GUTKNECHT: CZAS BRAEHMERA MINĄŁ

Eduard Gutknecht (24-1, 9 KO) uważa, że czasy świetności Juergena Braehmera (38-2, 30 KO) minęły bezpowrotnie. Wczoraj aktualny mistrz Europy wagi półciężkiej i jego obowiązkowy pretendent spotkali się na konferencji prasowej anonsującej ich pojedynek. Rywalizacja niemiecka odbędzie się 2 lutego w Max Schmeling Halle w Berlinie.

- Chciałem boksować z nim lata temu, gdy byliśmy w grupie Universum. Wtedy był mistrzem WBO i czempionem Starego Kontynentu. Juergen znajdował się wówczas na szczycie. Moim zdaniem najlepszy okres ma już dawno za sobą. Oczywiście on chce kolejnej szansy powrotu na samą górę. Teraz ja jestem mistrzem i nie pozostawię złudzeń – skomentował "Eddy".

34-letni Braehmer jest zachwycony atmosferą panująca w gymie i cieszy się z każdej sesji treningowej.

- Przygotowuję się z Karstenem Roewerem, z którym pracowałem w amatorstwie. Wszystko przebiega wprost świetnie. Czerpię dużo radości podczas zajęć z kolegami z grupy i tego właśnie potrzebowałem. Dobry klimat jeszcze bardziej motywuje mnie do ciężkiej pracy – zaznaczył pogromca Aleksa Kuziemskiego.

Na ripostę przeciwnika nie trzeba było długo czekać.

- Cóż, ja nie jestem żartownisiem i traktuję sport na serio – odpowiedział Gutknecht, a wtórował mu w tym trener Ulli Wegner.

- W naszej grupie nie ma miejsce na zabawę. Chłopcy mogą się relaksować w czasie wolnym – dodał doświadczony szkoleniowiec.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: MLJ
Data: 06-12-2012 13:10:12 
A ja mam nadzieję że Jurgen dobrze się przygotuje i ustrzeli tego dość średniego zawodnika,którego jakiś czas temu łatwo pokonał Steigliz w super średniej,a w ostatniej walce przegrał z Averlantem,a wygrana na poapierze dzieki wujkowi.Śmiem nawet twierdzić że bumobijca Kostecki ustrzeliłby tego "Niemca".Dziwię się że jak jeszcze był na wolności to Wasyl nie próbował zorganizować takiej walki..
 Autor komentarza: arp
Data: 06-12-2012 13:46:01 
Też mam taką nadzieję, ale ciężko przewidzieć jego obecną formę, to jak wróżenie z fusów.
 Autor komentarza: AlfaiOmega
Data: 06-12-2012 14:49:17 
PAWEL WIERZBICKI W FINALE MLODZIEZOWYCH MISTRZOSTW SWIATA KTORE ODBYWAJA SIE W EREWANIU !!!

dzis pokonal reprezentanta anglii i mysle ze bedziemy miec mistrza swiata poniewaz rusek ktory czeka na niego w finale nie jest lepszy od dzisiejszego przeciwnika :) co ciekawe w 3 rundzie obaj byli liczeni zarowno wierzbicki jak i williams.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.