JERZY RYBICKI - KANDYDAT NA PREZESA PZB POSTAWI NA MŁODYCH

Po Leszku Piotrowskim, którego program wyborczy przedstawiliśmy we wtorek, skontaktował się z nami inny kandydat na stanowisko prezesa Polskiego Związku Bokserskiego, ubiegający się o reelekcję Jerzy Rybicki. Wciąż aktualny prezes PZB w krótki i zwięzły sposób zaprezentował swoje propozycje zmian w polskim boksie. Oto pełna treść jego programu wyborczego:

"Polskiemu boksowi w trudnej sytuacji – w której się znalazł – potrzebna jest spójna wizja i odwaga, by wizję tę wprowadzać w życie. Czuję ciężar odpowiedzialności za mijające cztery lata kierowania polskim boksem. Ale jako zawodnik po trudnych walkach umiałem wyciągnąć wnioski. Tak też teraz – po zdobytych właśnie doświadczeniach - wiem, gdzie znajdują się słabe punkty, gdzie łatwo popełnić błędy i na co trzeba z uporem godnym wielkiej sprawy kłaść główny akcent.

Trzeba po prostu na boks patrzeć strategicznie, a nie krótkoterminowo. Po czterech latach mijającej właśnie kadencji mam odpowiednią wiedzę na temat wszelkich problemów, z jakimi przychodzi się ścierać podczas kierowania Związkiem. Chcę tę wiedzę właściwie spożytkować dla dobra boksu. Wciąż mam w sobie wiele pasji i woli pracy na rzecz mojego ukochanego pięściarstwa.

Na moją koncepcję w nadchodzącej kadencji składają się następując elementy: Uzdrowienie relacji środowiskowych, które poskutkuje wzmocnieniem pozycji PZB jako związku sportowego. Trzeba pamiętać, że zbliża się 90-ta rocznica powstania Polskiego Związku Bokserskiego. I jest to naprawdę dobra okazja, aby poprawić nasz wizerunek i dołożyć wszelkich starań, aby wyniki sportowe polskich zawodników zaczęły nawiązywać do wspaniałej tradycji. Nie można zapominać, że także poziom boksu kobiecego w Polsce musi być co najmniej utrzymany. A nie ukrywam, że liczę na to, iż będzie się systematycznie podnosił.

Zróbmy po prostu to, co do nas należy. Ale zróbmy to wszyscy i na wszystkich szczeblach: zawodniczym, szkoleniowym, menadżerskim, sędziowskim, a także we współpracy z wszelkimi innymi podmiotami. Mój program jest prosty i zwięzły:

- należy zbudować komunikację z każdym zakątkiem kraju, który chce coś dobrego zrobić w boksie olimpijskim i to umocnić, wesprzeć i doradzić. Po prostu trzeba sięgnąć do najgłębszych rezerw i nie zaprzepaścić skrywanych tam talentów.
- trzeba również ujednolicić system szkoleń dla najmłodszych zawodników.
- konieczny jest też powrót do koncepcji otwartych mistrzostw Polski seniorów i młodzieżowców dla możliwości zaprezentowania się szerszego zaplecza zawodniczego.
- konieczne jest umożliwienie szkoleniowcom ciągłego podnoszenia posiadanych kompetencji.
- niezbędna jest praca nad takim systemem rywalizacji w boksie, która nie tylko zapewni ciągłość startów, ale da przede wszystkim postęp wynikowy widoczny w zakładanej perspektywie czasowej.
- poszukiwanie dodatkowych źródeł finansowania Związku musi opierać się na rozwiązaniach profesjonalnych z uwzględnieniem wyniku sportowego, jako produktu, którego wartość marketingowa ma istotne znaczenie.
- I NAJWAŻNIEJSZE – praca na rzecz boksu ponad podziałami. Nie małe doraźne interesiki, ale wizja i chęć do ciężkiej pracy.

