CIEKAWIE PRZED KRAJOWYM DEBIUTEM HUSARII. NA CZELE EKIPY ROSYJSKIEJ ZWYCIĘZCA SZPILKI

Gdynia z zainteresowaniem oczekuje na debiut Hussars Poland przed własną publicznością. Po premierowym występie w dalekim Meksyku, podopieczni Huberta Migaczewa podejmować będą w morskiej stolicy Polski znakomity Boxing Team Russia, który w ubiegłym sezonie firmowało logo moskiewskiego klubu Dynamo. Goście z Moskwy w sezonie 2011/2012 awansowali aż do finału, gdzie nie sprostali ówczesnej ekipie Michała Olasia, Milano Thunder.

W pierwszej kolejce nowego sezonu, podczas gdy Husaria zdobywała doświadczenie na meksykańskim ringu, zawodnicy rosyjscy, trenowani na co dzień przez Eduarda Krawcowa, boksując swoim drugim składem rozbili ekipę Algeria Deserts Hawks, wygrywając wszystkie pojedynki (w tym dwa przed czasem i jeden walkowerem).

Na ringu w Gdyni nie zabraknie zapewne emocji, co gwarantuje występ takich wschodzących gwiazd rosyjskiego boksu jak np. świeżo upieczony wicemistrz kraju wagi lekkiej, Adlan Abduraszidow (minimalnie przegrał bój o złoto z Dmitrijem Poljanskijem), czy "superciężki" Witalij Kuduchow, który w ubiegłorocznym finale drużynowym stawiał dzielnie czoło Clemente Russo. Jest jeszcze "coś" w karierze 23-letniego Rosjanina, co może skupić uwagę polskich kibiców. 7 lat temu w węgierskim Siofok w finale Mistrzostw Europy kadetów pokonał w 2. rundzie przed czasem (przez przewagę - RSC.O) Artura Szpilkę.

Nasza ekipa również ma swoje atuty. Dla Tomasza Jabłońskiego (na zdjęciu) mecz będzie miał wymiar szczególny - nareszcie będzie mógł zaprezentować swój kunszt bokserski własnej publiczności. Rywal z Moskwy, Aleksander Iwanow, zapewne postawi mistrzowi Polski wysoko poprzeczkę, na czym zapewne skorzystają kibice, którzy oczekują po meczu WSB wielkich emocji. Po raz pierwszy bez kasku i koszulki zaboksuje młody wiekiem, ale mający ogromne doświadczenie z amatorskich ringów, Mateusz Mazik. Atutem pięściarza z Rybnika mogą być występy w europejskiej lidze Boxing One. Zagadką jest forma po powrocie do starej kategorii wagowej (54 kg), w którym to limicie Mateusz nie boksował od 4 lat. Ciekawi jesteśmy również występu zagranicznych pięściarzy Hussars - przede wszystkim Sergieja Kuzmina, który na Białorusi przegrywał ostatnio tylko z doskonałym Sergiejem Karniejewem oraz Adila Aslanowa, który w krótkim czasie błysnął na polskich ringach podczas turniejów z cyklu Grand Prix PZB.

Bezpośrednią transmisje z meczu Hussars Poland - Team Russia obejrzeć będzie można od godz. 21.00 w TVP Sport i na specjalnym kanale Youtube ligi WSB

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: piotr
Data: 23-11-2012 01:30:18 
@Redakcja

"ZWYCIĘZCA SZPILKI"
Pogromca.
Zwyciężyć to można coś.
 Autor komentarza: lutonadam
Data: 23-11-2012 01:50:12 
Trzymam kciuki za nasza reprezentację!
 Autor komentarza: Mati1908
Data: 23-11-2012 02:16:32 
A co w końcu z tym Izu? Ostatnio go nie widać w tych newsach o WSB. Coś się zmieniło?
 Autor komentarza: piotr
Data: 23-11-2012 02:37:26 
@IZU
Don Wasyl miał jednak umowę z nim.
Migaczew w wywiadzie video na bokser.org opowiadał
 Autor komentarza: kata
Data: 23-11-2012 08:21:00 
"Jest jeszcze "coś" w karierze 23-letniego Rosjanina, co może skupić uwagę polskich kibiców. 7 lat temu w węgierskim Siofok w finale Mistrzostw Europy kadetów pokonał w 2. rundzie przed czasem (przez przewagę - RSC.O) Artura Szpilkę."

To faktycznie może skupić - wątek sprzed 7 lat. Trochę tak, jakby anonsować dziś Włodarczyka "pogromca Dimitrenki" albo Głażewskiego "pogromca Masternaka" :)
 Autor komentarza: ekspert
Data: 23-11-2012 11:56:26 
Drużyna Rosji:

Muhammad Shekhov - aktualny wicemistrz Rosji w kat.52 kg W tym roku 3 e miejsca na turnieju Kadyrova w Groznym i Bocskai w Debreczynie.

Adlan Abdurashidov -tak jak już wspomniano w art. vicemistrz Rosji i występy z sukcesami w WSB oraz np. zwycięzca tegorocznego turnieju Kadyrova w Groznym.

Aleksander Ivanow - aktualny wicemistrz Rosji w kat. 69 kg. w 2009 roku w półfinale MTB im. Feliksa Stamma wygrał z Tomaszem Mazurem 8-1 w kat. 64 kg by w fiale ulec dobremu Czechowi Chladkowi 3-8. Na marginesie kilka miesiący później w październiku 2009 w finale Grand Pric Ostrava ponownie wygrał Chladek, tym razem 11-1.

Eduard Yakushev w tym roku uległ w 1/8 Mistrzostw Rosji Seniorów Alexandrovi Karakazyanovi: 10-8. Karakazyan nastepnie uległ 2r AB Kudukhovi

Vitaliy Kudukhow 5 lat temu w ćwierćfinale ME Juniorów w Samborze w Serbii pokonał również Artura Szpilkę,ale tym razem na punkty 30:9 zdobywając tytuł MEJ. Aktualny brązowy medalista Mistrzostw Rosji Seniorów.
 Autor komentarza: ekspert
Data: 23-11-2012 12:19:01 
Reprezentujący drużynę Polski Yan Sudzilouski w 2007 roku w Pucharze Prezydenta w Włocławku uległ w pólfinale Hindusowi Kumerowi 11-21 , z którym w finale przed czasem wygrał Artur Szpilka. 2 R RSC

Mistrz Europy Studentów 2011 ,

W 2008 roku podczas turnieju juniorów w Wołgogradzie uległ znanemu Kazachowi Ivanowi Dychko.

W tym samym roku podczas MŚJ juniorów w Meksyku uległ w 1/8 Ukraincowi Tarasenko , który w ćwierćfinale oddał walkowera Marcinowi Siwemu.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.