RĘKAWICE ALEGO DO KUPIENIA NA AUKCJI

Dopiero co Evander Holyfield z całych sił próbował wstrzymać licytację przedmiotów i pamiątek należących do niego i związanych z jego karierą. Do jutra potrwa natomiast licytacja dwóch par rękawic, w jakich legendarny Muhammad Ali toczył dwa bodaj najsławniejsze pojedynki swojej kariery. Mowa tu o pierwszej walce z Sonny Listonem oraz "Walce stulecia", jak nazwano jego potyczkę z Joe Frazierem w Madison Square Garden w 1971 roku.

Polscy kibice mogą licytować rękawice "online" na SCP Auctions. Stawki jednak nie zachęcają...

Przedmioty wystawił syn zmarłego w tym roku sławnego trenera Angelo Dundee - Jim Dundee. Przyznał, iż obie pary zostały schowane zaraz po ściągnięciu z rąk Alego do sejfu i tam przechowywane przez blisko pół wieku. Pieniądze ze sprzedaży pomogą pokryć koszty związane z leczeniem jego siostry Terri, która cierpi na stwardnienie rozsiane. Pozostałe fundusze zostaną przeznaczone na Fundację Muhammada Alego. A licytować można również rękawice należące do "Sugara" Raya Leonarda, w których zrewanżował się Roberto Duranowi, gdy ten wypowiedział sławne "No mas".

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: kuba2
Data: 30-11-2012 05:38:51 
Najsłynniejszą walką Alego była bezwzględnie walka z Georgem Foremanem.
 Autor komentarza: MikeyMike
Data: 30-11-2012 05:41:12 
Sprawdziłem z ciekawości ile takie rękawice bokserskie mogą kosztować. Na razie za rękawice Alego z walki z Listonem bagatela 241k $. Nieźle!
 Autor komentarza: BYKZBRONXU2011
Data: 30-11-2012 05:42:32 
Pojdzie za pare baniek
 Autor komentarza: holy
Data: 30-11-2012 22:36:05 
kogo na zdjeciu leje ali - listona?
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.