PARTIA KLICZKI CZWARTA W WYBORACH

Znane są już pierwsze wyniki wczorajszych wyborów parlamentarnych na Ukrainie, w których startowało ugrupowanie Udar, założone przez mistrza świata WBC wagi ciężkiej Witalija Kliczkę. Po przeliczeniu połowy głosów z komisji wyborczych okazało się, że wbrew wynikom exit poll, partia Kliczki zdobyła 12,88 procent głosów i tym samym osiągnęła czwarty wynik po rządzącej Partii Regionów prezydenta Janukowycza, opozycyjnej Batkiwszczynie założonej przez Julię Tymoszenko oraz Komunistycznej Partii Ukrainy.

Kliczko zadeklarował współpracę z partią Tymoszenko i nacjonalistycznym ugrupowaniem Swoboda, które zdobyło 8 procent głosów. Zatem wspólnie z tymi partiami zamierza tworzyć silny blok opozycjny i z pewnością będzie jedną z jego najważniejszych postaci. Czy w związku z tym możemy spodziewać się zakończenia kariery sportowej słynnego pięściarza i w kolejnych latach zobaczymy starszego z braci Kliczków wyłącznie na politycznym ringu? Przekonamy się o tym już niebawem.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: iwoiwo
Data: 29-10-2012 13:02:10 
Szkoda, że zajmujecie się polityką. A kiedyś było tu tak fajnie.... ;)
 Autor komentarza: ALiBudda
Data: 29-10-2012 13:08:20 
Hehe, że też takiemu Kliczce chce się pchać w to bagno zwane polityką.. podziwiam determinację. Niestety tam nic dobrego go raczej nie spotka... ba, może tylko zszargać swoje dobre imię (układy polityków z tymi czy tamtymi... wiadomo jak jest).
Jednego można być pewnym... nie poszedł tam dla ciepłej posadki żeby nachapać się z koryta jak robi zapewne z 90% tych cudaków z sejmu. Kasy ma przecież pod dostatkiem.
 Autor komentarza: grzemill
Data: 29-10-2012 13:28:33 
iwoiwo
nie zajmują się polityką tylko Kliczką, a poza tym podanie wyników wyborów i zacytowanie tego co powiedział Kliczko to polityka?
ALiBudda
Na boksie zarobił dziesiątki milionów dolarów, a w polityce ukraińskiej są do wzięcia o ile nie miliardy to na pewno setki milionów dolarów. Jest to kraj w którym władza automatycznie oznacza pieniądze, a pieniądze w automatycznie oznaczają władzę. Kliczko jako osoba żyjąca na zasadzie rachunku zysków i strat (w sensie godnym pogardy oczywiście) na boksie łowił ryby, a teraz wybiera się na niedźwiedzie. Chyba za bardzo uwierzyłeś w bajeczkę o dobrych braciach i złym świcie boksu i polityki. Wydaje Ci się, że Chisora sprzedający liścia Witkowi i plujący wodą na Władka jest be, a braciszkowie są cacy? Bardzo naiwne podejście do życia.
 Autor komentarza: arp
Data: 29-10-2012 13:59:47 
@up

Też jestem pewien, że Kliczko wkracza w świat polityki, żeby zgarnąć miliardy, takie miliony $$ ze swoich walk, to on przejada w przeciągu miesiąca. Jestem bliskim znajomym braci i wiem, że tym marzeniem, o którym kiedyś wspominali, jest wybudowanie sobie domu ze studolarówek. Witalij jest coraz bliżej realizacji celu..
 Autor komentarza: Coperek
Data: 29-10-2012 14:00:35 
grzemill

