POLSCY EKSPERCI O JUTRZEJSZEJ WALCE

- Wygrana Mariusza Wacha z Władimirem Kliczką, byłaby wielką sensacją, ale wierzmy, że naszego zawodnika na to stać - twierdzi Fiodor Łapin, trener w grupie KnockOut Promotions. - Gdyby Wach wygrał, byłoby to takie pięściarskie trzęsienie ziemi. To byłoby coś niewiarygodnego - dodaje z kolei Janusz Pindera, ceniony ekspert pięściarski.

W sobotę po raz siódmy w historii polski pięściarz staje przed szansą walki o tytuł mistrza świata wagi ciężkiej. Wyzwanie Ukraińcowi Władymirowi Kliczce, posiadaczowi trzech mistrzowskich pasów prestiżowych federacji, rzucił niepokonany na zawodowych ringach Mariusz Wach.

- Szanse w boksie są zawsze. Tym bardziej w wadze ciężkiej, dlatego nie stawiałbym Mariusza na straconej pozycji, choć oczywiście Władymir Kliczko będzie faworytem tego starcia. Wygrana Mariusza byłaby wielką sensacją. Kto wie, czy nie jedną z największych w historii boksu. Ale wierzmy w to, że Mariusza na to stać - mówił Łapin.

- Zobaczymy, jak Kliczko będzie boksował z zawodnikiem, który nie ustępuje mu przynajmniej wzrostem. Przy odpowiednim przygotowaniu psychicznym i przygotowanej akcji, będzie potrafił skontrować Ukraińca prawą ręką. Właśnie tutaj szukałbym szansy. Nie ulega wątpliwości, że Mariusz z walki na walkę jest coraz lepszy - dodał.

Zdaniem Janusza Pindery, wiele będzie zależało od tego, w jakiej dyspozycji wyjdzie z szatni Mariusz Wach.

- To w końcu jest najważniejsza walka w jego życiu. Starcie, które przy jakimś szczęśliwym zbiegu okoliczności może będzie fenomenalnym sukcesem. Gdyby Wach wygrał, byłoby to takie pięściarskie trzęsienie ziemi. To byłoby coś niewiarygodnego. Może porównywalne z tym, co spotkało nas w Tokio, kiedy James "Buster" Douglas znokautował Mike'a Tysona. Mariusz też przecież jest takim człowiekiem z cienia. Do tej pory toczył walki niewiele znaczące, w których dosyć dobrze wypadał, ale teraz przeskakuje z drugoligowych rywali do absolutnej światowej czołówki. Przecież bracia Kliczko udowadniają, że od lat nie mają sobie równych - powiedział ceniony ekspert.

Kliczko jeszcze nie walczył z wyższym od siebie zawodnikiem. Nie sądzę jednak, żeby to mu przeszkadzało. To może mu nawet ułatwić zadanie, ponieważ będzie miał jeszcze większą przewagę szybkości. Trudno mi powiedzieć, jaka taktyka Wacha może być skuteczna. Kliczko nie lubi, kiedy się go atakuje, jak stawia się mu ostre wymagania. Dlatego taka zdecydowana postawa od początku walki, to jest jakaś metoda. Tylko czy na to będzie stać Wacha. Boję się, że może mieć z tym problem - dorzucił.

Andrzej Kostyra, komentator boksu w Polsacie i dziennikarz "Super Expressu", twierdzi, że szanse Wacha w starciu z Kliczką są niewielkie. - Oczywiście patrząc racjonalnie, choć sercem chciałby człowiek powiedzieć, że szanse są duże. Kiedy jednak tak się zastanowić, to wszystkie atuty - oprócz wzrostu i zasięgu rąk - ma Kliczko. Ma więcej walk o mistrzostwo świata, ma większe doświadczenie, ma też i silniejszy cios, a także szybkość i elastyczność. Co też ważne, miał dobrych sparingpartnerów. Wach też miał mieć bardzo dobrych, bo mówiono o Deontayu Wilderze, Tysonie Furym, ale nikt z nich nie był - stwierdził Kostyra.

- Wach zapowiada, że będzie walczył, że jest pewny wygranej, ale gdyby prześledzić, wszyscy, którzy walczyli z braćmi Kliczkami tak mówili. A skończyło się, jak się skończyło. Mam nadzieję, że walka potrwa więcej niż sześć rund. Na pewno im dłużej będzie ona trwała, to teoretycznie Wach może mieć większe szanse, bo Kliczko nie jest zbyt dobry kondycyjnie. Jeżeli Wach nie padnie i przegra na punkty, to też będzie jego sukces - zakończył dziennikarz.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: szoko84
Data: 09-11-2012 09:58:29 
dobre podsumowanie. Ciężko coś więcej dodać. Czekam na sobotę a jeśli Wach wygra i zobaczycie kogoś biegającego nago w centrum Warszawy - będę to ja :)
 Autor komentarza: Drago
Data: 09-11-2012 10:08:01 
dobre podsumowanie. Ciężko coś więcej dodać. Czekam na sobotę a jeśli Wach wygra i zobaczycie kogoś biegającego nago w centrum Warszawy - będę to ja :)

