy promotorzy, trenerzy )
5. Dobrzy rywale na danym etapie w przekroju całej grupy oczywiście się trafiają. ( Bachtow dla Wawrzyka, McCline dla Szpilki, Bonsu dla Jonaka też nie jest najgorszy,Nie winą Kołodziej jest skręcenie nogi,Włodarczyk ma pas i miał znanych rywali 2 razy Cunn, 2 razy Frago, Green , Palacios. Kostecki pierwszą walkę z dobrym przegrał z własnej głupoty, Mock, Mitchell, pudło niestety)
6.W samego Włodarczyka wpompowano z 6 mln zł. To kure.wsko dużo wszystko kosztuje.
7. TV w Polsce daje im taką kasę, że raz są do przodu, raz do tyłu, raz wyjdą na zero.
8. Mają własną strategię i póki co osiągnęli nią w Polsce najwięcej.
9. Bokser też musi za coś żyć, chłopaki nie są chociaż workami treningowymi dla Niemców, nie walczą za 1 tys. Euro co miesiąc a tak żyje cała masa zawodników na świecie.
10.Mamy inne spojrzenia na tę sytuację nie ma co się przekrzykiwać.
 Autor komentarza: JoeBlack
Data: 06-12-2012 21:14:33 
Zawsze można wziąść torbę wyjechać i spróbować, nikt nie broni, droga jest otwarta, nikt na siłę kontaktów nie każe podpisywać, podpiszesz , rób go do końca, albo znajdź kogoś kto cię wykupi i szukaj wyzwań :)
Na swiecie jest wiele grup, czemu zawsze się zrzuca na Wasilewskiego, który w tym naszym bokserskim zadupiu coś zrobił to dla mnie nie pojęte.
Z mojej strony tyle.
 Autor komentarza: JoeBlack
Data: 06-12-2012 21:24:09 
Jeszcze muszę dopisać Jackiewicz którego wyciągnięto z bokserskiej depresji, był zatopiony na głębokości rowu Mariackiego a walczył z :
Bonsu, Rodriguez, 2 razy Zaveck, Brook.
 Autor komentarza: JoeBlack
Data: 06-12-2012 21:24:46 
Mariańskiego*
 Autor komentarza: Polak93
Data: 06-12-2012 21:31:52 
Joe Black

W pewnym momencie Wasilewski uratował polski boks i mówię to dosyć niechętnie gdyż nie przepadam za tym człowiekiem.W skutek jego działalności oraz kilku innych grup mniejszych nie zostaliśmy zagłębiem bumów jak chociażby Łotwa,Litwa,Słowacja,Czechy etc.Teraz natomiast stał sie jego kulą u nogi hamując rozwój zawodników.Kołodziej kontuzjowany? Hmm dziwne,że zawsze jest kontuzjowany do rywala który potrafi boksować i wie do czego ma ręce(Maccarinelli,Afolabi,teraz trochę lepszy średniak Wilson),Kostecki dostał Kanofuah który tak na dobrą sprawę był niezły,ale tylko niezły,Bachtow to przeciętniak,trochę lepszy journeyman,ale przyjeżdża wygrywać i z takimi powinni sie Wojaki uczyć boksowac,bo tacy daja najwięcej doświadczenia.McCline? Tu raczej wyszła przeciętność Szpilki,a nie jakieś super przygotowanie McCline'a,który wracał z 5 letniej emerytury.Bokser też musi z czegos żyć? Oczywiście tylko co mnie jako kibica to obchodzi,Wolak zasuwał na budowie i walczył z topem i nie narzekał.Można? Można.TV w Polsce daje taką kasę? Niech przekonają tv,że warto dawać więcej,na co ma tv ładowac pieniądze na groźnych Czechów i Słowaków? Zimnoch nie był pracowity? Tu wydaje mi się,ze analogiczna sytuacja jak z Wachem nie był pracowity bo każdy miał go w dupie,a skoro mają go w dupie to na co ma sie starać,skoro i tak z tego nic nie ma? Włodarczyk jako jedyny miał tylko 2 dobrych rywali w całej swojej karierze i to podkreślam jako mistrz świata mianowicie Green'a i Cunninghama(z którym obie walki przegrał).Palacios? Kto to ku**a jest? Zabawka Dona Kinga.Bonsu dla Jonaka to już spóźniony test,bo ten rywal powinien się pojawić już 2 lata temu jak Jonak uporał się z nienajgorszym rywalem w Legionowie.We Włodarczyka wpompowano kupę kasy? Wierzę,tylko dlaczego w takim razie nie chcą żeby im sie to zwróciło? Kogo obchodzi walka z Mormeckiem? Nikt tego nie obejrzy.Nie wyszło podobno z Tarverem? Co szkodziło poszukać lepszych rywali? Kayode,BJ Flores,Afolabi,Huck,czy nawet zrobić polska walkę stulecia z Masternakiem? Każdy z tych pojedynków byłby bardziej dochodowy niż błazenada z Mormeckiem czy Robinsonem.
 Autor komentarza: Polak93
Data: 06-12-2012 21:32:43 
JoeBlack