Bardzo dobrze napisane!
Ludzie, przecież Witold idealnie wpasowuje sie w świat polityki. Zawsze nieszczery, zawsze opowiada o przeciwnikach w kółko jeden i ten sam kłamliwy tekst. Większość osób robiąca z nim biznesy w boksie (a więc rywale i ich promotorzy) podkreślało, że jest nieuczciwy. Słynne kontrakty z dwoma rewanżami z nim i bratem.
Polityk wypisz wymaluj.
 Autor komentarza: jogozilla
Data: 29-10-2012 14:11:36 
Nawet jeżeli Kliczko nie stworzy rządu a będzie tylko w opozycji to i tak musi zakończyć karierę. No bo jak to szef partii nagle znika na 2 miesięcznym obozie przygotowawczym. Albo sport albo polityka, a startując w wyborach Witalij wybrał politykę.
 Autor komentarza: WARIATKRK
Data: 29-10-2012 15:27:36 
Zaskoczony jestem ze tak silna jest partia komunistyczna tym bardziej ze Ukraina była w niewoli aż do 1991 r.Widać że starej daty ludzie tęsknią za ZSRR...
 Autor komentarza: malafajka
Data: 29-10-2012 15:34:06 
Facet ma już swoje lata i nie ma się co oszukiwać szuka jakiegoś zajęcia na dalszą jego część. Przeciez nie będzie jak Holfild walczył do 50. Ma głowę na karku i dobrze że się odnajduje w polityce. Dla boksu troche szkoda bo jeszcze kilku kolesi mógł zlać. Teraz takie cykory jak Fury czy Price będa mogli powalczyć o mistrzostwo. Trzęsą portkami i boją się wyjść do Witka bo by ich na ziemie sprowadził. A tak odejdzie a oni bedą "kozakować".
 Autor komentarza: Deter
Data: 29-10-2012 16:50:20 
WARIATKRK
Ukraina była w niewoli ZSRR?
Powołanie do życia takiego tworu geopolitycznego jak Republika Ukraińska w ramach ZSRR, w takich granicach terytorialnych, z tak wielką aprobatą zasadności istnienia narodu ukraińskiego obejmującego wspominane terytoria - należy rozpatrywać jako wygrany los na loterii, a nie niewola.
 Autor komentarza: Mietas
Data: 29-10-2012 16:56:24 
spójrzcie lepiej ile procent mają banderowcy i ich potomkowie...a Wito do polityki pasuje idealnie,jak ktoś tam wyżej napisał.
 Autor komentarza: Deter
Data: 29-10-2012 17:16:48 
Mietas
Vitek zapowiedział, że będzie się starał wejść w koalicję... ze Swobodą, to tak w ramach dygresji ;)
Cóż, UPA ma na Ukrainie prawie 25% poparcia, więc aprobata banderowców jest szersza niż zwolenników Swobody.
Ja podtrzymuję swoje zdanie, że Janukowycz to najlepsza opcja dla interesów Polski.
 Autor komentarza: Coperek
Data: 29-10-2012 17:22:47 
"Wito do polityki pasuje idealnie,jak ktoś tam wyżej napisał...."


... no i umie się bić, a u nich w parlamencie to niezwykle ważna umiejętność jeśli widzieliście filmiki na YT :D
 Autor komentarza: Ghostbuster
Data: 29-10-2012 18:09:07 
życzę Witowi jak najlepiej. Wszedł do polityki, nie krytykuję go. Jak na boksera ma swoje lata, ale cztery dychy na karku to pewnie dobry wiek na rozpoczęcie kariery w polityce. Dotychczas wszystko czym Witek się zajął wychodziło mu. Osiągnął sukces w K1, potem w boksie, założył grupę promotorską K2, teraz polityka i wierzę, że mu się uda. Nic nie przychodzi łatwo, ale wg mnie to początek dobrej kariery politycznej Witka. Wielu ludzi na Ukrainie go nie kojarzy, ale jak będzie częściej pokazywany w mediach ukraińskich jako polityk wyborcy przekonają się do niego. Tylko co innego Witali Kliczko, a co innego partia UDAR. czy pozostali politycy tego ugrupowania są godni zaufania, czy poza Witalijem jest tam jeszcze kilku wartościowych polityków. obawiam się, że nie.
 Autor komentarza: qra
Data: 29-10-2012 19:26:41 
Właśnie miałem objawienie. Ta cała sytuacja z Witalijem jest porównywalna z pierwszą częścią Rocky`ego :D
 Autor komentarza: Deter
Data: 29-10-2012 19:51:38 
Ghostbuster
Życzysz jak najlepiej w polityce komuś, kto chce koalicji z partią Swoboda? Zdajesz w ogóle sobie sprawę jaka jest ideologia Swobody, jakie jest ich ustosunkowanie do Polski, jakie hasła głoszą Ci ludzie, i jakie mają plany?
 Autor komentarza: Ghostbuster
Data: 29-10-2012 19:57:57 
Deter

Myślisz, że z Witalija Kliczki taki zagorzały nacjonalista? Według mnie on jest bardziej za demokratycznymi zmianami. Sam twierdzi, że największy problem to korupcja. Nie sądzę, by jego polityka polegała na umacnianiu wrogości Ukraińców w stosunku do Polski i wykorzystywaniu historycznych animozji między naszym krajem, a Ukrainą. W polityce trzeba być pragmatykiem. czasami zawiera się sojusze z partiami, z którymi nie po drodze, by osiągnąć własne cele.
 Autor komentarza: andrewsky
Data: 29-10-2012 20:20:34 
Vitek ma w dupie Ukraincow.Chce zostac prezydentem,zeby po zakonczeniu kariery bokserskiej nadal strugac wazniak i tyle
 Autor komentarza: Deter
Data: 29-10-2012 21:40:47 
Ghostbuster
Nacjonalizm nie wyklucza demokracji, ani nie niweluje korupcji. Demokracja przecież nie ma żadnych idei, jest to jedynie deklaracja dyktatury większości.
Jeśli wejdzie w koalicję ze Swobodą, to będzie musiał gloryfikować, a przynajmniej nie będzie mógł potępiać OUN-UPA. Kontynuacja banderowskiej mentalności to esencja Swobody, i nie ma takiej możliwości by nastąpiła z ich strony rezygnacja z kultu UPA - oznaczałoby to wyrzeczenie się swojej tożsamości ideowej.

