FONFARA: MAM CORAZ WIĘCEJ KIBICÓW

Thomas Gerbasi, Boxingscene

2012-11-02

- Jestem gotowy do walk z najlepszymi w wadze półciężkiej i zwycięstwem nad Glenem Johnsonem to udowodniłem - uważa "Polski Książe", czyli Andrzej Fonfara (22-2, 12 KO), który dokładnie za dwa tygodnie stanie naprzeciw Tommy'ego Karpency (21-3-1, 14 KO) w Chicago w pojedynku o wakujący pas organizacji IBO.

- Z każdym występem mam coraz więcej kibiców. Na moje pierwsze walki przychodziło po 50 osób, potem był tysiąc, a ostatni pojedynek oglądało prawie cztery tysiące fanów. To napawa mnie dumą i szczęściem. Moim celem jest znokautowanie najbliższego przeciwnika, czego nie był w stanie dokonać Nathan Cleverly, mistrz WBO. Udowodnię mu, że dałem radę pokonać Karpency'ego szybciej niż on, a pewnego dnia może się zmierzymy między sobą - powiedział polski prospekt dywizji półciężkiej.

Fonfara z szacunkiem wypowiada się o najbliższym rywalu - Jest twardym mańkutem, którego nikt jeszcze nie dał rady zastopować. Ani Cleverly, ani Karo Murat, tak więc na pewno będzie groźny. Podobnie jak ja on również jest młody i liczy na wygraną, więc to dla mnie odpowiednia walka na tym etapie mojej kariery.