LEMIEUX I MIRANDA NA GALI PASCAL - KUZIEMSKI

Redakcja, fighthype.com

2012-11-06

Występ Davida Lemieux (27-2, 26 KO) będzie drugim najważniejszym wydarzeniem wieczoru podczas zaplanowanej na 14 grudnia gali w Montrealu, gdzie Jean Pascal (26-2-1, 16 KO) zmierzy się z Aleksym Kuziemskim (23-4, 7 KO). Mocno bijący Kanadyjczyk zaboksuje w 10-rundowym pojedynku z przeciwnikiem, którego nazwisko zostanie wkrótce ogłoszone. Organizatorzy zdradzają jedynie, że oponent 23-letniego pięściarza ma na koncie między innymi walkę z mistrzem świata w wadze średniej Sergio Martinezem.

Publiczności w Bell Centre zaprezentuje się też między innymi Kolumbijczyk Edison Miranda (35-8, 30 KO), który w 12-rundowym pojedynku o pas WBO NABO w wadze półciężkiej skrzyżuje rękawice ze swoim niepokonanym rodakiem Eleiderem Alvarezem (10-0, 6 KO). „Pantera” spróbuje przełamać passę dwóch porażek, których zaznał w tym roku z rąk Isaaca Chilemby i Tony’ego Bellewa. Trener jego najbliższego rywala, Marc Ramsay, podkreśla jednak, że jego podopieczny jest wyjątkowo zmotywowany do tej walki.

- Jakiś czas temu „Storm” poprosił mnie o walkę z Mirandą, ponieważ wprost nienawidzi jego zachowania. Ten pojedynek ma dla niego bardzo osobisty, emocjonalny wymiar – tłumaczy.