"Historyczne animozje" to niestety efekt propagandy Ukraińców tudzież Polaków - zwłaszcza bardzo wielu historyków i polityków. To nie byłe animozje, tylko jednostronna szkodliwość zwieńczeniem, której było ludobójstwo. W 1939 roku nie było "animozji historycznych" pomiędzy Polską a Niemcami... podobnie jak nie było animozji historycznych pomiędzy Polakami a Ukraińcami. Zwłaszcza, że oficjalna historia narodu ukraińskiego to mitologia, a nie historia.

Owszem - polityka to pragmatykiem. Sęk w tym, że osiągnięcie wspólnego celu z kimś, z kim mamy nie po drodze, czasami jest po prostu niemożliwe.
 Autor komentarza: grzemill
Data: 29-10-2012 23:09:15 
Deter
Parę miesięcy temu prosiłem Cię, żebyś nie wypowiadał się na tematy ukraińskie. Możesz też oczywiście się wypowiadać, ale najpierw do książek (nie do Wikipedii), a później na forum.
Dziwisz się, że Ukraińcy gloryfikują UPA? A kogo mają gloryfikować? Armię Czerwoną? Kto w nowożytnej historii walczył o wolną Ukrainę? To tak jakby Niemiec albo Moskal mieli nam za złe, że gloryfikujemy NSZ. Nie musisz tego popierać jako Polak, ale chociaż udawaj że rozumiesz dlaczego to robią. Chciałbyś żeby Ukraińcy myśleli polskim interesem narodowym i gloryfikowali tych, którzy się Polakom podobają? My historycznie mieliśmy zagrożenie z dwóch stron Moskale i Niemcy, oni też z dwóch Moskale i Polacy - dziwne żebyśmy mieli wspólną wizję historii.
Po drugie w znacznej mierze kampania antyupowska trwająca od z górą 60 lat była podsycana przez Moskali i Mostalom do chwili obecnej służy i jest w ich żywotnym interesie. Gdyby nie problem UPA byłoby możliwe znacznie zbliżenie między Polską i Ukrainą takie jakie ma miejsce obecnie między Ukrainą i Gruzją. Ukraina to dla Moskali najważniejszy punkt polityki zagranicznej, utrata kontroli nad Ukrainą to katastrofa w pozycji Moskowi nie tylko w Europie, ale w ogóle.
Więc podgrzewając bez przerwy tego upowskiego kotleta robisz bardzo złą robotę, najgorsze jest to że nawet o tym nie wiesz (powtarzasz czyjeś opinie nie mając samemu ani wystarczającej wiedzy, ani potencjału do należytej oceny tego co powtarzasz). Daj sobie więc spokój z Ukrainą i skup się na boksie.
 Autor komentarza: canuck
Data: 30-10-2012 04:41:33 
Aby rozumiec motywacje innych ludzi, trzeba najpierw dobrze zrozumiec samych siebie oraz swoje motywacje -- Canuck 2012

Vitek ma wszystko w zyciu co jest potrzebne normalnemu czlowiekowi: osiagniecia sportowe, fortune, slawe, piekna zone, wspaniale dzieci, dobrze prosperujace biznesy. O co mu jeszcze chodzi!?

Vitek nie chce polityki, jako takiej! On chce zmienic swoj kraj, kraj ktory kocha, tak aby Ukraina osignela swoj prawdziwy potencjal. Vitek to nie jest Polikot, Ks. Rydzyk albo Macierowicz!

W Polsce wiele slow zostalo zupelnie zatraconych i to jest powazny problem. Kilka z tych slow: szlachetnosc, wspanialomyslnosc, kultura osobista, elegancja zachowan, oddanie, patriotyzm, poswiecienie, itd.

Ja sie nie martwie o Vitka, chociaz to byl oraz jest moj faworyt jako bokser. Ja sie martwie o Polske oraz tych wszystkich Polakow, ktorzy zatracily poczucie co to jest prawdziwa motywacja!
 Autor komentarza: grzemill
Data: 30-10-2012 09:17:54 
canuck
Kult Kliczków widzę uprawiasz.
Nie martw się o Polskę, Polska już z niejednej ciężkiej opresji wyszła i to, że Witek może dziś startować w wyborach na Ukrainie zawdzięcza wprost Polsce i Polakom. Gdyby nie Polska Witek gniłby w ZSRR do dnia dzisiejszego.
Nie wiem jak długo jeszcze wśród krytyków Polski będzie najwięcej Polaków, nie ma tego w innych krajach. Wszystko mamy najgorsze, polityków mamy najgorszych, historię mamy najgorszą, mentalność mamy najgorszą, produkty mamy najgorsze itd. itd. W jednym na pewno jesteśmy najlepsi - w uprawianiu czarnego piaru na o własnym kraju.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.