Co do Jackiewicza sie zgodzę.Jedyny który na pobycie w tej grupie skorzystał,doczekał się osiągnięć i przy okazji dobrze zarobił.
 Autor komentarza: JoeBlack
Data: 06-12-2012 21:43:17 
Ja walkę z Mormeckiem chętnie zobaczę bo to zawodnik C.W mimo, że past prime to w tej wadze jest jego teren nie H.W, z tego go nawet nie rozliczam. Włodarczyka cenię,dał 2 ostatnie dobre waki, nikogo nie namawiam.
Zmienię trochę temat, każdy swoje zdanie wypowiedział, zgodzić się w pełni w naszym przypadku w tym temacie to trochę nierealne a spory na tej stronie są jak komary w letnie wieczory.

Ostatnio był sparing Zimnoch - Jennings z Filadelfii taka migawka na konkurencji.
Warto zobaczyć.
A Krzysiek ciekawie zaczął nagrywanie tego filmiku

Krzysiu gdzie Jesteś ?
- W Filadelfii kurwa :)
 Autor komentarza: Polak93
Data: 06-12-2012 21:49:07 
JoeBlack

Widziałem ten sparing.Cóż Jennings to pięściarz z zapleczem i dobrze prowadzony,a Zimnoch... no właśnie ale i tak bardzo źle nie wyglądał.

Mormeck jest zawodnikiem cruiser fakt tylko przypomnij który z zawodników cruiser przechodząc do ciężkiej a potem wracając do cruiser zachował swoje atuty? Ja nie przypominam sobie takiego boksera zacząwszy od RJJ a na Marco Hucku kończąc.Dodam,że Mormeck dostał KO i ma 40 lat.
 Autor komentarza: JoeBlack
Data: 06-12-2012 22:15:19 
RJJ wrócił z ciężkiej do półciężkiej to jest przepaść,specjalnie budował do walki z Ruizem mięśnie a wracając spalając je nabawił się problemów, nigdy już jego ciało nie wróciło do dawnej dyspozycji.
Huck wrócił i dał zajebistą walkę z Afolabim, bardzo mocnym zawodnikiem, który wg. mnie minimalnie wygrał ale Ola to w mojej ocenie 1-3 C.W na świecie w chwili obecnej.
Walka z Arslanem to w mojej ocenie wynik przemęczenia wojnami z Powietkinem i Afolabim.
W walce z Adamkiem Chambers o mało nie osiągnął limitu C.W dla niego , Mormecka to jest limit, który jest ich naturalnym w mojej ocenie.


Wyraźnie napisałem ,że Mormeck jest past prime.
Jest jednak cruiserem i w tej wadze nie lekceważę go mimo wieku, choć zdecydowanym faworytem jest Diablo, który ma okazję zarobku i dobrze jak ją wykorzysta, nie widzę w tym nic złego.
Miał obowiązkową, nawet walkę i rewanż, teraz może być Francuz, później liczę na coś więcej.


Zimnoch nie wyglądał najgorzej,też trafiał,takie sparingi powinny coś mu dać. Jennings ma fajny lewy sierp, atakuje jednak dużo głową , widać ,że jest dość silnym bokserem.
 Autor komentarza: LegiaPany
Data: 07-12-2012 01:05:06 
Izu powodzenia!
 Autor komentarza: PWncwjssprf
Data: 07-12-2012 02:11:17 
http://fabrykamemow.pl/uimages/services/fabrykamemow/i18n/pl_PL//201211/1353141478_by_Kox1231_500.jpg?1353141478
 Autor komentarza: odyniec
Data: 07-12-2012 10:40:43 
szcecinianin????? to on nie jest z trójmiasta?
 Autor komentarza: PWncwjssprf
Data: 07-12-2012 12:11:24 
nie, jegho babka pochazi ze ściećina.


"...::Krzysiu gdzie Jesteś ?
- W Filadelfii kurwa :) ::..."

aaaahahahaaahahahahahah xD ROTFL
 Autor komentarza: milosz762
Data: 07-12-2012 13:01:55 
JoeBlack
Data: 06-12-2012 22:15:19
ł

dla mnie w Roy Joines w najlpeszych latach 1994-2002 to wyśmienity bokser fantastyczna szybkosc cios w półcieżkiej był gigantem !
jeden z najlepszych w historii boksu a napewno w półcieżkiej nr 1 w historii!

daleko przed Michalczewskim który swoje walki toczył tylko w Niemczech


pózniej chyba w 2001 lub 2002 poszedł do cieżkiej i zdobył tytuł
z Ruizem i to był szczyt możliwości i co niesamowitego w Histori boksu.


potem zszedł z powrotem do półciezkiej i ledwo ledwo wygrał z Tarverem


w nastepnej walce był już koniec wielkości Roya jak Dostał
ko od Tarvera.

teraz płakać się chce jak walczył z Głażewskim i zaliczył deski.
to nawet ni ejest cien zawodnika co kiedys
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.