MMŚ: PAWEŁ WIERZBICKI W FINALE!

2012-12-06

Boksujący w kategorii do 91 kg Paweł Wierzbicki wystąpi w finale Młodzieżowych Mistrzostw Świata w Erywaniu. W półfinale 18-letni pięściarz z Sokółki pokonał 18:13 Anglika Daniela Williamsa. Polak pewnie wygrał pierwszą rundę 5-2, ale dwie kolejne były bardzo wyrównane. W obu ostatecznie górą był Wierzbicki, wygrywając 6-5 w drugiej i 7-6 w trzeciej.

We wcześniejszych pojedynkach polski zawodnik pokonał Hindusa Amritpreeta Singha i Chorwata Marina Mindoljevica. W jutrzejszym finale jego rywalem będzie 17-letni Rosjanin Andrej Stotski, który po zaciętej walce pokonał dzisiaj 11:9 olimpijczyka z Londynu, Australijczyka Jaia Opetaię.

W dotychczasowych startach na MMŚ polscy bokserzy zdobyli dwa medale – w 2008 roku brąz w wadze ciężkiej wywalczył Marcin Siwy, a dwa lata później na najniższym stopniu podium w kategorii koguciej stanął Dawid Michelus. Wierzbicki przebił już te osiągnięcia, dzięki awansowi do finału zapewniając sobie co najmniej srebrny krążek.