JUTRO PIERWSZA GALA W AFGANISTANIE

Już jutro Hamid Rahimi (20-1, 9 KO) przejdzie do historii zawodowego boksu, jako pięściarz, który po raz pierwszy wystąpi na zawodowej gali w Afganistanie, czyli swojej ojczyźnie. Mieszkający w tej chwili w Niemczech bokser na dystansie 12 rund zmierzy się z Saidem Mbelwą (19-8-4, 12 KO) w Kabulu. Stawką pojedynku będzie mający swoją wymowę pas WBO Inter-Continental w wadze średniej.

- Cały mój kraj jest podekscytowany. To niewiarygodne – stwierdził otaczany przez wianuszek kibiców Rahimi.

Święto miejscowym kibicom chciałby zepsuć Mbelwa, który w weekend przyleciał do Kabulu i z niecierpliwością czeka na wyjście do ringu.

- Szanuję Rahimiego i jego współpracowników za zorganizowanie tego przedsięwzięcia. Zdaję sobie sprawę, że dla Afganistanu jest to wyjątkowe wydarzenie i jasny sygnał dla całego świata. Jednak gdy zabrzmi gong, będziemy mieli do czynienia z normalną bokserską walką, jakich wiele. Jestem świetnie dysponowany i przekonany, że znokautuję mojego rywala – pogroził 23-latek z Tanzanii.

Gala nazwana "Walką dla wolności" ma udowodnić, że Afganistan – kraj od wielu lat zmagający się z wojną i terroryzmem, jest w stanie zorganizować normalną, sportową imprezę.

- Chcemy pokazać ludziom, że sport ma większą siłę przebicia niż polityka. Nasze społeczeństwo chce otrzymać nadzieję, by móc choć przez chwilę odciągnąć myśli od wojny, terroru i śmierci. Razem jesteśmy w stanie zrobić wielkie rzeczy, jeśli tylko „powalczymy dla wolności” – dodał wzniośle wypowiadający się Rahimi.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: odyniec
Data: 29-10-2012 09:52:41 
moze byc BOMBOWA rozrywka
 Autor komentarza: meh
Data: 29-10-2012 11:46:33 
bałbym sie isc na taka gale.
 Autor komentarza: ArktycznaMalpa
Data: 29-10-2012 12:56:16 
lets get ready to rumble!!!
 Autor komentarza: Coperek
Data: 29-10-2012 14:07:40 
"moze byc BOMBOWA rozrywka"

hehe, dokładnie


"Zanim do ringu wejdzie Hamiiiid Rahimiiiii... parę słów z naszymi zakładnikami"
 Autor komentarza: JoeBlack
Data: 29-10-2012 15:10:31 
W Afganistanie liczy się zawodnika od 10 do 0 :)
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.