WUJEK CHWALI TYSONA

Redakcja, Boxingscene

2012-11-23

Już za tydzień Tyson Fury (19-0, 14 KO) skrzyżuje rękawice z Kevinem Johnsonem (28-2-1, 13 KO), a ewentualne zwycięstwo ma mu zapewnić późniejszą konfrontację z Witalijem Kliczko (45-2, 41 KO) o pas WBC wagi ciężkiej.

Wujek i trener Anglika w jednej osobie - Peter Fury jest przekonany, że Amerykanin będzie dla jego podopiecznego doskonałym testem przed podejściem o mistrzostwo świata.

- Johnson należy do ścisłej czołówki światowej wagi ciężkiej. To duży krok w karierze Tysona, bo żaden z jego dotychczasowych rywali nawet nie zbliżał się poziomem do Amerykanina. To silny facet, mający spore ambicje, więc Tyson musi być przygotowany na trudną przeprawę. Na szczęście jest po serii świetnych sparingów i nie mógłby chyba być w wyższej formie niż jest obecnie. Według mnie wielu ludzi będzie zszokowanych, kiedy zobaczą co on teraz prezentuje. Każdy przekona się, na co stać mojego chłopaka. A po tym jak już upora się z Johnsonem, będzie naprawdę gotowy na spotkanie z braćmi Kliczko. To właśnie Tyson jest najlepszym zawodnikiem królewskiej dywizji i rok 2013 będzie dla niego bardzo udany - chwali swojego podopiecznego Peter Fury.