Dlatego największy akcent w mojej koncepcji, to ludzie młodzi z wysokimi kwalifikacjami, nie bojący się wielkich wyzwań. Oczywiście nie rezygnuję z doświadczenia dojrzalszych wiekiem działaczy i menadżerów. Ich wiedza i właściwy dystans do wielu problemów są przecież bardzo pomocne. W wielkiej rodzinie polskiego boksu jest miejsce dla każdego, kto chce dla tego boksu pracować. Ale jeden warunek boks polski i jego dobro muszą być na pierwszym miejscu. I to jest właśnie moją wizją do spełnienia na nadchodząca kadencję.

Jerzy Rybicki

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: lewysierpowy
Data: 26-10-2012 21:02:11 
panu juz podziekujemy ....
 Autor komentarza: Hubosz
Data: 26-10-2012 21:05:22 
dziękujemy, ale 2 raz już się nie nabierzemy.
 Autor komentarza: belgijskiKon
Data: 26-10-2012 21:18:30 
ostro postawił na modych, efekty widac że seniorzy ledwo co maja 4 starty w roku obowiazkowe ( gp)
 Autor komentarza: baquajan
Data: 26-10-2012 21:37:14 
I to jest program! Wreszcie jakieś konkrety ;)
 Autor komentarza: Coperek
Data: 26-10-2012 22:44:59 
baquajan
"I to jest program! Wreszcie jakieś konkrety ;)"

Gdzie?

Program to jest program. A to powyżej to nonsensowna paplanina "co należy zrobić" a nie "jak to zrobię". Kiełbasa wyborcza ala Tusk, ale uspokoję was - tak jest wszędzie na świecie, gdzie istnieje jakakolwiek polityka.
Dopóki takie rzeczy będą załatwiać ambitne dupognioty rządne władzy a nie pasjonaci to nic nigdy się nie zmieni.

Tak mi coś się przypomniało. Pamiętacie Kononowicza, kandydata na prezydenta Białegostoku? Turecki sweterek itp. Przypomnijcie sobie jego wystąpienie, z którego wszyscy sie śmiali. Czy ono naprawdę było bardziej puste niż to powyżej? Naturalnie facet nie wiedział o czym mówi, ale chociaż próbował wymyślić jak coś tam zrobić w praktyce. Bzdury nieziemskie, ale chodzi mi o podejście.

Polityk z natury jest populistą, nie mówi o konkretach bo z założenia nie ma zamiaru nic działać. Jakby miał zamiar, albo wiedział jak rozwiązać problemy, to za takimi postulatami jak te wyżej znajdowałyby się adnotacje:

- Aby to osiągnąć zrobimy to i to../rozwiązaniem jest.../ itp.

I wtedy pojawiają się konkrety.

A tutaj mamy spisaną na kolanie listę "na odczep się" i jeszcze na koniec oklepany tekst jak polityka długa i szeroka "Praca ponad podziałami, wizja, chęć ciężkiej pracy".
Nie ździwłbym się gdyby autor pisząc ostatni "postulat" sam parsknął śmiechem, takie żałosne.
 Autor komentarza: WARIATKRK
Data: 26-10-2012 23:30:18 
Ja tak samo mogę napisać obiecanki cacanki czyny nie słowa są ważne trzeba działać !!!
 Autor komentarza: WARIATKRK
Data: 26-10-2012 23:31:13 
Coperek
Popieram nie w 100 ale w 1000%
 Autor komentarza: romi130
Data: 27-10-2012 09:20:22 
Przez te lata jego rządów nic nie zrobił i raptem przebudzenie nie nie do widzenia Panie RYBICKI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 Autor komentarza: baquajan
Data: 27-10-2012 13:05:54 
Coperek

Spokojnie, przecież żartowałem - zwróć uwagę na uśmieszek na końcu.
A jak chcesz na poważnie to zwykła lista ogólników.
Pozdro
 Autor komentarza: PKBMichalNowak
Data: 27-10-2012 19:38:01 
Na szczęście ten Pan nie będzie już prezesem...gratulacje dla Pana Zbyszka!!! Czas na zmiany :)
 Autor komentarza: JoeBlack
Data: 27-10-2012 19:55:27 
Rybicki, Lato, ci panowie powinni siedzieć w taczkach z gnojem.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.