KTO SPARUJE Z WACHEM?

Redakcja, Informacja własna

2012-10-31

Eksperci oraz kibice od dłuższego czasu zadawali sobie pytanie - z kim sparuje Mariusz Wach (27-0, 15 KO) podczas przygotowań do pojedynku z mistrzem WBA, WBO, IBF oraz IBO - Władymirem Kliczką (58-3, 51 KO)? Do wielkiej walki zostało tylko 10 dni i najwyższy czas na odsłonięcie kart.

Pierwszym ze sparingpartnerów Mariusza jest Julius Long (15-17, 13 KO) pochodzący ze Stanów Zjednoczonych. Obaj pięściarze w 2009 roku podczas gali w Jarosławiu spotkali się w ringu podczas oficjalnej walki, gdzie górą był polski "Wiking", który zakończył starcie przed czasem w siódmej rundzie. Noszący przydomek "Towering Inferno" pięściarz jest obdażony znakomitymi warunkami fizycznymi - ma 216cm wzrostu oraz 229cm zasięgu ramion. Walczył z takimi pięściarzami jak Samuel Peter, Odlanier Solis czy Ray Austin.

Drugim zawodnikiem wspomagającym team Polaka podczas walk kontrolnych jest Chris Thomas (17-17-2, 14 KO). Pięściarz nie pierwszy raz bierze udział w przygotowaniach naszych zawodników, bo aż pięciokrotnie bywał w Polsce. Sparował m.in. z Tomaszem Adamkiem (47-2, 29 KO), gdy "Góral" wojował jeszcze w kategorii półciężkiej oraz Krzysztofem "Diablo" Włodarczykiem (47-2-1, 33 KO) podczas obozu treningowego przed starciem z Stevem Cunninghamem (25-4-, 12 KO). Jest niższy od Wacha i ma 193cm wzrostu. Thomas jest zawodnikiem bardziej elastycznym, zwinnym i podczas sparingów miał za zadanie uruchomić Wacha szybkościowo, przygotować "Wikinga" pod względem gibkości oraz poruszania się w ringu.