CHAMBERS W MAIN EVENTS, PRZENOSI SIĘ DO CRUISER

Redakcja, fightnews.com

2012-11-08

Dobrze znany polskim kibicom z konfrontacji z Tomaszem Adamkiem Amerykanin Eddie Chambers (36-3, 18 KO) podpisał wieloletni kontrakt z grupą Main Events. „Szybki” oficjalnie potwierdził też, że przenosi się do kategorii cruiser.

- To dla mnie lepsze rozwiązanie, ponieważ będę w końcu boksować z zawodnikami o podobnych rozmiarach. Może i w ciężkiej miałem jakieś atuty, ale wyobraźcie mnie sobie w junior ciężkiej, kiedy będę walczyć z facetami o zbliżonych gabarytach – mówi 30-letni pięściarz.

Osiągnięcie limitu wagi cruiser nie powinno być dla Chambersa problem. Już przy okazji przegranego pojedynku z „Góralem” Amerykanin ważył zaledwie 202 funty, czyli tylko o 2 więcej niż maksymalna waga w junior ciężkiej. Mieszkający w Filadelfii zawodnik jest przekonany, że w niższej kategorii będzie mógł z powodzeniem rywalizować o najwyższe zaszczyty.

- Chcę być mistrzem świata. Pracowałem na to całą moją karierę, całe życie. Chcę to osiągnąć. Oczami wyobraźni już widzę, jak zakładają mi ten pas – mówi.

Bardzo optymistycznie o nowym etapie kariery Chambersa wypowiada się też szefowa Main Events, Kathy Duva.

- Nie sądzę, aby ktokolwiek w wadze cruiser mógł pokonać Eddie’ego Chambersa. Bardzo się cieszymy, że zdecydował się z nami współpracować, nie mamy wątpliwości, że wkrótce osiągnie swój cel i zostanie mistrzem świata – ocenia.