hajahaha padłem :)
 Autor komentarza: PWncwjssprf
Data: 09-11-2012 10:37:55 
Nareszcie ktoś kto ma realne szanse na pas, i mocno wierzę że ją wykorzysta!!! Ciśnij dziada Mariusz!
 Autor komentarza: wrzeluk
Data: 09-11-2012 10:38:32 
Szanse na to żeby Wach wygrał są baaaardzo małe, ale ciekaw jestem co będzie jeżeli Wach by wygrał?
 Autor komentarza: owlosionyroman
Data: 09-11-2012 10:46:42 
Kurde tak samo myślałem jak Adamek miał odebrać pas Vitkowi, zapłaciłem za bilet do pubu w ch.. kasy, piwo jak szczyny, ceny podniesione x2 kelnerki realizowały zamówienie w tempie ślimaczym, siedziałem, patrzyłem, wierzyłem i...ch.. chciałem oszukać przeznaczenie. Mariusz dotrwaj do 12 rundy a będziesz miał jeszcze duże walki.
 Autor komentarza: Drago
Data: 09-11-2012 10:51:34 
"Szanse na to żeby Wach wygrał są baaaardzo małe, ale ciekaw jestem co będzie jeżeli Wach by wygrał?"

No co?Obowiązkowy rewanż z Kliczką, na pewno jest taka opcja "zabezpieczająca" w kontrakcie.
 Autor komentarza: szoko84
Data: 09-11-2012 11:24:15 
rewanż będzie tylko wtedy gdy walka będzie wyrównana. Adamek rewanżu jak widzicie nie doczekał się :)
 Autor komentarza: jowisz881
Data: 09-11-2012 11:27:34 
owlosionyroman
Przetrwanie 12 rund z Witalisem raczej nie zrobiło dobrej reklamy Kewinowi Johnsonowi.
 Autor komentarza: bane777
Data: 09-11-2012 11:40:10 
Jutro Władek zafunduje Wachowi ciężkie KO, wspomnicie moja słowa
 Autor komentarza: arp
Data: 09-11-2012 11:46:59 
AK: "Na pewno im dłużej będzie ona trwała, to teoretycznie Wach może mieć większe szanse, bo Kliczko nie jest zbyt dobry kondycyjnie."

lol
 Autor komentarza: Alistairr
Data: 09-11-2012 13:03:24 
Walka na pewno będzie na weeb.tv za 3 zł? Jeżeli tak to gdzie sie pojawi?W zakładce "Telewizja na żywo"? Kolega miał problem z znalezieniem walki Adamka w PPV wiec pytam.
 Autor komentarza: oppserwatorr
Data: 09-11-2012 13:17:22 
Nie kibicuję ludziom tylko dlatego, że urodzili się między umownymi kreskami na mapie, dlatego nie zawsze kibicuję Polakom. Tym razem jednak Wachowi pokibicuję, bo gość mnie osobiście nie wkurwia ( vide Adamek) choć szopka w stylu Haye'a i tandetne prowokacje mógł sobie darować - to nie jego styl, widać wymuszone aktorstwo. Wach boksował tak naprawdę w porywach z zawodnikami przeciętnymi, więc szanse ma raczej iluzoryczne w starciu z gościem, który ma swój prime i w chwili obecnej już nawet nie bardzo ma kogo lać. Myślę, że jak Mariusz dotrwa do końca, to będzie dobrze. Choć gdybym miał grac u buka i postawić pod karą śmierci, to stawiałbym na porażkę przez KO /TKO do połowy walki.
 Autor komentarza: wujek
Data: 09-11-2012 14:07:28 
Alistairr słuchaj jak jest PPV to na weeb.tv pojawia sie taki kanał i sie klika i sie ogląda ;). Jak ksw było ostatnio w ppv to tak było - pojawił się oddzielny kanał. Swoją drogą super strona za 3 zł ogląda się live transmisje w HD ;).
 Autor komentarza: Coperek
Data: 09-11-2012 14:17:54 
oppserwatorr

"Nie kibicuję ludziom tylko dlatego, że urodzili się między umownymi kreskami na mapie"

"Umownymi kreskami na mapie"? Skąd ty się urwałeś błaźnie.
 Autor komentarza: oppserwatorr
Data: 09-11-2012 15:01:39 
Coperek - bazen to Ci obiad gotuje. Nie wiesz co napisać, to wpieprzaj chrzan na swojej wiosce.
 Autor komentarza: Lefthuck
Data: 09-11-2012 15:17:45 
hahahahahhahahahahaha....
 Autor komentarza: Zoran
Data: 09-11-2012 15:37:21 
oppserwatorr Data: 09-11-2012 13:17:22
"Nie kibicuję ludziom tylko dlatego, że urodzili się między umownymi kreskami na mapie, dlatego nie zawsze kibicuję Polakom"

piszesz jak zeszmacony dziad
 Autor komentarza: oppserwatorr
Data: 09-11-2012 15:42:30 
Zoran - bo jestem zeszmaconym dziadem z własnym zdaniem. Miło mi Cię poznać.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.